Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża JVC, podłączenie PC, montaż.

lares7106 30 Mar 2016 22:21 906 8
  • #1 30 Mar 2016 22:21
    lares7106
    Poziom 4  

Dwa pytania:

1) Posiadam starą wieżę JVC z dwoma głośnikami.
    Chciałbym ją wykorzystać do komputera, podpięte pod AUX, czy wystarczy do tego kabel mini jack 2x czincze ?

2) Ma ktoś jakiś pomysł jak przymocować głośniki z załącznika na ścianie w dwóch rogach, skierowanych w dół po kątem 20-45 stopni tak, aby były skierowane w źródło punktu, które znajduje się idealnie po środku?
    Istnieją jakieś sprawdzone uchwyty lub ma ktoś jakiś patent na taki montaż?
    Wieża JVC, podłączenie PC, montaż.sp-d402-80...829377.jpg Download (37.44 kB) Wieża JVC, podłączenie PC, montaż.sp-d402-80...5da68d.jpg Download (34.44 kB)

0 8
  • #2 30 Mar 2016 22:39
    Juarez del Gado
    Poziom 9  

Witam,
    Wystarczy podłączyć głośniki do wieży, a wieżę do PC za pośrednictwem AUX - jack-2xchinch.

AD.2 Tak na szybko, to proponuję krótki uchwyt w rogu, z jednej strony przycięty w kąt prosty, żeby zmieścić się między ścianami, a dodatkowo obcięcie tego końca do wymaganego kąta. Z drugiej strony montaż głośników. Problemem może być montaż samego uchwytu do ściany, ale być może kołek pod kątem da radę. Jeśli wpadnie mi do głowy lepszy pomysł - dam znać.

Jakiś czas temu montując głośniki na ścianie, jednak nie w rogach ale na płaskiej powierzchni, z listew metalowych po zamku centralnym z samochodu wykombinowałem uchwyt. Listwa posiada oczywiście otwory. Z jednej strony przytwierdziłem ją do ściany, zaś z drugiej zwyczajnie do głośnika. Kąt pochylenia regulowałem poprzez wygięcie tej listwy. Gdyby między listwą a głośnikiem zastosować coś w rodzaju klina, można by regulować również kąt boczny nachylenia - żeby wycelować w słuchacza.

Pozdrawiam

0
  • #3 30 Mar 2016 22:52
    lares7106
    Poziom 4  

Dzięki za odpowiedź, źle się wyraziłem, oczywiście głośniki nie mają wisieć w rogu, lecz na bocznych ścianach, na rysunku poglądowym zamieściłem przykładowe punkty mocowania. Druga sprawa, wolałbym aby trzymał to jakiś zestaw polecony niż własnoręczna robota, mogę parę złotych zainwestować.

Czy po podłączeniu głośników do komputera, nie będzie żadnych zakłóceń w przypadku odtwarzania muzyki, oraz czy AUX będę musiał ustawiać zawsze po uruchomieniu komputera i głośnika ?

Wieża JVC, podłączenie PC, montaż.ε

0
  • #4 30 Mar 2016 23:36
    Juarez del Gado
    Poziom 9  

W takim razie polecam uchwyty ścienne do projektorów - stabilne, ale idzie to też w parze z ceną. Ale dla głośników możesz szukać tanich modeli - ważne, żeby nie latały razem z membraną głośnika niskotonowego :)

Jeżeli karta muzyczna jest dobrej jakości, kable nie wiszą gdzie bądź a sam odtwarzacz nie jest chińszczyzną to bez najmniejszego problemu będziesz wstanie słuchać muzyki głośno przy wysokiej jakości odsłuchu. Dla przykładu moja karta dźwiękowa szumi - na wzmacniaczu od kina domowego Ferguson strasznie to irytowało, a na amplitunerze Kenwooda nie ma z tym większego problemu, chyba, że podgłośnię lekko, gdy gra muzyka tego nie czuć, ale jednak. Na amplitunerze Onkyo poprzez HDMI szum przy dużym wzmocnieniu był ledwo słyszalny, jednak pierwsze kosztuje 50zł, drugie 300, a trzecie 1000 :)

Odtwarzacz powinien zapamiętywać ostatnie ustawienia i wystarczyć będzie włączenie komputera i odtwarzacza - a później muzyki, i nic więcej :)

0
  • #5 30 Mar 2016 23:52
    lares7106
    Poziom 4  

Natknąłem się chwile temu na allegro na przejściówkę AUX - USB, czy takie rozwiązanie pozwoliłoby również na słuchanie muzyki z pendriva ?

0
  • #6 31 Mar 2016 20:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

lares7106 napisał:
    Natknąłem się chwile temu na allegro na przejściówkę AUX - USB, czy takie rozwiązanie pozwoliłoby również na słuchanie muzyki z pendriva ?

A skąd wieża ma mieć sterowniki do obsługi pena i samego portu USB?.
    Pomijam już sam fakt, czy ta wieża ma możliwość odtworzenia jakichkolwiek innych plików oprócz płyty CD Audio.

0
  • #8 31 Mar 2016 23:28
    Juarez del Gado
    Poziom 9  

Oczywiście, w końcu to uchwyty głośnikowe. Co do przejściówki USB-AUX to tak jak wyżej Kolega pisze.

0
  • #9 05 Kwi 2016 19:53
    lares7106
    Poziom 4  

Zakupiłem kabel 2xchinch 1x jack, oraz Jack adapter to rozdzielenia głośników z komputera oraz z wieży.

Głośniki z wieży grają bez zarzutu, lecz z tych od komputera słychać szum, który rośnie wraz ze pogłośnieniem - jaki może być tego powód ?

Zainstalowałem program realtek hd audio, wybrałem opcje głośniki kwadrofoniczne, lecz dźwięk jest puszczany na zasadzie - lewy głośnik PC i wieży oraz Prawy PC i wieża

jak podzielić by każdy głośnik grał osobno, a nie w parach ? glosniki pc z przodu, głośniki od wieży z tyłu ?
    Udało mi się podzielić jak chciałem, lecz jedne kabel jest wpięty z tyłu, a drugi z przodu obudowy zamiast gniazda słuchawek, jest możliwośc zrobienia tego na rozdzielaczu JACK, tak aby przedni panel był wolny ?

0