Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EGZAMIN E18 MECHATRONIK CZERWIEC 2016

30 Mar 2016 17:06 113421 409
  • Poziom 6  
    Witajcie przyszli technicy ! :)
    Idąc tropem poprzedniego tematu dot. egzaminu e.03, postanowiłem stworzyć również wątek w którym możemy sobie wzajemnie pomóc w naszym kolejnym egzaminie.

Pytanie oczywiste. Jak myślicie czego się spodziewać i co zacząć sobie systematycznie powtarzać do 17 czerwca? Pozostało 2.5 miesiąca, ale myślę że spokojnie uda nam się wszystko przypomnieć, aby to co najważniejsze - ZDAĆ,
    zarówno teorie jak i praktykę :)

W mojej szkole egzaminy praktyczne rozpoczynają się w połowie czerwca.

Zachęcam do dyskusji, Pozdrawiam. :)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Powiem wam tyle ja zdawałem teorię z E18 w czerwcu 2015 i zdałem ale praktyki mi się nie udało zdać bo miałem 68%.Na teorię powtórzcie sobie o silnikach i ich połączeniach bo na teori z E18 jest dużo pytań z dziedziny silników.Na egzaminie miałem kilka pytań z silników i co najważniejsze zdażyły się też pytania z E03 więc powtórzcie sobie materiał z pierwszej kwalikfikacji.
    A na praktyce będziecie mieli błędy w układzie.
    Będziecie musieli je znaleźć i poprawić i to trzeba będzie wpisać do tabelki te błędy.Ta tabelka będzie w arkuszu.
    Bendą dwie kolumny w tej tabelce jedna będzie dotyczyła błędów w części elektrycznej a druga w części pneumatycznej.Na poprawce z praktyki z E18 z lutego 2016 którą zdałem bo dzisiaj były wyniki były też pytania dotyczące układu jak on działa przed naprawą i po naprawie trzeba było zaznaczyć tak lub nie.
  • Poziom 32  
    mariusz521 napisał:
    Powiem wam tyle ja zdawałem teorię z E18 w czerwcu 2015 i zdałem ale praktyki mi się nie udało zdać bo miałem 68%.Na teorię powtórzcie sobie o silnikach i ich połączeniach bo na teori z E18 jest dużo pytań z dziedziny silników.Na egzaminie miałem kilka pytań z silników i co najważniejsze zdażyły się też pytania z E03 więc powtórzcie sobie materiał z pierwszej kwalikfikacji.
    A na praktyce będziecie mieli błędy w układzie.
    Będziecie musieli je znaleźć i poprawić i to trzeba będzie wpisać do tabelki te błędy.Ta tabelka będzie w arkuszu.
    Bendą dwie kolumny w tej tabelce jedna będzie dotyczyła błędów w części elektrycznej a druga w części pneumatycznej.Na poprawce z praktyki z E18 z lutego 2016 którą zdałem bo dzisiaj były wyniki były też pytania dotyczące układu jak on działa przed naprawą i po naprawie trzeba było zaznaczyć tak lub nie.

Wytłumacz mi bo tego nie rozumiem. Są dwie tabelki?
    Jedna dotyczy jak powinien działać układ, ten prawidłowy. Druga ma dotyczyć tego jak działa ten zły układ i czy jest zgodny ze schematem? A 3 to zapisać błędy?

