Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator a brązowy elektrolit

Luckey13 31 Mar 2016 15:18 738 4
  • #1 31 Mar 2016 15:18
    Luckey13
    Poziom 15  

Witam, mam akumulator 50Ah, akumulator ma brązowy elektrolit, wiem czego jest to objaw, ale mam pytanie, czy ten akumulator nada się jeszcze do użytku?
    Dodam, że brązowe zabarwienie nie jest bardzo ciemne, widać płytki.
    Wykorzystać chcę go jako przenośne źródło zasilania na bazie ups, o małym poborze prądu, rzędu 0.5A, taki przerośnięty power bank.

Ile by wytrzymał taki ups po podłączeniu np ładowarki 0.3A, przy założeniu, że akumulator ma 50% pojemności?

A może jest jakiś lepszy sposób, niż zaadaptowanie ups?
    Wystarczyło by, że dawał by napięcie 5v i 1-2 ampery, nie potrzebuję 220v.

0 4
  • #2 31 Mar 2016 15:46
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Zmiana koloru jest spowodowana zbyt długim ładowaniem akumulatora, lub zbyt dużym napięciem ładowania i jest bezpośrednią oznaką przeładowania akumulatora. Taki akumulator ma już bezpowrotnie zmniejszoną pojemność i żywotność.

0
  • #3 31 Mar 2016 16:25
    Freddy
    Poziom 43  

Luckey13 napisał:
    czy ten akumulator nada się jeszcze do użytku?
    AKumulator nadaje się na złom.

1
  • #4 31 Mar 2016 17:34
    rafbid
    Poziom 31  

Luckey13 napisał:
    akumulator ma brązowy elektrolit
    Luckey13 napisał:
    czy ten akumulator nada się jeszcze do użytku?
    To zależy bo za kilka dni osad w elektrolicie opadnie na dno jak jest go za dużo to będzie dotykał płyt. To spowoduje rozładowywanie się akumulatora (zwarta cela lub więcej)
    Luckey13 napisał:
    Wykorzystać chcę go jako przenośne źródło zasilania na bazie ups, o małym poborze prądu, rzędu 0.5A, taki przerośnięty power bank.

Ile by wytrzymał taki ups po podłączeniu np ładowarki 0.3A, przy założeniu, że akumulator ma 50% pojemności?

A może jest jakiś lepszy sposób, niż zaadaptowanie ups?
    Wystarczyło by, że dawał by napięcie 5v i 1-2 ampery, nie potrzebuję 220v.
    A tak konkretnie?

0
  • #5 31 Mar 2016 18:15
    Luckey13
    Poziom 15  

Do ładowania telefonu na przykład, tzn bezpośrednio z aku.
    Mam kilka ładowarek samochodowych, ale większość 0,5A na wyjściu ma, a mi by się przydało tak ok 2A, by np tablet ładować, no i to mało praktyczne, najlepszy byłby dla mnie układ z 2-3 usb na wyjściu, przynajmniej 1 gniazdo 2A i 2 gniazda 1A, jak pisałem, taki przerośnięty power bank :)
    P.s. czy taki układ by się nadawał?
    przetwornica-buck-xl4015-step-down-arduino-fv-24h

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

Aha, jeszcze jedno pytanie, czy da się zrobić lub kupić jakiś wskaźnik rozładowania?
    Akumulator ma "magiczne oczko" ale wolałbym coś pewniejszego.

0