Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Felicia 1.3 MPI r. 1998. - Zamek centralny nie działa prawidłowo.

entermen 30 Mar 2016 10:38 2877 2
    entermen
    Level 32  
    Witam.
    W skodzie(felicia,1.3 MPI rocznik 1998) mam problem z zamkiem.
    Bez pilota. Zamykanie z kluczyka.

Skoda Felicia 1.3 MPI r. 1998. - Zamek centralny nie działa prawidłowo.

Objawy:
    Nie można zamknąć i otworzyć kluczykiem drzwi od strony kierowcy gdyż kluczyk wchodzi lekko się kręci w prawo i lewo, ale nic się nie dzieje.
    Drzwi da się zamknąć od strony pasażera z przodu, po wcześniejszym wciśnięciu dybla od kierowcy. Przy otwieraniu trzeba otwierać kluczykiem od pasażera
    i dopiero podnieść dybel od kierowcy.

Po wciśnięciu dybla od środka od strony kierowcy zamykają się drzwi
    od kierowcy , od pasażera przód i od pasażera tył za kierowcą.
    Nie zamykają się natomiast drzwi o strony pasażera z tyłu z prawej. Można je zamknąć tylko przez wciśnięcie dybla.

Po wciśnięciu dybla od strony pasażera z przodu zamykają się drzwi pasażera z przodu i pasażera tył za kierowcą. Drzwi kierowcy i tylne prawe od pasażera nie zamykają się.

Mam dwa pytania:
    1) Czy objawy odnośnie drzwi kierowcy wskazują na zużycie jakiegoś plastikowego elementu bo problemem jest zamykanie/otwieranie z kluczyka?

2) Czy odnośnie drzwi pasażera prawych tylnych brak reakcji świadczy o zużyciu jakiegoś elementu, czy raczej siłownik do wymiany?

3)Czy zamek w skodzie z tego rocznika powinien zamykać również bagażnik?
    Czy to jest jakoś połączone?

Pozdrawiam.
    leonov
    Level 42  
    Na początek do sprawdzenia wiązki w drzwiach.
    entermen wrote:
    Czy objawy odnośnie drzwi kierowcy wskazują na zużycie jakiegoś plastikowego elementu
    Raczej tak.
    entermen wrote:
    Czy odnośnie drzwi pasażera prawych tylnych brak reakcji świadczy o zużyciu jakiegoś elementu, czy raczej siłownik do wymiany?
    Jeżeli wiązki dobre to raczej siłownik uszkodzony lub brak styku itp.
    kubas10
    Level 25  
    A może ktoś powiedzieć gdzie jest fabryczny sterownik zamka centralnego w tej skodzie ? U mnie po czasie samochód zamyka się sam.