Powiem Wam, że największy problem będzie z dokumentacją.
  • Poziom 6  
    Z dokumentacją jest dużo problemów. Musisz zapisać jakie zmiany zrobiłeś w programie, jakie w układzie elektrycznym a jakie w pneumatycznym o ile dobrze pamiętam. Trzeba było również napisać jak to ma działać :)
  • Poziom 32  
    Bo ja Ci powiem, że dostaliśmy tabele z egzaminu poprawkowego E18 i mieliśmy na praktykach ogólnie wypełnić. Przez 2 godziny zastanawialiśmy się jak mamy to wypełnić a i tak było źle. Ogólnie z opisaniem działania układu i naprawy jako tako nie ma filozofii, ale te pozostałe tabelki zgodności ze schematami itd. Według mnie to jakaś porażka.
  • Poziom 10  
    Na praktyce z E18 będziecie mieli wpisać błędy do tabelki która będzie w arkuszu egzaminacyjnym.I tak jak wcześniej pisałem tabelka będzie mieć dwie kolumny 1 kolumna tej tabelki to błędy elektryczne wynikające ze schematu a druga to błędy pneumatyczne w układzie.
    Teraz na poprawce z praktyki były też pytania dotyczące działania układu przed naprawą i po naprawie i trzeba było zaznaczyć czy pytanie jest tak lub nie.A błędy szybko znajdziecie bo będziecie mieć schemat układu przed sobą i to wszystko wywnioskujecie ze schematu.
    Nie wiem jak teraz będzie wiem tyle że tabelka dotycząca błędów zawsze jest.
    Może być teraz tak że będziecie musieli pisać całą dokumentację np. Co trzeba zrobić przed uruchomieniem układu takie pytanie miałem na E18 z czerwca 2015.

Dodano po 2 [minuty]:

Staram się wam pomóc żebyście zdali i piszę jak u mnie na egzaminie było.

Dodano po 7 [minuty]:

A i jeszcze jedna uwaga na praktyce z E18 z czerwca 2015 roku były błędy w programie.
    Trzeba było zainstalować ten program z płytki otworzyć go poprawić w nim błędy i wgrać go do sterownika PLC .
    Ja wtedy nie zdałem przez to że nie wgrałem programu do sterownika i miałem 68%.

Dodano po 2 [minuty]:

Moim zdaniem ten egzamin praktyczny E18 z czerwca 2015 roku to porażka była bo o programie jest do piero na E19.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak macie jeszcze pytania to pytać bo ja dzisiaj zdałem poprawkę z E18.
  • Poziom 10  
    A jaki to był program na E18?

Rozumiem, że trzeba znać zasadę działania tego programu ...
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 6  
    ja mam egzamin 19 czerwca :D
  • Poziom 32  
    korsarz12 napisał:
    ja mam egzamin 19 czerwca :D

w niedzielę? Czy mi źle kalendarz pokazuje.

hmm
    My mamy teorie 17 a praktyke 18. To jakaś porażka.

Dodano po 2 [minuty]:

mariusz521 napisał:
    Na praktyce z E18 będziecie mieli wpisać błędy do tabelki która będzie w arkuszu egzaminacyjnym.I tak jak wcześniej pisałem tabelka będzie mieć dwie kolumny 1 kolumna tej tabelki to błędy elektryczne wynikające ze schematu a druga to błędy pneumatyczne w układzie.
    Teraz na poprawce z praktyki były też pytania dotyczące działania układu przed naprawą i po naprawie i trzeba było zaznaczyć czy pytanie jest tak lub nie.A błędy szybko znajdziecie bo będziecie mieć schemat układu przed sobą i to wszystko wywnioskujecie ze schematu.
    Nie wiem jak teraz będzie wiem tyle że tabelka dotycząca błędów zawsze jest.
    Może być teraz tak że będziecie musieli pisać całą dokumentację np. Co trzeba zrobić przed uruchomieniem układu takie pytanie miałem na E18 z czerwca 2015.

Dodano po 2 [minuty]:

Staram się wam pomóc żebyście zdali i piszę jak u mnie na egzaminie było.

Dodano po 7 [minuty]:

A i jeszcze jedna uwaga na praktyce z E18 z czerwca 2015 roku były błędy w programie.
    Trzeba było zainstalować ten program z płytki otworzyć go poprawić w nim błędy i wgrać go do sterownika PLC .
    Ja wtedy nie zdałem przez to że nie wgrałem programu do sterownika i miałem 68%.

