Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Minuto - zmielona kawa, nie zaparza się

30 Mar 2016 09:33 2994 13
  • Poziom 2  
    Witam, od wczoraj mam problem z ekspresem Saeco Minuto, kawa jest mielona lecz nie zaparza się. Woda bardzo powoli kapie. Woda nie leci w inne miejsce.
    Z "kranika" do parzenia herbaty woda przepływa normalnie. W czym może tkwić problem.
  • Poziom 20  
    leechu8 napisał:
    Witam, od wczoraj mam problem z ekspresem Saeco Minuto, kawa jest mielona lecz nie zaparza się. Woda bardzo powoli kapie. Woda nie leci w inne miejsce.
    Z "kranika" do parzenia herbaty woda przepływa normalnie. W czym może tkwić problem.

witaj,

Czy coś zwróciło twoją uwagę (dźwięki, np. syk podczas wyjmowania przez blok palca zaparzacza) lub zauważyłeś zmianę pracy pompy (na cichszą) ?

Pytanie:
    Jak długo posiadasz kawiarkę i jak często jej używałeś ? (co z odkamienianiem?).
  • Poziom 2  
    leotdipl napisał:
    leechu8 napisał:

witaj,

Czy coś zwróciło twoją uwagę (dźwięki, np. syk podczas wyjmowania przez blok palca zaparzacza) lub zauważyłeś zmianę pracy pompy (na cichszą) ?

Pytanie:
    Jak długo posiadasz kawiarkę i jak często jej używałeś ? (co z odkamienianiem?).

Ekspres ma 2 lata, odkamieniany jest raz w miesiącu (ostatnio dwa dni temu, a problem zaczął się wczoraj). Użytkowany jest ok. 7 razy dziennie.

Dzwiek jak na nagraniu:
    https://drive.google.com/file/d/0BzZSA2Ig6rS4ZTJ1WENLMWljRFE/view?usp=sharing
  • Poziom 20  
    leechu8 napisał:
    leotdipl napisał:
    leechu8 napisał:

witaj,

Pytanie:

Ekspres ma 2 lata, odkamieniany jest raz w miesiącu (ostatnio dwa dni temu, a problem zaczął się wczoraj). Użytkowany jest ok. 7 razy dziennie.

Dzwiek jak na nagraniu:

Wg mnie = do wymiany POMPA.

Jeśli byłoby syczenie o którym wspominałem (w momencie wyjmowania palucha zaparzacza), to brałbym jeszcze pod uwagę zakamienienie zaworu, tj. dokładnie jego wyjścia na paluch (kawę). Ale jeśli nie było syczenia - z Video nie mogłem się tego dowiedzieć, bo proces parzenia nie był doprowadzony do końca - to z pewnością pompa. Dodatkowo utwierdza mnie w przekonaniu fakt, że przepływ na gorącą wodę/parę jest ok (czyli BEZ obciążenia!).
  • Poziom 2  
    leotdipl napisał:
    leechu8 napisał:
    leotdipl napisał:
    leechu8 napisał:

witaj,

Pytanie:

Dzwiek jak na nagraniu:

Wg mnie = do wymiany POMPA.

Jeśli byłoby syczenie o którym wspominałem (w momencie wyjmowania palucha zaparzacza), to brałbym jeszcze pod uwagę zakamienienie zaworu, tj. dokładnie jego wyjścia na paluch (kawę). Ale jeśli nie było syczenia - z Video nie mogłem się tego dowiedzieć, bo proces parzenia nie był doprowadzony do końca - to z pewnością pompa. Dodatkowo utwierdza mnie w przekonaniu fakt, że przepływ na gorącą wodę/parę jest ok (czyli BEZ obciążenia!).

ps.
    jaki model Minuto dokładnie (dane z nalepki).

Czy jeśli woda z kranika do parzenia herbaty leci normalnie to mimo wszystko może to być wina pompki (są dwie pompki ?)?

Model HD 8763
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    leechu8 napisał:
    Czy jeśli woda z kranika do parzenia herbaty leci normalnie to mimo wszystko może to być wina pompki (są dwie pompki ?)?

Model HD 8763

TAK - niedawno sam wymieniałem u siebie pompę (Syntia), i też tylko sączyło/kapało (kawa robiła się wieki!), a pompa pracowała nagle strasznie cicho i słabo.
    (w pompie nagle "siada" kulka zaworu i "wyrabia" się gniazdo pod nią).
    Natomiast w trybie serwisowym wszystko było ok, tj. flowmeter pokazywał mi prawidłowy przepływ! Ale to był/jest przepływ BEZ obciążenia! Dodatkowo w mojej diagnozie u Ciebie - poza tym że woda gorąca leci ok - przekonał mnie fakt BRAKU kierowania wody przez zawór bezpieczeństwa do tacki ociekowej. Wymieniaj pompę i będzie ok )

Jest jedna pompa = u Ciebie ULKA typ EP5/S GW
    Na priv mogę ci podpowiedzieć, bo sam kupowałem do mojej.

