Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG DDLT 18 przepływowy podgrzewacz wody - POMOCY

wolfen3 24 Cze 2005 12:57 11206 6
  • #1 24 Cze 2005 12:57
    wolfen3
    Poziom 10  

Mam taki oto podgrzewacz
    AEG DDLT 18 typ FDE 2032

i cały problem polega na tym,że nagle przestał grzać wode. A że kompletnie sie na tym nie znam, to przed wezwaniem jakiegoś fachowca, chciałem jeszcze tutaj napisać, może ktoś mi pomoże. Szukałem instrukcji do tego urządzenia, ale prawie nigdzie nie było. Pisze "prawie" bo znalazłem ją po czesku, jednak czeskiego jezyka nie umiem :) Na moje amatorskie oko, po zdjęciu pokrywy od podgrzewacza to nie widze nic co by można było "regulować", ale w tej czeskiej instrukcji znalazlem cos takiego(załączam obrazek) no i jest tam taka śrubka, ale do czego ona służy to niewiem. Prosze o pomoc

• #2 24 Cze 2005 23:15
    samsu100
    Poziom 22  

Witam
    Proponuję nie kręcić żadnymi śrubkami, bo w tym ogrzewaczu się nic nie rozregulowuje. Jak mnie pamięć nie myli to jest tam komora z membraną, która wysuwa popychacz załączający styki. Typowa usterka to przedziurawienie membrany. Należy ją wymienić na nową i wszystko wróci do normy.
    pozdr. Andrzej K

• #3 25 Cze 2005 01:41
    alpa eco
    Poziom 13  

Najprawdopodobniej zadziałało zabezpieczenie termiczne.Jest to takie zabezpieczenie,które chroni urządzenie przed poważnym uszkodzeniem.Musisz poszukać na rurce wodnej czegoś z małym cycuszkiem,który da się wcisnąć /kliknie/.

• #4 25 Cze 2005 08:29
    samsu100
    Poziom 22  

Znalazłem w zbiorach zestawienie części do tego ogrzewacza. Oczywiście sprawdzenie omomierzem grzałek, termostatów to jest tzw abecadło.
    Ja nadal obstaję aby sprawdzić czy z "puszki" oznaczonej z prawej strony nr 662980683 po odkręceniu wody wysuwa się do góry popychacz. Ten popychacz naciska na zespół styków i grzałki zostają włączone. Wewnątrz jest membrana jak w dawnym piecyku gazowym do podgrzewania wody. Jak membrana dostanie perforacji czyli dziury grzania nie będzie.
    pozdr. Andrzej K.

• #5 08 Lip 2005 23:58
    wolfen3
    Poziom 10  

Tak dokładnie, jest taka metalowa część która pod wpływem wody wysuwa sie do góry, załącza i jest ciepła woda.

Tylko że, kilka lat temu gdy montowano ten podgrzewacz to nie było takich problemów(o czym za chwile) puszczało sie wode albo w kuchni albo w łazience i po 3-4 sekundach "załączało" się i działało.

Potem pojawiły sie pierwsze problemy, mianowicie, żeby była ciepła woda to trzeba było puścić wodę i w kuchni i w łazience, aby sie załączyło i zamknąć wode tam gdzie jej nie potrzebuje. Czasami sie udawało czasami nie.

I mam pytanie, czy jest to wynikiem tak jak wcześniej pisał pan, zużytej membrany, czy może jest jakiś problem z ciśnieniem w moim bloku ?

• #6 09 Lip 2005 08:28
    zayzayer
    Specjalista AGD

Zacznij od przeczyszczenia sit na wylewkach w bateriach. W samym podgrzewaczu też.

• #7 01 Paź 2007 00:36
    DoMjan
    Poziom 1  

"Cos takiego(na załączonym obrazku)"
    To hydrauliczne zabezpieczenie wejścia wody sieciowej. Gdy jest zbyt małe ciśnienie, wywala bezpiecznik. Śrubka do niczego nie służy.
    Ale obok niej z prawej strony jest pionowa szczelina. Wkładamy w nią płaski śrubokręt średniej wielkości zdecydowanie naciskamy. Włączając rozłączony podgrzewacz.

Dodano po 52 [minuty]:

"żeby była ciepła woda to trzeba było puścić wodę i w kuchni i w łazience,"
    "czy może jest jakiś problem z ciśnieniem w moim bloku ?"
    - Ciśnienie włączeniowe ( strata ciśnienia ): ( bar )- 0,40
    - Minimalny przepływ włączeniowy ( l/min) - 50% mocy - 3,1
    - ..........................................................- 100% mocy – 4,8
    - Max . przepływ z ogranicznikiem: ( l/min ): 5, 8
    Podgrzewacz włącza się „po kilku latach ”nie przy 5,8, ale przy 9-11(l/min).
    Najlepiej wodę odkręcić na max i delikatnie dokręcić słuchając czy nie wyłączą się styki.
    Jeżeli jest problem z ciśnieniem to włączy się bezpiecznik (śrubokrętem j/w)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME