Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobre narzędzia to podstawa - test zestawu Neo Tools 06-108

koala106 29 Mar 2016 20:17 13839 22
  • Ostatnimi czasy na wyjeździe zostałem zmuszony rozebrać dwa iPhone: modele 4s i 5s, pech sprawił, że konieczność wymiany w jednym modelu baterii, a w drugim klapki miała miejsce daleko od domu i sobota wieczorową porą – no ale cóż – pewne osoby jak proszą, to się nie odmawia. Części pozamawiane, telefony leżą i czekają, cóż robić – trzeba działać.
    Szybka wyprawa do Castoramy – tylko markety o tej porze czynne - w poszukiwaniu końcówki Pentalobe – 5 ramiennego śrubokręcika, którym Apple uraczyło nas przy swoich produktach – firma nie byłaby chyba sobą, jeżeli by nie wprowadziła czegoś po swojemu i w tym wypadku musiało paść na śrubki do otwarcia obudowy.
    Rekonesans po półkach nie przyniósł wiele – samej końcówki do jakiegokolwiek standardu uchwytu nie kupimy, samych śrubokrętów też nie uświadczyłem. Jedynym zestawem w którym znalazłem tą dość nietypową końcówkę był tytułowy zestaw Neo Tools o fabrycznym numerze katalogowym 06-108.
    Zestaw producent nazwał na pudełku jako „zestaw do serwisowania smart fonów”. Cena jak to w Castoramie – „nikomu nie damy pobić naszych cen” - jak zwykle tylko pustym hasłem reklamowym – cena prawie osiemdziesiąt złotych, który na Internecie można kupić już w okolicach 50 – 55 zł.
    Krótka decyzja – zestaw na pierwszy rzut oka nie wygląda najgorzej – więc zakupiłem. Powrót do domu – zestaw na stół i pierwszy iPhone wraz z nim – pierwsze wrażenie baaardzo pozytywne. Uchwyt pewnie leży w ręku, fajnie się nim operuje, można użyć sporego momentu do dokręcenia/odkręcenia śruby dzięki relatywnie dużej średnicy i żłobieniom w uchwycie – jak za te pieniądze to prawdziwa rewelacja. Końcówka Pentalobe pasuje jak ulał i iPhone rozkręcony – w 4s wymiana klapki przebiegła momentalnie – samo złożenie to czysta formalność – po użyciu końcówki z zestawu na śrubkach nie ma praktycznie śladu odkręcania – kolejny pozytyw.

Drugi iPhone na stole i tutaj przydają się dwa elementy zawarte w zestawie – przyssawka do ekranu oraz narzędzie (szpikulec) do wyjmowania kart SIM – przyssawka na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie tandetnej i bardziej gadżetu niż narzędzia, ale po odkręceniu śrubek przyczepiłem ją do ekranu – pierwsze pociągnięcie – miłe zaskoczenie – trzyma i iPhone wychodzi z korpusu – parę chwil później telefon rozebrany, a przyssawka udowadnia swą przydatność.
    Późniejsza część wieczoru przebiegła już bardziej staropolskim obyczajem i zestaw na tym etapie wieczoru już niepotrzebny trafił do bagażnika.
    W tygodniu od poniedziałku postanowiłem go ostro przetestować – roboty nazbierało się sporo – tablety, nawigacje, radia, laptop i jest co porozkręcać.
    Szybki przegląd tego, co znajdziemy w pudełku – a są to:
    10 końcówek:
    - Torx T4, Torx T5, Torx T6, Torx T8 z otworem, Torx T10 z otworem
    - Krzyżakowa PH000, Krzyżakowa PH00
    - Trzyramienna (triangle) 2.0
    - Płaski SL 1.2
    - Pentalobe 0.8,

2 rozbieraki (wykonane z dosyć twardego plastiku) do podważania elementów plastykowych obudowy bez jej uszkodzenia,
    przyssawka ułatwiająca bezproblemowy demontaż szyb,
    uchwyt do końcówek z obrotową końcówką i wysuwaną przedłużką,
    narzędzie do wyjmowania karty SIM.

