Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel zafira a 2.0 dti - klimatyzacjia,nadmuch,wentylator.

jareckiiii 30 Mar 2016 11:34 2916 7
    jareckiiii
    Level 7  
    Witam,panowie mam problem w zafirze taki-wysiadajac wczoraj z auta po zgaszeniu i wyciagnieciu kluczyka cały czas chodzi wentylator nawiewu klimatyzacji-ogrzewania, komputer nic nie pokazuje żadnego błedu,wiadomo po sciągniecu klemy przestaje:-),teraz mam pytanie czy może to byc rezystor dmuchawy?
    wacekgacek
    Level 17  
    Rezystor raczej nie,prędzej przekażnik się zawiesił.
    jareckiiii
    Level 7  
    czy ten przekaznik znajduje sie w skrzynce bezpieczników?czy może jest ukryty gdzies indziej?ps.a powiedzcie jakie są objawy zepsutego rezystora?
    kmitki
    Level 22  
    Jak rezystor padnie to nie działa przynajmniej wentylator na 1 biegu. Z tego co pamiętam w Zafirze jest osobny sterownik wentylatorów gdzieś w okolicy przedniego lewego koła.
    milejow
    Level 43  
    kmitki wrote:
    w Zafirze jest osobny sterownik wentylatorów gdzieś w okolicy przedniego lewego koła.

Nie obsługuje dmuchawy, tylko wiatraki na chłodnicach.

Dodano po 2 [minuty]:

jareckiiii wrote:
    wyciagnieciu kluczyka cały czas chodzi wentylator nawiewu

Klima zwykła czy klimatronik?
    jareckiiii
    Level 7  
    dziękuje za podpowiedzi,problem rozwiązany okazał sie jednak rezystor dmuchawy,przekaznik był dobry po zamontowaniu nowego rezystora nawiewy pracują idealnie w klimatroniku.pozdrawiam
    Aleksander_01
    Level 42  
    jareckiiii wrote:
    dziękuje za podpowiedzi,problem rozwiązany okazał sie jednak rezystor dmuchawy,przekaznik był dobry po zamontowaniu nowego rezystora nawiewy pracują idealnie w klimatroniku.pozdrawiam

REWELACJA. Element który jest połączony w szereg z silnikiem ulega awarii (99,999 % ma przerwę), a silnik nadal pracuje pomimo odcięcia zasilania.
    No nie, to rewelacja na skalę światową , staraj się o Nobla z fizyki.
    jareckiiii
    Level 7  
    :D bede sie starał o nobla.hmm... powiem tak przekaznik wymieniłem nie pomogło a jak wymieniłem rezystor dmuchawa pracuje normalnie wyłancza sie włancza.Wiec...nie bede sie wypowiadał na czyjes mądrosci.pozdro.