Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić w 2016r ? Prosta lecz wytrzymała pralka dla rodziny 2+1.

And! 11 Mar 2017 18:58 61689 146
  • #121 11 Mar 2017 18:58
    antonio67
    Poziom 1  

Ja kupiłem Boscha w 2014 roku i jak na razie jestem zadowolony

• TermoPasty.pl
  • #122 11 Mar 2017 18:59
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

antonio67 napisał:
    Ja kupiłem Boscha w 2014 roku i jak na razie jestem zadowolony

Może podaj model, bo to tak samo jakbym powiedział, ze kupiłem sobie samochód Deawoo.

• TermoPasty.pl
  • #123 19 Mar 2017 00:40
    BOOFI
    Poziom 12  

witam serdecznie
    szukam ostatnio drugiej pralki
    stara około 15 amica zaczyna już trochę nawalać - coś ze sterowaniem - obecnie wszystko piorę na programie białe - ale obniżam temperaturę do 30-40 stopni - na białym nie wyrzuca błędu związanego ze sterowaniem

czy mogłby ktoś wskazać które pralki mają wymienne łożyska - chyba ze trzeba pytać konkretnie o dany model - bo jak rozumiem w obrębie jednej marki niektóre wanny są klejone a inne skręcane .

czy obecnie któraś firma posiada dłuższą fabryczną gwarancję

zastanawiam się np nad pralką BEKO WMY 81243 PL PTLMB1 czy jest to jednorazówka czy możliwe jest jej w miarę tanie serwisowanie
    (w amice sam wymieniłem łożyska , pompę , grzałkę czy jakiś tam zawór - ceny myślę przystępne )

jakie marki wg was są warte uwagi

z tego co przeczytałem (oczywiście cały temat) wskazania głównie na amica ( obecnie sprowadza prawdopodobnie sprzet z turcji i chin ) bosch
    beko o czywiście miele

przeczytałem tez test http://www.pro-test.pl/tests_article/355150,0...ralek+_+Jaka+pralka+najlepsza+dla+ciebie.html
    wynika z niego ze wiekszosc pralek slabo radzi sobie z plukaniem
    dobrze wypadły pralki miele i samsung
    chyba najlepiej Miele W5873WPS korzystna cenowo Samsung WF80F5E0W2WEcoBubble prała bardzo dobrze ale płukanie bawełny ocenili niedostatecznie - oczywiście na ile mozna wierzyc takim testom

jeszcze chciałbym sie dowiedzieć jak się ma ogólna jakość pralek koreańskich - samsung , lg , jak wygląda ich serwisowanie oraz koszt części
    pozdrawiam

• #125 19 Mar 2017 22:45
    BOOFI
    Poziom 12  

hessto dziękuję za odpowiedź, przejrzę co rosjanie przetestowali.
    Proszę o wyjaśnienie wersu lepiej jest umyć lg ;] chyba się wdała autokorekta.

Czy coś wiadomo o samsungach.

Czyli bosch/siemens odpuścić.

Co do amica - domyślam się ze niektóre modele robi beko , ale zostają też chinscy podwykonawcy ;]

Dodano po 10 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

• #126 20 Mar 2017 11:09
    Adamcyn
    Poziom 34  

hessto napisał:
    Bosch/siemens to porażki

Wszystkie?
    hessto napisał:

Bierz Siemens WM12N16BPL lub tani Electrolux EWFR1284BR, EWFK1284BR pralka bardzo dobre pierze.

Ps. Oj nie bierz Bosch urwal bo przez nowa Siemens beben+prog stali no i ma waga 8kg Sooo Good. xD

Często sam sobie zaprzeczasz.

• #127 20 Mar 2017 12:16
    hessto
    Poziom 16  

@BOOFI Haha to stary 2014 tego nie ma LG TurboWash a jest dostepnie od 2015 LG TurboWash
    Np Miele PowerWash vs LG TurboWash to porównanie!
    Samsung średnica jest problem ecobubble duzo piany gdzie usun piany to nie może.

@Adamcyn Wiem Wiem czyta rosja to bosch/siemens dobre twarde ale 2013 do dzis to samo co technologi stary nic nie ma nowy np jakie podobne turbowash lub powerwash itp...? tego niema.