Dodano po 2 [minuty]:

Moim zdaniem ten egzamin praktyczny E18 z czerwca 2015 roku to porażka była bo o programie jest do piero na E19.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak macie jeszcze pytania to pytać bo ja dzisiaj zdałem poprawkę z E18.

Z tego co się dowiedziałem to ogólnie ten egzamin poprawkowy e18 miał jakieś dwuznaczności. Wszystko zależało od tego jak akurat na danym stanowisku był przesterowany zawór 5/2.Siłownik mógł się wysuwać od razu, chodź zgodnie ze schematem nie powinie, a to nie był błąd. Podobno mieli interweniować co do tego zadania.
  • Poziom 6  
    No niestety w niedziele :) i to jeszcze na 15 -,-
  • Poziom 6  
    Piszcie kiedy Wy macie :D trzeba sobie pomóc :D
  • Poziom 10  
    Są jakieś informacje na temat tego egzaminu? ;)
  • Poziom 9  
    O której macie teorię?? na e3 to że niektórzy o 8 mieli przydało się XP
  • Poziom 9  
    nie no ja miałem o 9 a że przeciągneło się do 9.30 to wszyscy staneli w okół i jak będzie jakieś zdjęcie urządzenia i nie wiesz co to jest to zgrzewarka
  • Poziom 7  
    Pany,o której piszecie teorie 17 ? Ma ktoś o 8 lub o 10 ?
  • Poziom 9  
    mogą zdarzyć się błędy w programie więc trzeba zgrać ze sterownika sprawdzić poprawić i z powrotem na sterownik
  • Poziom 9  
    zależy od sterownika i programu jakiego używacie, my na e18 będziemy mieć Mitsubishi FX1S to żeby poprawić trzeba zgrać poprawić i z powrotem wgrać na sterownik żeby jaką kolwiek symulacje zobaczyć
  • Poziom 1  
    Macie może jakieś stare egzaminy teoretyczne z E.18?
    Nie mogę nic znaleźć
  • Poziom 10  
    Teoria do powtórki:
    http://www.kno.koweziu.edu.pl/repozytorium-ku...ktryczno-elektroniczno-teleinformatyczna.html
    Dla E.18:
    PODSTAWA OBSŁUGI URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW MECHATRONICZNYCH
    PRZYGOTOWANIE DO ROZRUCHU URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW MECHATRONICZNYCH

Warto też przejrzeć kursy na poprzednią kwalifikację - materiał się zazębia:
    TECHNOLOGIE I KONSTRUKCJE MECHANICZNE
    PNEUMATYKA I HYDRAULIKA
    PODSTAWY MONTAŻU ELEMENTÓW I PODZESPOŁÓW ELEKTRYCZNYCH I ELEKTRONICZNYCH
  • Poziom 9  
    dobre to kno przyda się dzięki
  • Poziom 6  
    Mam nadzieje że jak ktoś ma w sobote egzamin to wrzuci co było ;d
  • Poziom 10  
    W całej Polsce jest 17 czerwca o 12:00.
    Czy jest ktoś kto ma szybciej, bo fajnie by było gdyby ta osoba napisała co było.

Czy wiadomo coś o praktyce? Bo ten egzamin na pewno będzie ciężki ;/ .
  • Poziom 32  
    Maffiozzo1997 napisał:
    W całej Polsce jest 17 czerwca o 12:00.
    Czy jest ktoś kto ma szybciej, bo fajnie by było gdyby ta osoba napisała co było.

Czy wiadomo coś o praktyce? Bo ten egzamin na pewno będzie ciężki ;/ .

Masakra to będzie na E19. Na razie nic nie wiadomo co będzie. Jestem o tyle w złej sytuacji, że egzamin mam w sobotę po teorii. Ale rano od 9 mają mieć pierwsze egzaminy wiec bedzie coś wiadomo.