Zabieramy się do roboty – końcówki intensywnie używane to krzyżakowa oraz Torx T6 i Torx T8, kilkadziesiąt śrubek do odkręcenia/przykręcenia, rozbieraki użyte kilka razy i pora na wrażenia:
    końcówki wkrętaków wykonane precyzyjnie i o dobrej jakości – po całym dniu pracy nie ma śladu zużycia, rozbieraki podobnie, widać to na przykładzie Garminów seria 2xx, które są tak dokręcone, że przy ich serwisowaniu zajechałem wiele końcówek, te z zestawu po 6 szt. są jak nowe,
    dobrze zaplanowana długość końcówek – można dojść do śrubek nawet w nawigacji Tomtom Rider, gdzie przydają się Torxy z otworem i tam wiele zestawów po prostu polegnie,
    pudełko od zestawu przemyślane – końcówki pewnie się trzymają, a ich wyjmowanie nie wymaga użycia siły,
    mała liczba końcówek w zestawie – musiałem wymienić LCD w radiu samochodowym VW i brak większych Torxów i krzyżaków daje się ze znaki, całe szczęście pasują końcówki od innych zestawów,
    uchwyt bardzo solidnie i pewnie leżący w ręku – czuć kawał metalu i naprawdę przyjemnie się tym pracuje, posiadam masę narzędzi – markowych i niemarkowych producentów i prawdę mówiąc przyzwyczaiłem się do tego uchwytu bo jest po prostu dobry i wygodny – taki jak ma być,
    końcówki fabrycznie namagnesowane – jak dla mnie dla wynalazcy tego typu końcówek powinni dać Nobla, praktycznie nie używam wkrętaków, ani końcówek, które tego nie mają.

Aktualnie od czasu zakupu zestaw jest w moich rękach około dwóch miesięcy – dawno już zarobił na siebie, a po takim okresie użytkowania praktycznie każda końcówka była użytkowana – mniej lub bardziej intensywnie, najwięcej miały okazję popracować Torxy i PH – wszystkie do tej pory bez śladów zużycia – nie spodziewałem się tego po zestawie marketowym za kilkadziesiąt złotych, dla porównania – używam zestawów i pojedynczych wkrętaków marketowych, a z markowych FELO, Haupy, Stanleya i Proxxona – za dużo większe pieniądze i tam końcówki zwłaszcza w Torxach po pewnym okresie użytkowania do niczego się nie nadają.
    Uchwyt jak dla mnie rewelacja, dobry i pewny chwyt, duża średnica i brak ślizgania – to wszystko czego potrzeba w dobrym uchwycie. Brakuje mi w zestawie kilku końcówek –zwłaszcza większej płaskiej i krzyżakowej, po za tym nie mam się do czego doczepić. Próba czasu wypadła znakomicie – a marka Neo Tools, która do tej pory kojarzyła mi się z marketową chińszczyzną zarobiła sporego plusa. Nie byłem do tej pory zwolennikiem marketowych narzędzi – kupowałem je ze względu na cenę lub dostępność uzasadnioną pilną potrzebą zrobienia konkretnej roboty, a tymczasem zostałem mile zaskoczony.
    Dystrybutor zestawu nie ma się co wstydzić – zestaw jest wart swojej ceny i zasługuje na uwagę – jeżeli ktoś serwisuje na co dzień drobny sprzęt elektroniczny, na pewno będzie zadowolony, po doposażeniu z końcówki można zwiększyć spektrum zastosowań.
    Do serwisu nawigacji i tabletów na początek lub jako uzupełnienie posiadanych narzędzi – jak znalazł – tutaj mamy rzeczywistą wysoką jakość wykonania końcówek – nie jest to popularna chińszczyzna, gdzie końcówki wkrętaków przy pierwszej śrubie stawiającej opór w ręku ukręcamy, tylko półka wyżej.
    Póki co gorąco polecam i przy okazji przyjrzę się innym produktom z portfela firmy.
    Jeżeli ktoś używa podobnego zestawu – proszę o opinie, jeżeli ktoś może polecić inny zestaw użyteczny w serwisowaniu GPS, tabletów, komórek, laptopów, również proszę o komentarze.

