Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik zmierzchu - poprawne podłączenie

30 Mar 2016 08:47 12441 6
  • Poziom 9  
    Posiadam czujnik zmierzchu z zewnętrzną sondą. Jak poprawnie podłączyć światło pod niego ? Jestem zielony w tym, pomożecie ? chodzi o 2 i 3 styk

Czy dobrze rozumuje ?

Do 1 styku podłączam fazę.
    Do 2 styku fazę światła ?
    Do 3 styku podłączam 2 przewody neutralne ?

Czujnik zmierzchu - poprawne podłączenie
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Do styku trzeciego podłączasz przewód neutralny z sieci i z żarówki. Czyli tak jak napisałeś. Rozumowanie jak najbardziej poprawne
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Tylko jest problem, podłączyłem tak jak wyżej to światło ciągle świeci, zakryłem sondę szmatką, rękami, regulowałem pokrętłem i nic... Co może być przyczyną ?

Czujnik zmierzchu - poprawne podłączenie Czujnik zmierzchu - poprawne podłączenie
  • Poziom 30  
    Wyłącznik zmierzchowy działa z opóźnieniem.
  • Poziom 12  
    Z tego co widzę to wszystko jest dobrze podłączone. Polaryzacja foto elementu jest dowolna ale dla świętego spokoju podłącz tak aby brązowy kabel od sondy był podłączony do zacisku 5.

Dodano po 5 [minuty]:

A no i kolego drogi, przekręć pokrętłem "lux" w pozycję bliżej ikonki słońca, bo przy maksymalnym ustawieniu pokrętła w lewo, żarówka będzie cały czas świecić:)

Dodano po 53 [sekundy]:

I myślę że w ten sposób problem się sam rozwiąże:)
  • Specjalista elektryk
    Eros napisał:
    Tylko jest problem, podłączyłem tak jak wyżej to światło ciągle świeci, zakryłem sondę szmatką, rękami, regulowałem pokrętłem i nic... Co może być przyczyną ?

Wystarczy zapoznać się z instrukcją dołączoną do produktu. Wszystko jest opisane. Powinien kolega znaleźć pokrętło lux ze słońcem i księżycem tak jak w przykładowym modelu Orno.

TEST
    1. Ustaw pokrętło LUX w pozycji księżyca i włącz zasilanie.
    2. Podczas przeprowadzania testu w dzień przykryj sondę pudełkiem tekturowym lub grubą ciemną tkaniną. Zakrycie sondy palcem jest niewystarczające.
    3. Odkrycie sondy wyłączy światło automatycznie. Ustawienie pokrętła w kierunku znaku księżyca powoduje załączenie czujnika przy mniejszym natężeniu oświetlenia (2 LUX), natomiast bliżej słońca powoduje załączenie przy większym natężeniu oświetlenia (100 LUX). Jeżeli natężenie oświetlenia sondy spadnie poniżej ustawionego progu układ załączy przekaźnik wyjściowy oraz podłączone do niego odbiorniki. Przekaźnik będzie załączony do czasu, gdy natężenie oświetlenia nie wzrośnie powyżej ustawionego progu
  • Moderator
    Jest jeszcze możliwość, że kolory przewodów są pomylone, ale to trzeba było sprawdzić wcześniej.
    Temat zamykam, cudów nie ma. Wszystko jest na prościutkim schemacie.