• #129 20 Mar 2017 12:28
    hessto
    Poziom 16  

Adamcyn napisał:
    hessto napisał:
    Bosch/siemens to porażki

Konkretnie.
    Kupiłem Bosch VarioPerfect WAE2041TP i jestem zadowolony.
    Wg. Ciebie to porażka.
    Dlaczego tak uważasz?

Mam Bosch WFL1200 (Media In Poland) obok Electrolux EWT 1015 (Media In France) pierze lepiej electrolux!!!
    Bosch WFL1200 to stary to samo co nowa Bosch VarioPerfect WAE2041T nic lepiej pierze.. frania. hehehe

• #131 20 Mar 2017 19:05
    hessto
    Poziom 16  

@hessto napisał:
    turbowash lub powerwash itp...
    @Adamcyn Bełkot marketingowy?
    FRANIA to bez technologii tez Bełkot marketingowy? xD
    Bosch/siemens stary do dzis to samo nie ma nowa technologii? śmiech nic ciekawe.

Ale szukam pralki ważne dla mnie nowy technologii, funkcja, (proszek 50-70ml wystarczy nie za duzo chemia xD) pierze i piany, czyste ubranie spoko dobra zapach.

Pierwsze Technologii to Miele PowerWash w 2012/3r, LG TurboWash w 2014/5r, AEG... w 2015r niewiem, to ma dwa pompa wody:
    -Jeden pompa wody brudno to wylot do WC.
    -Drugi pompa wody to proszek zabiera do fartuch koło góry to spray, dysza, zraszacz.

Sorry pisze średnica nie umiem :((

Temat koniec :]

• #132 20 Mar 2017 20:32
    Adamcyn
    Poziom 34  

hessto napisał:
    Sorry pisze średnica nie umiem (

Przyzwyczailiśmy się :D, choć nad tą grafiką powyżej trzeba trochę posiedzieć.
    To jesteś Ty na zdjęciach?
    hessto napisał:
    Bosch/siemens stary do dzis to samo nie ma nowa technologii? śmiech nic ciekawe.

Hessto nie jest na bieżąco.
    Zobaczcie wyniki testów (Stiftung Warentest - wg. mnie profesjonalni i raczej neutralni.

http://www.testberichte.de/haushaltsgeraete/2...ftung-warentest-gepruefte-waschmaschinen.html

• #133 21 Mar 2017 11:15
    BOOFI
    Poziom 12  

muszę te testy tez poczytać
    wydaje mi sie ze w kazdym tescie jest jakas ingerencja ;] jakieś naciągnięcie faktów
    znam pewno ciekawa sytuacje z prasy motoryzacyjnej . znajomy jest jednym ze znanych kierowców w pewnej dyscyplinie samochodowej mozna powiedziec ze sam ja do polski wprowadzil . kiedys byl redaktorem testujacym auta w magazynie GT - test honda s2000 i porsche boxter . zasady zostały nagięte - wygrała honda - mimo slabych hamulcow hamowanie silnikiem powyzej obrotów maksymalnych - importer wział to na siebie .

• #134 21 Mar 2017 11:24
    Adamcyn
    Poziom 34  

BOOFI napisał:
    wydaje mi sie ze w kazdym tescie jest jakas ingerencja ;] jakieś naciągnięcie faktów

Wykluczyć tego nie można, ale fundacja Stiftung Warentest nie miała jeszcze nigdy podobnego zarzutu.

Stiftung Warentest (pol. Fundacja Warentest) – fundacja, z siedzibą w Berlin-Tiergarten, założona w 1964 przez rząd niemiecki jako instytut, którego zadaniem jest przeprowadzanie porównawczych testów produktów i usług. Jest całkowicie niezależnych organem, a zatem nikt nie może wpływać na to, co i w jaki sposób będzie testowane

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stiftung_Warentest

• #136 26 Mar 2017 22:14
    michaljurski
    Poziom 12  

Panowie limit na pralkę - 1500zl
    Dwie rozbieralne i naprawialne pralki:
    PRALKA BOSCH VARIOPERFECT WAN2426KPL Link 1500 zl
    plusy:
    produkowana w PL
    dostępność części naprawczych
    minusy:
    cena pralki i cena owych części

i 400zl tańsza Beko WMB 61242 Link
    plusy:
    dostępność części naprawczych
    cena pralki i cena owych części
    minusy ?