Fajne! Ranking DIY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    koala106
    Poziom 39  
    [b][size=16]Naprawa GPS, aktualizacja map Tomtom VIA, GO, Carminat Live
    Najtańszy kurier!
    Części GPS na sprzedaż
    Specjalizuje się w: nawigacje gps: mio, tomtom, gps odblokowanie naprawa
    koala106 napisał 4389 postów o ocenie 949, pomógł 470 razy. Mieszka w mieście Zielona Góra. Jest z nami od 2005 roku.
    9przemas3
    Poziom 10  
    Witam!

Posiadam również ten zestaw i z czystym sercem mogę polecić naprawdę super sprzęt jak za te pieniądze no i jak autor zauważył bardzo ale to bardzo dobrze leżąca w dłoni rękojeść, naprawdę super. Posiadam narzędzia WERA i o wiele lepiej pracuje mi się z tym wkrętakiem przy rozkręcaniu wszelkich rodzajów telefonów niż z tymi markowymi.

Pozdrawiam i zachęcam do zakupu tego zestawu osoby które na co dzień mają styczność z telefonami, tabletami.
    michał_bak
    Poziom 17  
    koala106 napisał:
    cena prawie osiemdziesiąt złotych, który na Internecie można kupić już w okolicach 50 – 55 zł.

Jak zwykle - zapomniałeś o kosztach przesyłki (w tym przypadku 50%) i czasie oczekiwania.
    razorxx100
    Poziom 11  
    michał_bak napisał:
    koala106 napisał:
    cena prawie osiemdziesiąt złotych, który na Internecie można kupić już w okolicach 50 – 55 zł.

Jak zwykle - zapomniałeś o kosztach przesyłki (w tym przypadku 50%) i czasie oczekiwania.

Koszt wysylki 50%???????
    To ciekawe ze z wysylka kosztuje 59 zl...
    michał_bak
    Poziom 17  
    koala106 napisał:
    Nie wiem skąd bierzesz 50%

Z ofert bo chyba nie masz na myśli wysyłki listem ekonomicznym po przedpłacie. Oczywiście ta uwaga dotyczy ceny 50zł i kosztów przesyłki kurierskiej za pobraniem.
    koala106 napisał:
    Poza tym do czego pijesz pisząc "jak zwykle"?

do tego
    koala106 napisał:
    jak zwykle tylko pustym hasłem reklamowym – cena prawie osiemdziesiąt złotych

razorxx100 napisał:

tak ale przy zakupach np. za 400 zł.
    koala106
    Poziom 39  
    A kto ci każe zamawiać kurierem za pobraniem - wiadomo, że to najdroższa forma wysyłki - poza tym nie wiem, co to wnosi do tematu - jak nie potrafisz taniej kupić, to korzystaj z pobraniowego kuriera - weź jeszcze opcję ostrożnie, sprawdzenie zawartości i uwaga szkło i wyjdzie, że dostawa więcej niż zestaw.
    Prosiłem o uwagi do narzędzi, ewentualnie opinie o innych zestawach - natomiast jak masz ochotę zamieszczać wypociny nic nie wnoszące do tematu, to polecam inne forum lub czat dla odreagowania.
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Kupiłem w JULI taki zestawik za 29,99. Sprawdził się w 100 %....
    Posiada magnetyczny uchwyt do którego pasują też inne mini bity.
    1st
    Poziom 19  
    @9przemas3
    Chwytam Cię za słowo bo również używam Wery, kupię to "coś" za 59zł z przesyłką i sprawdzę... na pewno ma jeden minus, przezbrajanie końcówek. W Werze biorę po prostu 2 śrubokręt :-) na plus to oczywiście cena za 59zł mam tylko 3 śrubokręty Wery :-(

