Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EXCEL - Sumowanie wartości komórek

Invincible86 30 Mar 2016 10:04 849 5
 • #1
  Invincible86
  Level 6  
  Dzień Dobry,
  chciałbym poradzić się specjalistów odnośnie sumowania wartości w kilkunastu komórkach. Sumowanie samo w sobie nie jest dla mnie problemem, ale chciałbym spytać czy istnieje możliwość sumowania wartości kilku komórek w przypadku w którym kilka z tych komórek zawiera działania sumowania tj. mam kilka komórek z czasem pracy 8:00:00 ( jako 8 godzin ), w związku z tym, że w niektóre dni pracownicy zostają na 12 godzinne dyżury muszę dopisać w obrębie jednej komórki dodatkowo + 12:00:00. Ostatecznie sprawa wygląda tak, że są komórki ze stałym czasem pracy 08:00:00 i jest tez kilka z dyżurami które oznaczam 08:00:00 + 12:00:00 co oznacza dodatkowe 12h pracy w tym dniu. Czy jest jakiś sposób a żeby Excel zliczył mi cała wartość, łącznie z dodatkowymi godzinami pracy przy sumie godzin z całego miesiąca ? Dodam, że nie mogę podać od razu pełnej wartości bo muszę widzieć kiedy te dyżury miały miejsce.  Poniżej szybkie zobrazowanie o co mi chodzi, chce dokonać sumy tych komórek w takiej formie jak podana.

  EXCEL - Sumowanie wartości komórekBez tyt...png Download (6.83 kB)
 • #2
  kindlar
  Level 40  
  Nie możesz podzielić komórki dnia na zasadnicze i dodatkowe godziny pracy i po kłopocie?
 • #3
  Invincible86
  Level 6  
  Myślę, że takie rozwiązanie też było by Ok. Mogę prosić o kilka wskazówek jak to zrobić?
 • #5
  Invincible86
  Level 6  
  Rozwiązanie było by dobre gdyby nie fakt, że mam prawie 200 pracowników a to trochę komplikuję. Dodatkowe kolumny sprawią, że tabela będzie mało czytelna. Tak czy inaczej dziękuje za sugestię.
 • #6
  dt1
  Moderator of Computers service
  Można napisać makro, które będzie to dodawać. Jeśli w danym polu są dopuszczalne tylko i wyłącznie dwie wartości rozdzielone plusem to da się to też zrobić na formułach.

  O ile wszystkie składniki są w kolumnach A, B i C i są tylko i wyłącznie w formacie godzinowym excela (gg:mm:ss) albo tekstowym (gg:mm:ss+gg:mm:ss, ewentualnie plus może być rozdzielony spacjami) to dla komórki D2 zadziała formuła (którą można rozciągnąć w dół):

  Code: vbscript
  Log in, to see the code


  Jak widać, już dla trzech pól z sumą jest to dość długi tasiemiec :)
  W załączniku plik z przykładem.

  Jeśli format w Kolegi arkuszu komórek z pojedynczymi godzinami jest tekstowy a nie godzinowy to w mojej formule trzeba go przerobić na wartość w kilku miejscach.