Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-195C - Znikający tusz czarny

29 Mar 2016 13:54 1260 6
  • Poziom 2  
    Witam.

Wymieniłem tusz w drukarce Brother DCP-195C na nowy (zamiennik). Po wydrukowaniu 3 stron drukarka stała około opółtora tygodnia nieużywana. Po tym czasie chciałem wydrowac kolejne strony ale druk był nieprawidłowy, tzn. drukowała niewyraźnie, białe pasy na przemian z czarnymi (drukowałem na czarno). Postanowiłem przeczyścić głowicę (myslałem, że tusz zasechł lub dostal się jakiś brud) ale nic to nie pomogło. Gdy wyjałem pojemnik z tuszem okazało się że nie ma już prawie tuszu (wydrukowałem tylko 3 storny).

Co może być tego przyczyną?

Jak już pisałem, wymieniłem tusz na zamiennik, ale nigdy nie miałem takiego problemu. Drukarke posiadam około 3 lat i zawsze używałem zamienników.

Pozdrawiam

• Poziom 8  
    Witaj pwtrzcinski!
    Możliwe, że zamiennik którego użyłeś jest słabej jakości (zbyt gęsty atrament) co spowodowało zapchanie głowicy po pierwszym jego użyciu. Można spróbować zrobić czyszczenie głowicy, jednak jeśli atrament jest rzeczywiście zbyt gęsto, może to spowodować jeszcze pogorszenie stanu rzeczy.
    Zalecam wymianę na zamiennik dobrej jakości lub oryginał i dopiero wtedy próbę czyszczenia.

Pozdrawiam :D

Moderowany przez rys57:

3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.

Część reklamową usunięto.

• Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź.
    Spróbuję z innym tuszem.

A może być inna przyczyna "uciekania" tuszu? (pytam jeżeli wymiana na inny tusz i czyszczenie nie pomoże)

Pozdrawiam

• Poziom 8  
    Sprawdzałeś czy w pojemniku z tuszem rzeczywiście go brakuje? Jeśli w pojemniku jest atrament a drukarka słabo drukuje to na pewno będzie wina zapchanej lub zaschniętej głowicy. jaki poziom tuszu pokazuje drukarka lub komputer?
  • Poziom 2  
    tak, tuszu nie ma (wiem ponieważ pojemnik jest przezroczyty i widać atrament). półtora tygodnia temu był pełen a po 3 kartkach i półtora tyogdnia później już nie ma tuszu. Drukarka wyświetla komunikat że nie ma tuszu i żeby wymienić tusz.

• Poziom 8  
    Tusz prawdopodobnie wyciekł i powędrował do tzw pampersa. Wycieki zdarzają się najczęściej przy wkładach gorszej jakości ze względu na niewłaściwą konstrukcję dyszy. Wszystko sprowadza się do tego aby nie oszczędzać zbytnio na wkładach.
    Warto również sprawdzić czy pod drukarką nie cieknie atrament ponieważ pampers też ma swoją określoną chłonność.

Pozdrawiam,
    KOLOREXPERT
  • Poziom 2  
    Ok rozumiem. Jak na razie nic nie cieknie xD zobaczymy później.
    Zakupiłem lepszej jakość zamiennik i zobaczymy co sie stanie.

Dzieki za informacje :)

Pozdrawiam