Zamówienie pójdzie jutro, zdam relację :-)

[edit]
    i w Werze nie znalazłem Pentalobe :-9
    TAS
    Poziom 23  
    Zestaw Neo ciekawy ze względu na długość bitów. Często śruba jest w zagłębieniu, na przykład w nawigacji i krótkim bitem jej nie dosięgniemy. Radzę natomiast uważać za zestawy w których końcówka jest dwustronna, dłuższa niż uchwyt w którym się ją mocuje. Koledze przy mocnym nacisku na wkrętak, przebiła się przez górną część wkrętarka i wbiła się w dłoń.
    Prosectorium
    Poziom 12  
    Ja za to mogę polecić ten zestaw za 11$, nie spodziewałem się takiej jakości w tej cenie. Wałek giętki, przedłużka, szczypce, jedyna wada to, że pomylili się pakując i mam 2 takie same imbusy...
    TAS
    Poziom 23  
    Bardzo dobre jakościowo zestaw pojawiają się co jakiś czas w Lidlu. Oznaczone jako Powerfix Profi.
    razorxx100
    Poziom 11  
    michał_bak napisał:
    koala106 napisał:
    Nie wiem skąd bierzesz 50%

Z ofert bo chyba nie masz na myśli wysyłki listem ekonomicznym po przedpłacie. Oczywiście ta uwaga dotyczy ceny 50zł i kosztów przesyłki kurierskiej za pobraniem.
    koala106 napisał:
    Poza tym do czego pijesz pisząc "jak zwykle"?

do tego
    koala106 napisał:
    jak zwykle tylko pustym hasłem reklamowym – cena prawie osiemdziesiąt złotych

razorxx100 napisał:

tak ale przy zakupach np. za 400 zł.

I gadaj z takim...
    Kto ci każe kupowac za 400 zl.. Nie wiem w jakim swiecie zyjesz, ale polecony priorytet kosztuje 3,94..
    ArturAVS
    Moderator HydePark/Samochody
    TAS napisał:
    Bardzo dobre jakościowo zestaw pojawiają się co jakiś czas w Lidlu. Oznaczone jako Powerfix Profi.

Mam taki zestaw. Co prawda nie używam go do telefonów, ale i tak jest mocno przydatny. Cena bodajże 29,90. W zestawie:

Torx: T4, T5, T6, T7, T8, T9, T10, T15.
    PH00, PH0, PH1, PH2
    Płaski 2.0, 2.5, 3.0, 4.0

Pokrętło z treszczotką, i przedłużka ( sztywna).
    Nazywa się:

