Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odbierać polską telewizje?

31 Mar 2016 14:17 1440 17
  • Poziom 13  
    Mieszkamy w poludniowej Szwecji koło Ystad.
    Chcielibyśmy zacząć odbierać Polską telewizje. I od razu dwa pytania.

1. Jakie kanały rekomendujecie? Najbardziej interesuja nas wiadomości ze świata, programy przyrodnicze, podróżnicze i dobre thrillery. Podałem nawet kolejność.

2. Jakie urządzenia do tego potrzebuję?

Z góry dziękuję.
  • Computer Controls
  • Poziom 16  
    Przede wszystkim telewizor :D .Jaką masz tam antene?
  • Poziom 27  
    Darmowa telewizja w języku polskim (w jakości SD) dostępna jest też przez internet: www.telewizjada.net, można odbierać też z poziomu TV (lub TVboxa) mającego system android, poprzez program Kodi, ja korzystam z tej TV również na smartfonie. TV w jakości HD jest już płatna, dobry pakiet to koszt ok 20zł, np: GoldVoD. Mając Kodi (i wtykę exodus) możesz korzystać z darmowej "wypożyczalni" filmów w jakości HD i FHD, filmy z napisami (język do wyboru).
  • Computer Controls
  • Poziom 13  
    wacekgacek napisał:
    Przede wszystkim telewizor :D .Jaką masz tam antene?

Nie mamy żadnej anteny. Tylko kable prosto do telewizorów. Kablówka.

Telewizory są z wbudowanymi dekoderami na karty.

Po prostu potrzebuję aby ktoś za mnie zdecydował.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Masz możliwość zawieszenia anteny satelitarnej za oknem? W Szwecji polecam antenę ok. 90cm. Polskie programy są nadawane z satelity HotBird na pozycji 13E.

Do tego potrzebujesz dekoder z kartą. Masz dużo ofert na rynku. Możesz wziąć abonament z dekoderem (Polsat lub nc+) lub telewizję na kartę (TNK, NNK, SMART HD+). Najniższe pakiety są już od 20zł.

Jeśli masz telewizor z wbudowanym tunerem DVB-S to możesz kupić kartę z modułem CAM.

Czasami masz zrobione instalacje zbiorcze, na zachodzie popularna jest Astra, ale spotkałem się również z zezem na Hotbirda. Napisz więcej szczegółów.
  • Poziom 13  
    Gitner napisał:
    Darmowa telewizja w języku polskim (w jakości SD) dostępna jest też przez internet: www.telewizjada.net, można odbierać też z poziomu TV (lub TVboxa) mającego system android, poprzez program Kodi, ja korzystam z tej TV również na smartfonie. TV w jakości HD jest już płatna, dobry pakiet to koszt ok 20zł, np: GoldVoD. Mając Kodi (i wtykę exodus) możesz korzystać z darmowej "wypożyczalni" filmów w jakości HD i FHD, filmy z napisami (język do wyboru).

Super dzięki za link. Sporo kanałów.

Dodano po 3 [minuty]:

Wigru.

Myślę że telewizja na kartę.

Tylko jaka?

Btw. Antena 90 cm. Ok!
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    1. http://ncplus.pl/oferta/bez-umowy/smart-hd
    Strona trochę niektualna, w takim sensie że jest więcej kanałów HD niż tam jest oznaczone i teraz jest dodatkowo w promocji pakiet Multi+ w cenie normalnego doładowania. Jak ładujesz na dłużej, np. na rok to wychodzi 15zł / miesiąc.

2. http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd
    Tu masz więcej programów, ale też większe ceny i nie masz zniżki jak płacisz za dłuższy okres czasu. Są jeszcze dostępne dekodery z 12 miesięcznym okresem pakietu podstawowego ale tylko używane i na aukcjach.

Jest jeszcze nc+ mix, możesz się doładowywać a poźniej przejśc na abonament.
  • Poziom 13  
    Ale które kanały mają najświeższe wiadomiści ze świata?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Wszystkie informacyjne, z polskich to TVN24, najtaniej wychodzi przy SMART HD+ i doładowaniu na rok.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Wpisz Miś Coralgol, Wiejska 20. To jest pre-paid, na to nikt nie patrzy. Nie musisz podawać prawdziwego adresu.
  • Poziom 13  
    Moge kupić na znajomą. To nie problem. Dzięki panowie!
  • Poziom 13  
    Małolepszy napisał:
    A wiesz że regulamin elektrody nie toleruje łamania prawa? Proponowane rozwiązania właśnie je łamią. Każda proponowana telewizja może być odbierana tylko na terenie Polski. Wiem że to zapis martwy a operatorzy po cichu to akceptują ale oficjalnie nie można wywozić zestawów-kart i tam ich używać. :sm31:

Niestety ale nawet nie miałem pojęcia o tym.
    A czy przez ten link też prawo złamie?
    http://www.telewizjada.net/
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Aaa. Ok. Dzięki.
  • Poziom 13  
    Okazuje się że link
    http://www.telewizjada.net/ zawiera wszystkie kanały które żona chciała oglądać. A telewizory mają wbudowany internet. Więc wszysko jest ok. I nic nie potrzebujemy dokupować. Jeszcze raz dzięki.