Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mad Catz V.7 klawiatura - Pomieszane klawisze po zalaniu i czyszczeniu.

31 Mar 2016 08:40 747 2
  • Poziom 2  
    Witam.

Mam taki problem. Zalałem klawiaturę herbatą, co skutkowało tym ze zacięły się niektóre klawisze. Jest to normalna klawiatura do komputera stacjonarnego, więc wyciągnięciem klawisze i wyczyściłem ją. Wydawało się to proste, a coś, chyba nieźle schrzaniłem.
    Do czyszczenia używałem pianki do czyszczenia sprzętu RTV i sprężonego powietrza.

Problem polega na tym, że po czyszczeniu niektóre klawisze działają inaczej niż powinny np. klikam t, a wyświetla t4, " to ") , Enter to Enter1.

Odkryłem, ze w sytuacji, gdy klawiaturę traktuje się brutalnie, to pomaga na jakiś czas powrócić niektórym klawiszom do normalności, a raz po takim zabiegu to już kompletnie zmieniła się klawiatura wyświetlając nietypowe symbole.

Podejrzewam, że problem polega na tym, że płyn dostał się głęboko w klawiaturę.
    No teraz czas na oryginalne pytanie- Czy da się to naprawić, czy trzeba kupować nowy sprzęt?
    A właściwe, czy da się to naprawić samemu?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Wygląda że czyszczenie pianką nie przyniosło efektu.
    Trzeba by rozebrać klawiaturę i kąpiel/czyszczenie w izopropanolu.
  • Poziom 2  
    Przed czyszczeniem pianką problemu nie było z właściwymi funkcjami klawiszy, tyle, że niektóre chodzić nie chciały. Widocznie chęć zbyt dokładnego wyczyszczenia mnie zgubiła.

Dziękuje w takim razie. Alkohol kupiłem i biorę się za rozkręcanie.