Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Core Prime - wirus, problem z wykryciem

29 Mar 2016 14:46 1350 9
  • Poziom 5  
    Witam. Otóż mam mały problem, troszkę głupi. Otóż posiadam telefon Samsung Galaxy Core Prime i podejrzewam, że mam wirusa. Żaden antywirus na androidzie nic nie wykrywa. A gdy podłączę telefon do laptopa, żeby go zeskanować programem Malwarebytes Anti-Malware to powyższy antywirus nie wykrywa dysku (mojego telefonu). Dlaczego uważam, że mam wirusa w telefonie? Ponieważ może to dziwnie zabrzmi ale postaram to się wytłumaczyć jak najprościej. Telefon automatycznie kopiuje mi zdjęcia. Przykładowo 3 miesiące temu dostałem 10 zdjęć, dzisiaj zaglądam do galerii i widzę kopię tych zdjęć na samym początku galerii (zdjęcia pokazywane względem czasu). Mogę liczyć na jakąś drobną radę aby rozwiązać ten problem?
  • Poziom 24  
    Po podłączeniu do komputera telefon wyświetla się jako pamięć masowa? Czy nie jest widziany? Czy nie widzi go tylko antywirus a jest widzialny dla systemu normalnie?
  • Poziom 14  
    dublowanie plików w telefonie zazwyczaj jest efektem uszkodzonej karty pamięci(lub też przewalonego chińczyka)
    albo opcji wyświetlania zdjęć nie tylko z telefonu ale też z chmury etc.
    W ustawieniach galerii ustaw aby pokazywał zdjęcia wyłącznie z telefonu i przeskanuj kartę pamięci programem do tego stworzonym H2testw
  • Admin grupy GSM
    Jedyny rozsądny pomysł to przywrócić w telefonie ustawienia fabryczne poprzez twardy reset.
  • Poziom 5  
    KamGr napisał:
    Po podłączeniu do komputera telefon wyświetla się jako pamięć masowa? Czy nie jest widziany? Czy nie widzi go tylko antywirus a jest widzialny dla systemu normalnie?

jedynie antywirus go nie widzi

KarolciaO napisał:
    dublowanie plików w telefonie zazwyczaj jest efektem uszkodzonej karty pamięci(lub też przewalonego chińczyka)
    albo opcji wyświetlania zdjęć nie tylko z telefonu ale też z chmury etc.
    W ustawieniach galerii ustaw aby pokazywał zdjęcia wyłącznie z telefonu i przeskanuj kartę pamięci programem do tego stworzonym H2testw

Zaraz przeskanuję tylko nie wiem jak ustawić, żeby były pokazane tylko zdjęcia z telefonu. Nie mam takiej opcji nigdzie.

tino2003 napisał:
    Jedyny rozsądny pomysł to przywrócić w telefonie ustawienia fabryczne poprzez twardy reset.

Gdyby dane na tym telefonie nie były dla mnie ważne to tak bym zrobił ;)
  • Poziom 14  
    tino2003 napisał:

Kolego jak zapewne wiesz ,skoro pełnisz widniejąca funkcję ,że hard reset to ostateczność i zalecanie go jako najlepszego czy jedynego poprawnego rozwiązana jest merytorycznym błędem i szkodliwą poradą.(a więc też naruszeniem regulaminu, który to sam powinieneś znać i chronić najlepiej ;) )
    Tracimy wszystko trzeba się męczyć z backupem i późniejszym przywracaniem a nie w tym w 90% przypadków tkwi problem.
    Polecam wiec zastosować moje rady a w ostateczności w razie braku skutku dopiero można wziąć się za backup i wykonać hard reset
  • Admin grupy GSM
    KarolciaO napisał:
    hard reset to ostateczność i zalecanie go jako najlepszego czy jedynego poprawnego rozwiązana jest merytorycznym błędem i szkodliwą poradą

Żaden antywirus nie usunie wirusa o ile taki jest. Hard reset to rozwiązanie które daje nam pewność, że nie mamy nic podejrzanego jak wirus lub program typu SpyPhone.

Telefon jest sprawny więc wszelkie dane można skopiować.
  • Poziom 14  
    tino2003 napisał:
    KarolciaO napisał:
    hard reset to ostateczność i zalecanie go jako najlepszego czy jedynego poprawnego rozwiązana jest merytorycznym błędem i szkodliwą poradą

Żaden antywirus nie usunie wirusa o ile taki jest. Hard reset to rozwiązanie które daje nam pewność, że nie mamy nic podejrzanego jak wirus lub program typu SpyPhone.

Telefon jest sprawny więc wszelkie dane można skopiować.

To że autor z niewiedzy przypisuje zachowanie odpowiadające innym problemom do wirusa,. nie oznacza że takowy jest wszystkie czynności jakie podałam sprawdzają ewentualności w momencie, gdy będzie to wirus wówczas będzie i ostateczność.
    Jak pewnie wiesz system android jest że powiem kolokwialnie popieprzonym systemem i laikowi w takich momentach jak backup przysporzy mnóstwo problemów.
    Zatem jedyną słuszna reakcją będzie wykluczenie innych możliwości a dopiero potem branie pod uwagę hard resetu.

Nawiązując jeszcze do postu autora jeśli antywirus nie wykrywa telefonu to może być to albo blokada ,że musi być odblokowany ekran albo brak sterownika lub też zły tryb podłączenia do komputera zweryfikuj to i powiedz najlepiej jak podłączyłeś telefon.
  • Admin grupy GSM
    KarolciaO napisał:
    Nawiązując jeszcze do postu autora jeśli antywirus nie wykrywa telefonu to może być to albo blokada ,że musi być odblokowany ekran albo brak sterownika lub też zły tryb podłączenia do komputera zweryfikuj to i powiedz najlepiej jak podłączyłeś telefon.

Kolego dużo piszesz a mało z tego wynika, nawet jak się połączy z telefonem to jedyne co może antywirus przeskanować to kartę pamięci, a gdzie system?

Jeżeli jest podejrzenie, że jakiś wirus zagnieździł się na karcie pamięci to trzeba zrobić jej format po wcześniejszym zgraniu plików. Tylko to połowa sukcesu gdyż wirus może być w systemie telefonu i wtedy trzeba hard reset zrobić.
  • Poziom 5  
    Zamykam. Zmiana telefonu.