Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Amplituner do Indiana Line Nota 555c

spider1408 29 Mar 2016 18:52 606 6
  • #1 29 Mar 2016 18:52
    spider1408
    Poziom 7  

Witam! Posiadam kolumny Indiana Line Nota 555 c które grają obecnie z amplitunerem yamaha rx-v371. Zastanawiam sie nad wymianą tego amplitunera na coś lepszego a mianowicie chodzi mi po głowie starszy Denon avr 3805 lub 3806.
    Słucham przede wszystkim rapu ale nie ograniczam się do jednego rodzaju muzyki. Lubie lekko wysunięty bass i ciepłe brzmienie. Zastanawiam się czy wyżej wymienione Denony będą w stanie zagrać lepiej od tej yamahy i dać nowe życie tym kolumnom.

0 6
  • Pomocny post
    #2 29 Mar 2016 18:59
    intenso
    Poziom 38  

Witam, ta yamaha to słabizna, do stereo nie nadaje się kompletnie nawet i dlatego że to yamaha
    Oba wyżej wymienione modele Denona to wysokie modele,
    w stereo grają bardzo dobrze i ta yamaha zostanie rozjechana z każdej strony
    Jak chcesz do muzyki to czemu nie pójdziesz w kierunku wzmacniacz stereo?

0
  • #3 29 Mar 2016 19:16
    spider1408
    Poziom 7  

Nie idę w stereo ponieważ oglądam też czasami filmy w HD i lubię kinowe efekty dzwiękowe.
    Zastanawiałem się czy Denony nie mają zbyt ostrego brzmienia do tych kolumn, czytałem też opinie że mają mało dolnego pasma więc nie wiem już co zrobić.

0
  • Pomocny post
    #4 29 Mar 2016 19:26
    intenso
    Poziom 38  

Ktoś głupoty pisze, ostro to gra Yamaha i to nie ważne jaki to model
    Denony właśnie grają dobrze dołem.

To zawsze możesz do tego ampli dokupić wzmacniacz, ma Pre Out i nie będzie problemu ze spięciem obu urządzeń jakby co :-)

0
  • #5 29 Mar 2016 19:39
    spider1408
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedź w takim razie będę polował na któregoś z tych denonów. Mam nadzieje że się nie zawiodę ;)

0
  • #6 29 Mar 2016 19:41
    intenso
    Poziom 38  

Raczej się nie zawiedziesz
    Tylko że 3806 ma wejścia hdmi które nie obsługują dźwięku hd i chyba obrazu również, tam jest wersja hdmi zaledwie 1.1 .

0
  • #7 29 Mar 2016 19:48
    spider1408
    Poziom 7  

Wiem ale ampli podłączam przez kabel optyczny z karty Creative w PC a obraz bezpośrednio do tv przez hdmi, a dekoder CP przez hdmi do amplitunera no i z amplitunera hdmi do Tv więc po prostu podepnę bezpośrednio hdmi z dekodera do tv a audio złączem cyfrowym do amplitunera. Co prawda mój TV ma tylko dwa porty HDMI ale nie mam pomysłu co bym mógł jeszcze przez owe wejście podpiąć, no jedynie DVD którego nie mam bo płyty też odtwarzam z Pc.

Kożystając z okazji... Co sądzisz o Denonie 3802? Łatwiej go dostać w czarnym kolorze i jest trochę tańszy

0