EDIT 02.04.16
    ----------------
    pomimo, że że odkamieniałeś 1-raz w m-cu, ostatnio 2-dni temu,
    sprawdź przed zakupem króciec palucha zaparzacza. Zdejmij
    nasadkę, i zerknij do środka. Jak to wygląda ?
    Czy BLOK-u zaparzacza jesteś w 100% pewien?

Dla przykładu ekran, kiedy miałem problem:

Ekspres Saeco Minuto - zmielona kawa, nie zaparza się
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie mam podobny problem w tym modelu tzn od kilku dni podczas zaparzania kawa leci normalnie lewą dyszą podczas gdy z prawej powoli kapie . Wiek ekspresu jak powyżej. Proszę o odpowiedź co może być przycvzyną i jak ją usunąć. Urządzenie raczej działa normalnie
  • Poziom 20  
    SKpd napisał:
    Witam serdecznie mam podobny problem w tym modelu tzn od kilku dni podczas zaparzania kawa leci normalnie lewą dyszą podczas gdy z prawej powoli kapie . Wiek ekspresu jak powyżej. Proszę o odpowiedź co może być przycvzyną i jak ją usunąć. Urządzenie raczej działa normalnie

cześć,

chodzi Ci o te 2 dysze (otwory) na wylocie kawy?

Prawa jest zabita. Trzeba przeczyścić=udrożnić Najlepiej spróbować bezinwazyjnie,
    tj. użyć DUŻEJ strzykawki (min. 150 ml), odkamieniacza (koncentrat) i elastycznego wężyka.

1) Wyjmujesz blok zaparzacza.
    2) Naciągnij strzykawą ok. 50 ml odkamieniacza.
    3) Podłącz strzykawkę z jednego końca do wężyka, a z drugiego do króćca wylotu kawy (tego, który sterczy u samej góry kawiarki po zdemontowaniu bloku zaparzacza).
    4) Ciśnij tłokiem strzykawki, najpierw powoli, małymi kroczkami (niech zadziała środek). Z czasem rób to mocniej i szybciej. Powinny wypłynąć zanieczyszczenia z kawy.
    5) Na koniec przeczyść to wodą (strzykawką).
    6) Po zakończeniu umyj od spodu głowicę (tam gdzie są te 2 wyloty).
  • Poziom 2  
    dzięki z a odpowiedź spróbuję jak zdobędę szczykawke
  • Poziom 11  
    leotdipl napisał:
    SKpd napisał:

cześć,

chodzi Ci o te 2 dysze (otwory) na wylocie kawy?

Prawa jest zabita. Trzeba przeczyścić=udrożnić Najlepiej spróbować bezinwazyjnie,
    tj. użyć DUŻEJ strzykawki (min. 150 ml), odkamieniacza (koncentrat) i elastycznego wężyka.

1) Wyjmujesz blok zaparzacza.
    2) Naciągnij strzykawą ok. 50 ml odkamieniacza.
    3) Podłącz strzykawkę z jednego końca do wężyka, a z drugiego do króćca wylotu kawy (tego, który sterczy u samej góry kawiarki po zdemontowaniu bloku zaparzacza).
    4) Ciśnij tłokiem strzykawki, najpierw powoli, małymi kroczkami (niech zadziała środek). Z czasem rób to mocniej i szybciej. Powinny wypłynąć zanieczyszczenia z kawy.
    5) Na koniec przeczyść to wodą (strzykawką).
    6) Po zakończeniu umyj od spodu głowicę (tam gdzie są te 2 wyloty).

A wiec zrobiłem tak jak tu napisałeś i niestety to nie pomogło, a ewidentnie mam problem miedzy króćcem wylotu kawy a głowicą gdzie wylatuje kawa te dwie dziurki, czasami zdarzy się ze kawa cieknie gdzieś przy głowicy.
    Coś blokuje wylot.
    Jaki mógłby być koszt naprawy?
  • Poziom 14  
    Nie pomogło bo tłustych złogów z kawy nie rozpuści żaden odkamieniacz ani kwasek . To nie kamień tylko zbity twardy tłusty osad i jedynie mocny detergent np Brudpur jest go w stanie ruszyć . A tak na serio nie lepiej zdemontować wylewkę i ją wyczyścić na zewnątrz . Można łatwiej wyskrobać te syfy drutem jak się ją wymoczy w wodzie z detergentem