Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF70F5E0W2W - Pranie ręczne

jasko_1959 29 Mar 2016 14:29 3663 9
  • #1 29 Mar 2016 14:29
    jasko_1959

Specjalista AGD

Witam!

Mam następujący problem z pralką jak w temacie. Pralka na każdym programie pierze tak, jak się należy, jedynie na praniu ręcznym, które trwa 34 minuty mam problem z obracaniem bębna. Do 28 minuty pralka zachowuje się tak jak się należy, czyli pobiera wodę, obraca (wykonuje pełne obroty), grzeje wodę, uruchamia się pompa mieszająca wodę.

Od 28 minuty pralka zaczyna wykonywać sporadyczne ruchy (co jest oczywiście normalne), jednakże nie wykonuje pełnego obrotu. Obraca o około 90-100 stopni, przez co nawet nie obróci wsadu. Każda inna pralka nastawiona na pranie ręczne obraca przynajmniej o te 180°. Klientka twierdzi że przez cały czas użytkowania (3 lata) pralka pracowała w pełni poprawnie.

Może ktoś się spotkał z taką sytuacją? Przy okazji-będę wdzięczny za podpowiedź, jak wejść w tryb testowy w tej pralce.

0 9
  • #2 29 Mar 2016 16:11
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Zacznij od kalibracji (opisane w instrukcji):
    pralka wyłączona a drzwi zamknięte.
    Naciskasz i trzymasz dwa zewnętrzne przyciski pod wyświetlaczem i włączasz pralkę.
    Wyświetlacz pokazuje CLB, wciskasz start i czekasz do napisu END.

0
  • #3 29 Mar 2016 16:27
    jasko_1959

Specjalista AGD

Wykonałem kalibrację jak opisałeś, pralka nadal zachowuje się tak samo.

W międzyczasie podstawiłem jeszcze drugi silnik-nic się nie zmieniło.

0
  • #4 29 Mar 2016 17:39
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

jasko_1959 napisał:
    Przy okazji-będę wdzięczny za podpowiedź, jak wejść w tryb testowy w tej pralce.

Tak jak w kalibracji tylko trzymasz dwa wewnętrzne przyciski. Następnie wybierakiem kręcisz w lewo. Można sprawdzić zawory, pompę itp. Kręcąc do napisu SPn sprawdzisz wirowanie.
    Obawiam się że niewiele to pomoże, nie wiem nawet czy takie zachowanie pralki nie jest prawidłowe. Porównywałeś z innym samsungiem?

0
  • #5 29 Mar 2016 18:20
    skryn
    Admin grupy AGD

jasko_1959 napisał:
    Każda inna pralka nastawiona na pranie ręczne obraca przynajmniej o te 180stopni.

Ja miałem do czynienia z pralkami, co na praniu ręcznym bęben obracała tylko o 90°.

jasko_1959 napisał:
    Klientka twierdzi że przez cały czas użytkowania (3lata) pralka pracowała w pełni poprawnie.

Może ktoś się spotkał z taką sytuacją?

Tak, już nieraz spotkałem się z taką sytuacją. Klient bredzi, bo wcześniej nie zwracał na nic uwagi, a teraz zaczyna wymyślać cuda i niewidy.

0
  • #6 30 Mar 2016 21:46
    qbus711
    Poziom 6  

Witam!
    Mam pralkę Samsunga już 4 lata i z tego co pamiętam na praniu "ręcznym" prała "kołyskowo" od samego początku, ale jeszcze jutro sprawdzę jaki to będzie mniej więcej kąt obrotu bębna.

0
  • #7 31 Mar 2016 20:05
    jasko_1959

Specjalista AGD

@qbus711 i jak?

0
  • #8 01 Kwi 2016 09:07
    jasko_1959

Specjalista AGD

skryn napisał:
    Tak, już nieraz spotkałem się z taką sytuacją. Klient bredzi, bo wcześniej nie zwracał na nic uwagi, a teraz zaczyna wymyślać cuda i niewidy.
    Tyle, że tu klientka twierdzi, że cały czas prała na tym programie firanki, wszystko było ok, a teraz nawet proszek się jej nie rozpuścił. Pralka grzeje.

I tak, wiem-może nasypała za dużo proszku, może wcześniej używała innego, może jakiś inny zbieg okoliczności-ale klientka idzie w zaparte, że wcześniej tak nie było i już. A sami wiecie jak można powalczyć z klientem o takim roszczeniowym podejściu.

0
  • #9 01 Kwi 2016 19:07
    qbus711
    Poziom 6  

Przepraszam, ale wczoraj podczas prania przegapiłem kulminacyjny moment. Teraz włączyłem pralkę jeszcze raz i za kilkadziesiąt minut będę wiedział. Bo sam jestem ciekawy. Jednak im dłużej o tym myślę to wszystko mi pasuje. 28 min. z 34 to pełny cykl prania reszta czasu to płukanie z wirowaniem choć wydaje mi się, że 6 min. to może na to trochę mało.

No to tak, a u mnie wygląda to inaczej bo cykl trwa 42 min. i pralka cały czas wykonuje 360° obrotu, ale mam dla Ciebie rodzynek bo trochę pogrzebałem i znalazłem. Polecam poniższy link do prania ręcznego w Ecobubble. :arrow: Link
    są 3 części i jak na mój gust wszystko jest ok. Wiem, że będzie problem z wytłumaczeniem tego klientce, ale pralka działa prawidłowo. Ja do prania firanek używam programu dziennego 60 min 40°C 800 obr. i nic nie jest wygniecione, a firanki czyste, ale to małe pocieszenie.

Tyle co mogę doradzić co do prania. Większość pralek nowej generacji z rekomendacji producenta zaleca stosowanie płynów lub kapsułek piorących. Ma to kluczowe znaczenie przede wszystkim przy programach "krótkich" gdyż rzeczywiście proszek na rozpuszczenie potrzebuje znacznie więcej czasu. Z drugiej zaś strony i to znam z autopsji stosowanie płynów piorących w niskich temperaturach prowadzi do odkładania się osadu na ścianach zbiornika i wskazane jest okresowe czyszczenie pralki środkami chemicznymi do tego celu przeznaczonymi tak jak podczas pierwszego uruchomienia. Dlatego i w tej materii najważniejszy jest zdrowy rozsądek co do dozowania ilości i rodzaju środka piorącego, ale przede wszystkim własne doświadczenie, które przyjdzie z czasem.
    Pozdrawiam!

1
  • #10 31 Mar 2018 10:58
    Seleniak
    Poziom 1  

Witaj.
    Niestety przy praniu ręcznym pralka tak się zachowuję dlatego ponieważ przy fizycznym, a nie mechanicznym praniu ręcznym używamy zazwyczaj rąk i ta siła nie jest porównaniem dla pralki. Sam posiadam taką pralkę i wiem.

0