Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie podświetlenie do obrazu + czujnik zmierzchu

Avenged 30 Mar 2016 14:57 426 0
    Avenged
    Poziom 12  
    Witam

Ostatnio wpadłem na pomysł na prezent dla mojej dziewczyny żeby namalować obrazek na ścianę. Obrazek namalowałem, a potem pomyślałem że fajnym efektem by było zrobić dodatkowe podświetlenie od spodu i wówczas były by 2 wersje - dzienna bez podświetlenia i nocna. W załączniku przygotowałem koncepty (na bazie tego dziennego namalowałem obrazek) obu wersji - takie dające poglądowy efekt jak by to miało wyglądać.

I teraz pytanie, jakie podświetlenie zastosować żeby uzyskać mniej więcej taki efekt jak w tym Train_night.jpg ? Podświetlenie owinno być w miarę równomierne no i światło rozproszone - żeby nie dawało punktowo jak latarka tylko po większym obszarze środka. Na brzegach może być już ciemno. Testowałem z 2 jarzeniówkami dł. ok 30-40 cm, i dawały fajny efekt, ale one są zasilane poprzez zasilacz do prądu.. A ja chciałbym wszystko ukryć za obrazek, łącznie z zasilaniem. Więc pytanie:
    -czy można zastosować jakieś akumulatorki (które można by ładować) jako źródło prądu dla tych jarzeniówek ? Jeśli tak to jakie

Ewentualnie jakie inne rozwiązanie na takie rozproszone światło byście polecali?

No i druga sprawa - pomyślałem nad podłączeniem czujnika zmierzchu do tego wszystkiego, żeby po zmroku (po zgaszeniu świateł w pokoju) włączało się podświetlenie pod obrazek :) to by dało super efekt. Oczywiście jakiś drugi wyłącznik manualny by trzeba było zastosować - żeby obraz nie świecił się całą noc ;)

Ile takie czujniki w sklepach elektronicznych mogą kosztować?