Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Combo C 1,3 CDTI - Zapala się kontrolka samochodu z kluczykiem - brak błędu

30 Mar 2016 19:21 5127 11
  • Poziom 12  
    Witam,
    Od miesiąca posiadam Opla Combo 1,3 CDTI 70KM.
    Czasami przy staniu na światłach zapali się kontrolka samochodu z kluczykiem.
    Kontrolka gaśnie po zgaszeniu silnika i nie pojawia się po odpaleniu.
    Podpinałem się kablem ELM327 i brak błędów i zamrożonych ramek.
    Podpinałem się nawet gdy kontrolka się paliła i nic nie odczytało .
    Czujniki temp, obroty , EGR itp. interfejs odczytuje.

Nie wiem w czym tkwi problem, a wolę sam najpierw poszukać zanim oddam auto do mechanika.
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 25  
    ELM czyta kody OBD. Są kody właściwe dla danej marki a nawet silnika i żeby je odczytać potrzebny jest sprzęt dedykowany dla danej marki. Dla Twojego przypadku TECH 2 lub OP-COM. Wtedy zobaczysz błąd. Przerabiałem to wiele razy w Oplach. Testery uniwersalne nic nie widziały ,dopiero OP-COM odczytał błędy.
  • Poziom 12  
    Kolega ma OP-COM ale nie chce się łączyć ani z jego ZAFIRĄ ani też z COMBO. Wywala błąd komunikacji.
    Jeżeli nie uda mi się odpalić opcom to będę musiał jechać do warsztatu :(
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Zmień interfejs a błąd się pojawi na tablicy ;)
  • Poziom 7  
    z tego co mi wiadomo kontrolka auta z kluczykiem oznacza inspekcje serwisową. Wystarczy ją wykasować bo ktoś np przy wymianie oleju jej nie skasował
  • Specjalista grupy V.A.G.
    marcin3551 napisał:
    z tego co mi wiadomo kontrolka auta z kluczykiem oznacza inspekcje serwisową. Wystarczy ją wykasować bo ktoś np przy wymianie oleju jej nie skasował

Niekoniecznie. Może oznaczać inspekcje ale nie w wypadku gdy kontrolka zapala sie sporadycznie.
  • Poziom 7  
    przecież jak ma błąd silnika to powienien zapalić check engine a ta kontrolka z kluczem to jest tylko od czynności serwisowych
  • Poziom 15  
    W oplu inspekcja jest wyświetlana w postaci napisu INSP przy włączeniu samochodu. Kontrolka samochód z kluczykiem sugeruje że sterownik zarejestrował jakąś nieprawidłowość. Kolego odczytaj kody sprawnym Opcomem lub Techem.
  • Poziom 12  
    INSP kasowałem ręcznie 2 tygodnie temu.
    A w piątek byłem na diagnostyce i odczytało P 0400 - EGR błąd przepływu
    Po skasowaniu przejechałem 5 km po mieście i znów się kontrolka pojawiła.

Z tego co poczytałem to EGR do czyszczenia.
  • Poziom 15  
    Życzę powodzenia bo wyjęcie go nie jest przyjemne. Zastanów się nad usunięciem.
  • Moderator Samochody
    kondzio85 napisał:
    A w piątek byłem na diagnostyce i odczytało P 0400

Ten błąd to i elm powinien odczytać. Załączanie kontrolki z kluczem powoduje jakiś inny. Do odczytania tylko sprzętem dedykowanym do Opla.