Pomóżcie wybrać któraś, ew podrzuccie alternatywe kierujac sie tymi samymi kryteriami co ja.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi

• #137 27 Mar 2017 11:31
    hessto
    Poziom 16  

@michaljurski

Bosch/siemens
    + Bęben próg stal
    + Silnik EcoSilence Driver i (1200obr/min bardzo dobre ).
    + Dobre programy.
    + Części duzo dostępnie sklep lub To prost znajdziesz produkty (Producent) bosch na zamówienie. ;)
    - Słabo pierze i piana (Brak Technologia).
    -+Bęben rozbieralny? (Nie wiem).

Beko
    + Grzałka Niklowana Hi-Tech.
    + Technologia AquaFusion (proszek prania średnica).
    + Dobre programy.
    + Części duzo dostępnie sklep lub To prost znajdziesz produkty (Producent) beko na zamówienie. ;)
    -Silnik szczotkowy? brak opis... i (1200obr/min bardzo dobre ).
    -+Bęben próg...? (Nie wiem).
    -+Bęben rozbieralny? (Nie wiem).

• #138 27 Mar 2017 20:33
    michaljurski
    Poziom 12  

chodzilo mi bardziej o praktyczne wskazowki, moze z autopsji, sam nie wiem.
    Od wczoraj weruje internet i chyba doloze do Boscha. Niestety serwis beko to jakis zart z tego co wypisuja uzytkownicy.

• #139 27 Mar 2017 20:37
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Sporo zależy od samego serwisu i serwisanta. Jeden zrobi szybko i dobrze, inny będzie miał długie terminy i jeszcze nie zrobi tak aby było dobrze.

• #140 28 Mar 2017 00:40
    Daniel 2004
    Poziom 12  

@hessto
    Jeśli chodzi o ilość proszku to nie jest jakiś specjalny wyznacznik. Przecież to ode mnie zależy ile tego proszku dam do pralki, poza tym ostatnio zacząłem prać przy użyciu kapsułek.

Z tego co się orientuję, Beko nie ma rozbieralnego bębna przynajmniej z tych do 1500zł, a patrząc na wykonanie tych pralek, trochę nie rozumiem tego zachwytu nad nimi, samo wykonanie jakby je ktoś ciosał tępą siekierą, wykonanie niezbyt mi się podoba i budzi moje wątpliwości. A oglądałem kilka modeli Beko bardzo uważnie w kilku sklepach.

Jeśli chodzi o Boscha z dostępnych tylko chyba WAN ma rozbieralny bęben ale łożyska są zintegrowane z wanną. Tak przynajmniej opisywano na forum, oczywiście mówię o pralce do 6-7kg. Nie wiem na ile to jest problemem jeśli przyjdzie dokonać wymiany, zapewne koszt samej wanny jest spory.
    Do tego dochodzi dość częsta awaryjność modułu sterującego. Kuzyn niedawno kupił sobie Boscha i oczywiście padł moduł, miał farta, że na gwarancji. Z kolei znajomy miał tą samą przygodę tuż przed końcem gwarancji, przypadek? Zbyt często występuje ten problem u użytkowników by mówić o przypadku.

Bosch jest drogi w zakupie ale nie oferuje nic co warte byłoby wydania na niego pieniędzy. No ładnie wygląda ale co z tego. Trzeba sobie zdać sprawę z tego jak mocno jakość Boscha/Siemens uległa pogorszeniu, a w dodatku mam wrażenie, że u Boscha to się tylko nazwy modeli zmieniają. Zero rozwoju.

