Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

karta graficzna HD 7770 nie działa z płytą gigabyte 78LMT-S2

30 Mar 2016 13:53 558 3
  • Poziom 9  
    Witam

Mam problem z kartą graficzną radeon HD 7770. Karta graficzna przestała puszczać obraz na monitor, kartę sprawdziłem na innym kompie (karta na innym działa), podłączyłem inna kartę pod mój komputer i inna karta też działa(GF 9600GT). Płyta główna to gigabyte 78LMT-S2 (dodam że płyta jest nowa, nowy jest też zasilacz - żadna firmówka - titan 600W ).
    Podejrzewam iż problem leży po stronie karty graficznej - tylko dlaczego działa na innym komputerze?
  • Poziom 39  
    W linuxie działa?
  • Poziom 9  
    Na tą chwilę nie ma żadnego systemu. Żeby było ciekawiej podłączyłem inna kartę graficzną ( gf 9600gt - ta która wcześniej działała ) i zacząłem instalować Windowsa 7. Po około pół godziny pojawił się ten sam problem - brak obrazu. Kartę tą podłączyłem do drugiego komputera - karta działa bez problemu. Zamieniałem też ramy z innego komputera - żadnych zmian.
  • Poziom 17  
    Na początek wyzeruj BIOS za pomocą zworki znajdującej się na płycie (clear cmos). Jeśli to nie pomoże to zaktualizuj BIOS do nowszej wersji. Jeśli nie wiesz jak to zrobić to poproś kogoś kto się na tym zna, ponieważ istnieje ryzyko uwalenia płyty. Zwróć też uwagę na rewizje płyty przy pobieraniu (1.0 1.1 1.2) w przypadku Gigabyte ma to znaczenie.