Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak internetu z WiFi na laptopie

Morgii 30 Mar 2016 07:32 951 13
  • #1 30 Mar 2016 07:32
    Morgii
    Poziom 4  

Witam,

Ogólnie problem polega na tym, że na laptopie nie można korzystać z internetu. Kilka dni temu zmieniłem internet na UPC (router technicolor TC7200), wcześniej była Vectra i na niej wszytko było OK. Na komputerze stacjonarnym (Win 7) podłączyłem router przez kabel i wszystko działa. Laptop (Win Vista) łączy się z siecią, ale strony się nie ładują. Dodam, że na telefonie po podłączeniu do sieci wszystko jest ok. Wyłączyłem zabezpieczenia na routerze dla sprawdzenia i o dziwo na lapku internet zaczął chodzić normalnie. Moje pytanieto co zrobić, żeby działał przy włączonych zabezpieczeniach?

0 13
  • #2 30 Mar 2016 08:46
    Krzychu7
    Poziom 39  

Jaki typ zabezpieczeń masz włączony (WPA, WPA2)?

0
  • #3 30 Mar 2016 14:13
    santo
    Poziom 15  

Morgii napisał:
    Wyłączyłem zabezpieczenia na routerze

Jakie zabezpieczenia? WiFi czy może firewall?
    Jeśli WiFi to pytanie czy na nowym AP/routerze nie ustawiłeś takiej samej nazwy SSID, typu zabezpieczeń i hasła sieci jak było wcześniej? Jeśli tak to w laptopie usuń tę sieć z managera sieciami bezprzewodowymi i dodaj ją od nowa.

0
  • #4 30 Mar 2016 19:27
    Morgii
    Poziom 4  

Co do zabiezpieczeń na routerze to mam włączone:
    Tryb zabezpieczeń sieci bezprzewodowej: WPA-personal
    Uwierzytelnianie: WPA/WPA2
    To właśnie te zabezpieczenia wyłączyłem. Dodałem sieć od nowa, ale to nic nie pomogło. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale poprzednim dostawcą internetu była Vectra i działa ona na innym routerze, który został już zabrany.

0
  • #5 30 Mar 2016 19:35
    santo
    Poziom 15  

W ustawieniach karty sieciowej nie masz ip ręcznie wprowadzonego albo dnsa. Spróbuj puścić pinga do bramy i do Internetu np ping www.onet.pl..

0
  • #6 30 Mar 2016 20:05
    Morgii
    Poziom 4  

W ustawieniach wszystko jest ustawione na auto. Próbowałem puścić ping, ale wyskakuje komunikat: "Żądanie polecenia ping nie może odnaleźć hosta www.onet.pl.. Sprawdź nazwę o ponów próbę.

0
  • #7 30 Mar 2016 20:23
    santo
    Poziom 15  

A pingowałeś bramę? Spróbuj puścić pinga na ip interfejsu wan routera i ip onetu.
    Wyczyść pamięć dns u siebie na laptopie w cmd ipconfig /flushdns

0
  • #8 30 Mar 2016 20:42
    Morgii
    Poziom 4  

Wyczyściłem pamięć dns podanym poleceniem na laptopie i puściłem pinga. W każdym przypadku jest komunikat: Upłynął limit czasu żądanie i jest 100% straty pakietów. Jestem raczej zielony w te klocki, ale mam nadzieje, że to o to chodziło.

0
  • #9 30 Mar 2016 21:15
    santo
    Poziom 15  

Sprawdź czy karta wifi laptopa jest ok (podłącz do innej sieci wifi ). Jeśli nie masz gdzie sprawdzić to możesz w tel (jeśli masz internet z komórki ). Utwórz hotspota w tel., podłącz się do niego i sprawdź czy Internet w laptopie działa.

0
  • #10 30 Mar 2016 22:09
    Morgii
    Poziom 4  

Zrobiłem jak napisałeś, podłączyłem pod wifi z telefonu i tak sama historia. Podłącza się do sieci, ale internet nie działa. Generalnie jak był poprzedni internet to podobno wszystko działało tak jak powinno. Laptop należy do mojej współlokatorki, ale ona nie potrafi powiedzieć czy cokolwiek w nim było ustawiane (jest totalnie zielona jeśli chodzi o komputery).

0
  • Pomocny post
    #11 30 Mar 2016 22:19
    santo
    Poziom 15  

Wyłącz firewall i antywirusa. W cmd wpisz ipconfig /all i wklej tutaj wyniki.

0
  • Pomocny post
    #13 30 Mar 2016 23:05
    santo
    Poziom 15  

Skoro masz adresację z dhcp to trochę dziwne, że Ci nie pinguje 192.168.0.1. Spróbuj pinga na 127.0.0.1. Sprawdź jakie masz szyfrowanie ustawione na routerze AES czy TKIP. Jeśli masz AES to zmień na TKIP i usuń tę sieć z laptopa i dodaj od nowa. Możesz spróbować jeszcze z aktualizacją sterowników.

0
  • #14 31 Mar 2016 07:24
    Morgii
    Poziom 4  

Popróbowałem trochę ze sterownikami i przy trzeciej wersji sterowników jakie wgrałem zaczęło w końcu działać. Dziękuje bardzo za pomoc :)

0