Osobiście ukierunkowałem się na LG albo Gorenje. Aczkolwiek nie lubię bajerów jakie LG upycha w swoich pralkach, z kolei Gorenje 6kg nie mają rozbieralnego bębna. Więc prawdopodobnie skończy się na LG jako kompromis.
    Spośród LG jeszcze przeglądam modele, ale razi mnie trochę ilość wodotrysków, które są zbędne.
    Mam jeszcze takie pytanie, czy mimo, że nie będę wykorzystywał 7kg warto wziąć pralkę 7kg zamiast 6kg? W praktyce potrzebuję 6kg ale teraz pralki mają sterowanie i dobór wody do ilości załadunku.

• #141 28 Mar 2017 11:45
    agdrtv.info
    Poziom 13  

Daniel 2004 napisał:
    Jeśli chodzi o Boscha z dostępnych tylko chyba WAN

Jeszcze linia WAE ma wymienne, chociaż ta linia pralek jest powoli wygaszana.

Daniel 2004 napisał:
    Nie wiem na ile to jest problemem jeśli przyjdzie dokonać wymiany, zapewne koszt samej wanny jest spory.

Koszt części ok. 40zł, jak ktoś potrafi to zrobi sam. Wymiana w serwisie AGD to ok. 150zł - 200zł, więc tragedii nie ma.

Daniel 2004 napisał:
    Do tego dochodzi dość częsta awaryjność modułu sterującego.

Sami prowadzimy sprzedaż AGD oraz właśnie serwis i jeśli chodzi o moduły w Boschach, to są mało problematyczne. Oczywiście zdarzy się raz na jakiś czas, że komuś ten moduł się spali, ale to trzeba mieć spore szczęście. Więc dwa przypadki raczej nie mogą mówić o problemie.

Daniel 2004 napisał:
    Bosch jest drogi w zakupie ale nie oferuje nic co warte byłoby wydania na niego pieniędzy

Linia WAN kosztuje między 1400-1700zł w zależności od modelu i oferuje dokładnie tyle samo co np. Samsung, Gorenje czy LG w tym przedziale.

Daniel 2004 napisał:
    Mam jeszcze takie pytanie, czy mimo, że nie będę wykorzystywał 7kg warto wziąć pralkę 7kg zamiast 6kg? W praktyce potrzebuję 6kg ale teraz pralki mają sterowanie i dobór wody do ilości załadunku.

W tej chwili dzięki automatyce wagowej lepiej wziąć 7kg, bo zawsze lepiej mieć zapas wsadu np. chcąc wyprać jakiś koc.

• #142 28 Mar 2017 12:36
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

agdrtv.info napisał:

Daniel 2004 napisał:
    Nie wiem na ile to jest problemem jeśli przyjdzie dokonać wymiany, zapewne koszt samej wanny jest spory.

Koszt części ok. 40zł, jak ktoś potrafi to zrobi sam. Wymiana w serwisie AGD to ok. 150zł - 200zł, więc tragedii nie ma.

Gdzie masz nowe wanny BSH za 40zł? Bardziej 450zł. A jak padnie krzyżak to masz 550zł do wydania na samą część.

• #143 28 Mar 2017 12:40
    agdrtv.info
    Poziom 13  

MARCIN.SLASK napisał:
    Gdzie masz nowe wanny BSH za 40zł? Bardziej 450zł. A jak padnie krzyżak to masz 550zł do wydania na samą część.

Wystarczy wymienić same łożyska. W tych wannach da się je wybić.

• #144 28 Mar 2017 12:51
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Z treści zrozumiałem, że pytający chce wymienić wannę.
    Faktycznie w BSH nie ma problemów z wymiana łożysk, bo na niektóre LG ludzie narzekają, że tworzy tylnej wanny się kruszy i potem czasem simmering nawet nie ma się jak trzymać, a LG wanny ma jeszcze droższe do tych modeli.
    W BSH to znowu kłopoty są krzyżaki pękające w niektórych modelach.

