Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Superb I - Nawigacja-brak sterowania z kierownicy i wyświetlania na fis

Arkadiusz2580 31 Mar 2016 10:57 1851 4
  • #1 31 Mar 2016 10:57
    Arkadiusz2580
    Poziom 2  

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Stałem się posiadaczem Skody Superb 1.8 Turbo Elegance i zaraz po sprowadzeniu auta z Niemiec okazało się że nie działa sterowanie z kierownicy i radio nie wyświetla komunikatów na wyświetlaczu między zegarami. W aucie jest zamontowana oryginalna nawigacja DX która ogólnie działa bez problemu. Przejrzałem forum i na tyle co było możliwe sprawdziłem wszystkie możliwosci usunięcia usterki. Nawigacja została sprawdzona komputerem i wszystkie kodowania są prawidłowe niema błędów . Instalacja oryginalna bez kombinacji. Oznaczenie wersji,, B,, posiadam też tuner box. Skończyły nam się pomysły co może być nie tak ze nie działa sterowanie z kierownicy i nie wyświetla komunikatów na liczniku. Mój elektryk twierdzi że być może ktoś zmieniał cała nawigację na inną bo oryginalna się zepsuła i znalazł niby taka sama ale w innej wersji i stad problem z połączeniem. Może potrzebne są dodatkowe kable czy coś innego?

Jeżeli macie wiedzę jak to naprawić lub kogoś kto by to naprawił to bardzo Was proszę pomóżcie.. Z góry dziękuję i pozdrawiam...

0 4
  • #2 31 Mar 2016 13:02
    djlj24
    Spec od car audio

Podaj dokładnie rocznik, może fotka licznika i wersji nawigacji. Możliwe, że ktoś podmienił nawigację na inną wersję i tu jest problem.

0
  • #3 31 Mar 2016 15:52
    Arkadiusz2580
    Poziom 2  

Witam i dziękuję za zainteresowanie.
    A więc Skoda jest z rocznika 2004. Zrobiłem zdjęcie licznika ale pewnie jest potrzebne z drugiej strony. Tak na szybko tego nie załatwię ale jak będzie trzeba to go wymontuje.
    Reszta jest na zdjęciach.

0
  • #4 01 Kwi 2016 12:38
    djlj24
    Spec od car audio

Trochę mi ta wersja B nie pasuje - być może z modułem TMC nie jest kompatybilna a jak widze nowszy licznik więc i komunikacja po CAN przez tuner box powinna iść.

0
  • #5 03 Kwi 2016 12:43
    Arkadiusz2580
    Poziom 2  

Witam ponownie. Między czasie wyszedł nowy fakt a mianowicie znajomy ma kolegę w serwisie i sprawdził po numerze vin że w moim aucie oryginalnie było zamontowane radio cd symphony. I może tu jest problem? A jaki tu powinien być moduł tmc żeby współpracował z moją nawigacją? Jeżeli jest możliwość to prosiłbym bym o numer części.

0
  Szukaj w 5mln produktów