POWERFIX Profi+.
    TAS
    Poziom 23  
    Miałem chyba taki sam jak opisujesz, w czerwonym pudełku. Niestety ukradli mi z auta razem z kilkoma innymi narzędziami, najbardziej mi szkoda wkrętarki DeWalta, moje ukochane narzędzie, jak tylko będę miał wolne fundusze zaraz taką samą kupię. Mam kilka różnego rodzaju wkrętarek elektrycznych ale nie umywają się do DeWalta. Miał on świetne sprzęgło, nadawał się do skręcania nawet delikatnego sprzętu. Doskonale nadają się do tego długie bity, takie jak w komplecie Neo Tols. Jeśli ktoś ma wkrętak z głowicą przystosowaną tylko do bitów to polecam taki uchwyt wiertarski
    Można założyć cieniutkie wiertło, zamocować bita o mniejszej średnicy. Prostym patentem jest też ucięcie końcówki wkrętaka i zamocowanie go w takim uchwycie, miałem kiedyś do rozkręcenia kilkadziesiąt dysków celem wyjęcia z nich magnesów. Nie mogłem nigdzie na szybko dostać takiego bitu z torxem, był natomiast śrubokręt z całkiem dobrej jakości stali ale z paskudną rączką, po jej ucięciu powstała całkiem niezła końcówka do wiertarki.
    Co do narzędzi z Lidla to polecam też zestawy bitów Parkside, takie w zielonych pojemnikach. Koszt około 50 zł, bardzo wytrzymałe, widziałem identyczne za 120 zł sprzedawane z logiem Metabo. Miałem bity Wera, płaciłem za nie po 5 zeta za sztukę i były zdecydowanie słabsze.
    1st
    Poziom 19  
    @TAS o jakiego typu wkrętarce mówisz, bo szukam czegoś a'la dremel - elektrycznego śrubokręta, do którego będą pasowały różne bity, nie tylko specjalizowane producenta, a i taki uchwyt wiertarski by się przydał
    TAS
    Poziom 23  
    Ten DeWalt którego mi ukradli był taki
    Niby zwykła wkrętarka, jednak dawała radę na budowie jak i przy skręcaniu laptopa i wierceniu małymi wiertełkami.
    Często używam takiego urządzenia.
    Wadą jego jest brak sprzęgła, jednak masz płynną regulację obrotów spustem wkrętarki. Jest mała i mocna, ma 7.2V.
    Całkiem ciekawa jest ta wkrętarka
    Kosztowała 69 zł w Lidlu. Cena bardzo dobra, wygląda identycznie jak jeden z modeli Einchela kosztującego ponad 2 krotnie więcej. Nie ma regulacji obrotów lecz jest sprzęgło. Rączka jest obrotowa, może być jak wkrętarka pistoletowa lub jako prosty wkrętak. Obie są na zwykłe bity. Głowica wiertarska z postu wyżej kosztuje około 30 zł. Pasuje do obu. Jak będziesz kupował jakiś wkrętak elektryczny kupuj tylko li-on. Warto dopłacić.
    TAS
    Poziom 23  
    1st napisał:
    Myślałem że masz na myśli coś podobnego do http://www.renex.com.pl/pokaz_kategorie.php?cid=81, to co pokazałeś dla mnie w ogóle bezużyteczne przy naprawie "drobnicy" :-)

Ten z Twojego linku jest świetny tylko mają masakryczne ceny. Zobacz na Ali, sporo tam wkrętaków tego typu w niskich cenach. Ten z linku to praktycznie do pracy ciągłej. Przy mniejszym obciążeniu chińczyk spokojnie da rade.

Dodano po 5 [minuty]:

koala106 napisał:
    Ja mam identycznego DeWalta i sprawdził się wielokrotnie - mógłby być tylko lżejszy, a tak jest rewelacja.

Swoje waży. Jednak spraeia dużo lepsze wrażenie od plastikowej Makity, ten którego mialem, mial 14v a moment obrotowy jak dobra 18v.
    Fixxxer1
    Poziom 15  
    @koala106 , dzięki Twojemu opisowi zakupiłem ten zestaw dla siebie i 2 kolegów (koszt wysyłki się ładnie podzielił). Podoba mi się że w zestawie jest końcówka do śrubek, których używa Nintendo (triangle) i Microsoft (T8 z otworem) w swoim sprzęcie.
    Rękojeść to kawał mela, który dobrze leży w dłoni i świetnie się nim operuje.
    Nie wiem czy zauważyłeś ruchomy pierścień na rękojeści - po jego przesunięciu wysuwa nam się przedłużka wkrętaka ;) Nie pisałeś o tym w teście, więc może nie wiedziałeś ;)
    badyl666
    Poziom 17  
    Kupiłem ten zestaw. Wygląda solidnie. Brakuje mi większego krzyżaka i płaskiego.