• Pomocny post
    #145 30 Mar 2017 15:34
    hurtovnik32
    Poziom 17  

Wypowiem się ponownie w tym temacie.Nowe pralki są obliczone przez producenta na 5-6 lat eksploatacji a potem klient ma iść i kupić nową.Obecna technologia wykonania bęben/wanna z plastiku-zanim użytkownik zorientuje się że coś jest nie tak to łożyska już tak wytopią gniazdo że się nie opłaca naprawiać.Ale nawet jeśli to wytrzyma to "klęka" elektronika-ciekaw jestem kto wymyślił przetwornice w urządzeniu które w założeniach ma w sobie sporo wilgoci?Części kosztują prawie tyle co sprzęt.Druga sprawa to omamianie klienta tymi klasami "oszczędności" energetycznej-te wszystkie AA z plusem.Bujda na resorach że tak powiem.Grzałka 2000W grzejąc 7 litrów wody zużyje tyle samo energii co grzałka 1500W-zmieni się tylko czas na dłuższy.
    Ciekawe że "ekolodzy" nie interweniują w tym temacie-przecież obecnie to co się produkuje to jednorazówki które trzeba zutylizować i generuje to tony elektrośmieci.Sam nam pralkę Miele-ma chyba ze 30 lat i jedyne co w niej robiłem to wymieniłem szczotki na silniku.

• #146 30 Mar 2017 17:11
    Daniel 2004
    Poziom 12  

Okazuje się, że musi być pralka do 52cm ale z ukierunkowaniem na slim. Jednak 52 cm jest do przyjęcia.
    Wyszukałem modele, które spełniają to kryterium.

Bosch
    Bosch Serie 6 VarioPerfect WLT24460PL (6,5kg 1200obr)
    Bosch Serie 6 VarioPerfect WLK2427EPL (6kg 1200obr)

Bosch Serie 6 VarioPerfect WLK20260PL (6kg 1000obr)
    Bosch Serie 6 VarioPerfect WLK2027EPL (6kg 1000obr)

Siemens
    Siemens iQ 500 iSensoric WS12T440PL (6,5kg 1200obr)

Gorenje
    Gorenje W6723/IS (6kg 1200obr)

Modele 6,5kg Boscha i Siemensa to chyba bliźniacze modele? Czy czymś specjalnym wyróżnia się ten Siemens?

W grę wchodzi jeszcze Beko, niestety obecnie nie ma na nie 5 letniej gwarancji bo to był główny atut dzięki któremu wiele osób wybrało właśnie Beko.
    Gubię się w mnogości modeli.

Nie wiem czy jest sens pakować się w LG?

Nie zachwycam się specjalnie Boschem bo wiem jak mocno podupadła jakość tych pralek. Prawdopodobnie każdy z powyższych modeli ma bęben nierozbieralny, ale pewności nie ma.
    Dopiero kilka modeli 7kg (przede wszystkim WAN z dostępnych na naszym rynku) ma rozbieralny bęben z tego co się orientuję.

Jeśli chodzi o Miele to wszystkie ich pralki są duże więc odpadają.

• #147 30 Mar 2017 20:35
    skryn
    Admin grupy AGD

hurtovnik32 napisał:
    Wypowiem się ponownie w tym temacie.Nowe pralki są obliczone przez producenta na 5-6 lat eksploatacji a potem klient ma iść i kupić nową.Obecna technologia wykonania bęben/wanna z plastiku-zanim użytkownik zorientuje się że coś jest nie tak to łożyska już tak wytopią gniazdo że się nie opłaca naprawiać.Ale nawet jeśli to wytrzyma to "klęka" elektronika-ciekaw jestem kto wymyślił przetwornice w urządzeniu które w założeniach ma w sobie sporo wilgoci?Części kosztują prawie tyle co sprzęt.Druga sprawa to omamianie klienta tymi klasami "oszczędności" energetycznej-te wszystkie AA z plusem.Bujda na resorach że tak powiem.Grzałka 2000W grzejąc 7 litrów wody zużyje tyle samo energii co grzałka 1500W-zmieni się tylko czas na dłuższy.
    Ciekawe że "ekolodzy" nie interweniują w tym temacie-przecież obecnie to co się produkuje to jednorazówki które trzeba zutylizować i generuje to tony elektrośmieci.Sam nam pralkę Miele-ma chyba ze 30 lat i jedyne co w niej robiłem to wymieniłem szczotki na silniku.

Wiesz co? I tym sposobem kończymy temat.
    Dziękuję za rzeczową wypowiedz.
    :spoko: