Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas eolo star 24 3 e - Piec się wyłącza podczas pracy bląd 02

spewak 30 Mar 2016 06:15 999 1
  • #1 30 Mar 2016 06:15
    spewak
    Poziom 9  

Witam

no to tak po krótce : Od pewnego czasu mam problem z piecem gazowym nie ważne czy grzeje wu czy co po kilku sekundach pracy wyłącza palnik , przez chwilę pokazuje 02 ale błąd natychmiast znika , cały czas wietrzy komorę po czym po ok 30 - 40s zapala palnik i cykl się powtarza. Jeśli ogrzewanie jest ustawione na mala moc to rzadziej się wyłącza . Przyszedł serwisant coś podlubal , sprawdził miernikiem zasysane powietrze i wyszło że sa w nim spaliny (jakaś śmiesznie niska wartość od 1 do kilku procent). Diagnoza - zrywa płomień, nieszczelna lub zatkana rura- trzeba zawołać kominiarza. Rozwalilem pół łazienki zeby był dostep do komina , przyszedł kominiarz " Paaanie kto panu to tak sp@€&_():;". Gościu stwierdził ze od 3 kolanek ( 3 na zewnątrz i dodatkowo 1 w kominie ) powietrze dostaje niesamowitego oporu i piec się zadusza a winny jest wentylator i to piec trzeba naprawić. Sprawdził że niby komin jest drozny był wielce zdziwiony ze to w ogole działa bo na pokrywie nie bylo daszka "turbo" tylko zwykly (Chyba chodziło mu o ten taki kręcący się.)
    Obaj panowie wzbudzili we mnie takie samo zaufanie generalnie...
    Piec montowal deweloper wszystko działało 5 lat. I poradźcie mi co ja mam teraz robić?

Pozdrawiam

0 1
  • #2 30 Mar 2016 21:54
    olejopalacz2
    Poziom 23  

Moze wezwij innego kominiarza i niech zrobi porzednie komin

0