Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat łącza jack rower Kettler x5

30 Mar 2016 11:50 1383 4
  • Poziom 2  
    Witam.Poszukuję schematu połączenia kostki z gniazdem jack czteropolowym .Rozebralem uszkodzone gniazdo do cna i mam teraz problem .Może ktoś ma taki sam ,bądź naprawial to samo.Proszę o pomoc .
  • Poziom 31  
    Mustawek napisał:
    Rozebralem uszkodzone gniazdo do cna i mam teraz problem
    Co rozleciało się gniazdo ?
    Generalnie jak nie można naprawić lub dostać jakieś złącza to Ja wykorzystuję inne o zbliżonej ilości pinów i kształtu (żeby mniej przerabiać).
    Zdjęcia najważniejszej (tej uszkodzonej) części są niewyraźnie , po za tym nie wiemy co spowodowało uszkodzenie : mechanicznie czy nastąpiło jakieś zwarcie-przeciążenie itp.
  • Poziom 2  
    Właśnie ja zrobiłem błąd ,bo pękła blaszka od jednego pola tylko a ja cale gniazdo rozwalilem i nie wiem teraz który przewodzik przlutowac do danego przewodu z mini Jack nowego ech...
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Mustawek napisał:
    nie wiem teraz który przewodzik przlutowac do danego przewodu z mini Jack nowego
    Chyba "przelutować" ?
    No to trochę trzeba będzie po analizować. Jako, że jest tam tylko 4 kabelki to nie powinno być większego problemu.
    Proponuję :
    1. Popatrzeć na białe złącze i zorientować się po ścieżkach gdzie dany kolor idzie na płytce.
    2. Standardowo czerwony to zasilanie .
    3. Biały lub czarny to "może" być masa (GND) .
    4. Brązowy z czarnym lub białym jakieś sterowanie.
    5. Mając zidentyfikowane kable zobaczyć w gnieździe ale nie tym co ma kolega w ręce tylko w tym co jest zamontowanym w urządzeniu robi dokładną analizę jak w punktach wyżej.

UWAGA; Zastrzegam sobie , że podane oznaczenia kolorów mogą być błędne dlatego trzeba je przeanalizować zgodnie z płytkami.

Jeżeli nadal nie będzie mógł sobie kolega dać radę to proszę o wyraźne zdjęcia : czarnej wtyczki i gniazdka a także zdjęcia ostre płytek w które wchodzi wtyczka czarna i biała.
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie . Jak wrócę do domu z pracy