Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E3372 + router Sagemcom F@st 2704 -> nie można połączyć

31 Mar 2016 12:36 1830 7
  • Poziom 2  
    witam wszystkich na forum elektroda.pl

nie byłam pewna w którym dziale zamieścić posta czy w tym o wifi czy w tym o internecie mobilnym. w razie mego błędu proszę o przeniesienie do właściwego działu.

problem mój jest taki: podpisałam umowę na internet mobilny w T-mobile. urządzenia od nich nie chciałam, ponieważ mam prakatycznie nie używamy modem 3G/4G Huawei E3372 (kupiony zagranicą z łotweskiej sieci lmt). modem ten z kartą sim od T-mobile śmiga bez problemu w zasięgu 3G, bo niestety 4G w mej okolicy jeszcze nie ma.

a że chciałabym aby z tego internetu T-mobile można było korzystać też na smartfonie, ew. udostępnić połączenie dla gości... próbowałam podłączyć modem pod router Sagemcom F@st 2704 aby w mieszkaniu była sieć wifi.
    router ten pochodzi od Orange, został kupiony jakieś 3 lata temu, i przez 2 lata był używany przy Neostradzie, posiada port usb i można pod niego podłączyć modem 3G. na Orange jest nawet instrukcja według której postepuję.

i w tym momencie zaczęły się schody. bo o ile PIN do karty sim wpisałam taki jaki mam, APN, użytkownik i hasło wpisywałam: internet (bądź zostawiałam puste), nr tel : *99***1# (takie dane znalazłam w internetach) to... całość nie działa.

połączenia z internetem nie ma, na modemie Huawei kontrolka miga. (natomiast w momencie pisania postu, kiedy jest podłączony bezpośrednio do laptopa i połączenie z internetem jest- świeci się cały czas).

nie wiem co zrobiłam źle, czy coś pominęłam, albo po prostu czegoś nie wiem, co powinnam zrobić... ?

proszę Was o pomoc i pozdrawiam !
  • Specjalista Sieci, Internet
    Pierwszy błąd, w ofercie T-mobile jest stacjonarny router z LTE czyli DWR-921 i trzeba było brać z nim. Drugi błąd, liczysz , że na tym Sagemcomie uda ci się uruchomić modem E3372. Daremny trud na OFW ten router nie obsłuży modemu E3372. Oczywiście jest rada ale wymagana jest zmiana OFW na alternatywne OpenWRT Chaos Calmer z LUCI. Pobierasz http://dl.eko.one.pl/luci/chaos_calmer/brcm63...-brcm63xx-generic-F@ST2704V2-squashfs-cfe.bin , wgrywasz do routera po czym musisz go skonfigurować pod E3372. Nie jest to jednak jednoznaczne bo ten modem występuje w kilku wersjach, czyli E3372s-153 wersja zwykła i HiLink oraz E3372h-153 zwykły i HiLink. Musisz wiedzieć jaką masz wersję i w zależności od tego skonfigurować sekcję WAN na 2704. Dopiero wtedy modem będzie działał z tym routerem.
  • Poziom 2  
    wersja modemu to E3372h-153 HiLink.

pobrałam ten plik i próbowałam wgrać to do routera, czekałam pare minut... (myślę sobie - może potrwać) ale po jakiś 10min pokazało mi że połączenie zostało przerwane, zbyt długi czas oczekiwania. chciałam spróbować ponownie, aby znów się dobrać do ustawień routera i wgrać fw i nic... nie ma połączenia z routerem, komputer go nie widzi wcale . a na routerze świeci się jedynie kontrolka zasilania.
    Obawiam się że ucegliłaś router. Podałem plik oraz informacje o modemie ale liczyłem, że zanim przejdziesz do działania zasięgniesz dokładniejszych informacji. Zmiana OFW na alternatywny FW to poważna operacja i zawsze niesie ryzyko. Dlatego należy się do tego przygotować i głębiej zapoznać z tematem na stronach http://eko.one.pl/ Zmianę FW należy prowadzić po kablu LAN nie WiFi. Sprawdzamy też wersję sprzętową routera. To CC z LUCI dotyczy wersji v2. Pośpiech w takich sprawach jest niewskazany.
  • Poziom 2  
    szłam wprost za Twoimi instrukcjami z pierwszej odpowiedzi. a nie jestem na tyle zorientowana w temacie, aby jeszcze się "domyślić" dodatkowych zagadnień... otrzymałam niekompletne, okrojone instrukcje. :(
    czyli teraz pozostaje mi udostępnianie wifi z laptopa via Intel my WiFi ?
    a router do wyrzucenia, czy istnieje możliwość uratownia go?
    Nie znam tego routera, zapytaj na Forum http://eko.one.pl/forum/viewforum.php?id=18 czy jest możliwość jego uratowania. Nie sądziłem, ze od razu przystąpisz do działania. Liczyłem na dodatkowe pytania a podane informacje były tylko wstępem, z reguły osoby które nigdy nie zmieniały FW na routerze zadają dokładne pytania a konfiguracja CC z LUCI pod modemy LTE takowych wymaga i należy ustalić wiele szczegółów. Ten router to nie jest sprzęt który od strzału z nimi współpracuje. Jego producent nawet tego nie przewidział. Dlatego z takim sprzętem trzeba do problemu podchodzić z rozwagą i wiedzą. Oczywiście można kupić router obsługujący E3372h-153 ale tutaj wybór jest ograniczony. Z tego co piszą użytkownicy działa z nim DWR-116.
  • Poziom 9  
    Ja wgrywałem to oprogramowanie do tego modelu. Po wgraniu (oczywiście RJ45) są na początku małe problemy z połączeniem. Nie pamiętam co robiłem żeby łączył normalnie. Nawet gdyby wgrywanie się nie powiodło router po wizycie u fachowca powinien wstać (sporo przy tym potu i jest nieopłacalne). Router działał u mnie na E3131 i E398. Aby modem łączył należy wpisać parę komend, ponieważ w menu nie ma pozycji dla modemów.
  • Poziom 14  
    Można uratować ten router, zabawa na mniej niż godzinę, ale trzeba mieć konwerter usb-rs232 na pewnym portalu na a za 13 PLN, lutownicę i poczytać na eko.one.pl jak go uratować. Cena tego routera na aukcjach między 20, a 40 PLN, nie wiem czy warto.