Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rybicon RSUB-8 - Jak podłączyć subwoofer + głośniki do komputera

dawidexx12 31 Mar 2016 16:51 1548 42
  • #1 31 Mar 2016 16:51
    dawidexx12
    Poziom 7  

Witam posiadam subwoofer z wzmacniaczem + 3 głośniki .Próbowałem podłączyć do komputera sub przez złącze RCA--> 3.5mm jack i działa ale tylko sub . Głośniki podłączałem zwykłym kablem do głośników do subba . Klika zdj. jak to wygląda . Proszę o pomoc . Pozdrawiam

Aha i jeszcze ... zmieniałem w panelu sterowania na opcje 5.1 , dalej nic.
    Rybicon RSUB-8 - Jak podłączyć subwoofer + głośniki do komputera Rybicon RSUB-8 - Jak podłączyć subwoofer + głośniki do komputera Rybicon RSUB-8 - Jak podłączyć subwoofer + głośniki do komputera Rybicon RSUB-8 - Jak podłączyć subwoofer + głośniki do komputera

0 29
  • Pomocny post
    #2 01 Kwi 2016 06:24
    Polon_us
    Poziom 40  

Połączenia jakie kolega wykonał nic tu nie dadzą. Mam na myśli podłączenia kolumn.

Kolega potrzebuje wzmacniacz, aby "napędzić" te kolumny.
    Gniazda głośnikowe w subwooferze działają tylko wtedy, kiedy podłączone są do wyjść głośnikowych w wzmacniaczu.

Przy wyborze wzmacniacza, o ile kolega na to się zdecyduje, należy mieć na uwadze impedancję i moc kolumn. Wzmacniacz musi być odpowiednio dobrany.

P.S. Czemu akurat 3 kolumny? Trochę to dziwne :)

0
  • #3 01 Kwi 2016 18:40
    dawidexx12
    Poziom 7  

Jutro kupuję od kolegi PIONEER A 333 za 150 zł , kto się zna prosiłbym o wypowiedź , wart swojej ceny i czy da on radę z głośnikami :

2x 65w 4-8Ω
    1x 85w 6Ω

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 02 Kwi 2016 05:50
    Polon_us
    Poziom 40  

Moim zdaniem kolega powinien przemyśleć kupno tego wzmacniacza, albo przynajmniej wykonać test na posiadanych kolumnach przed sfinalizowaniem transakcji.
    Powód?
    Wg specyfikacji kolumny te mają dość przeciętną, a wręcz niską efektywność rzędu 86 dB.
    Oznacza to w tym przypadku, że ten wzmacniacz A333 o mocy 40W będzie pracował z dużą mocą, aby te kolumny (65W) w miarę grały.

Jeśli kolega zdecyduje się na test, to prosze pamiętać o poprawnym podłączeniu kolumn.
    Należy połączyć wyjście głośnikowe wzmacniacza L/R z wejściem na subwooferze oznaczone "From Amp.", a kolumny połączyć w gniazdem "To Speakers".
    Żadnych innych połączeń do subwoofera nie trzeba wykonywać.

Nie mam pojęcia, co kolega chce zrobić z tą 3 kolumną. Z góry przestrzegałbym przed podłączeniem do wyjścia "Speaker B" w wzmacniaczu.
    Równoczesne włączenie głośników A i B może spowodować uszkodzenie wzmacniacza.

P.S. Tak kwestii wyjaśnienia. Fakt, że kolumny mają niską skuteczność czy te z efektywność nie oznacza, że są one kiepskiej jakości.

0
  • #5 02 Kwi 2016 09:07
    dawidexx12
    Poziom 7  

.... No to mnie pocieszyłeś. A jeśli podepnę głośniki do wzmacniacza ( 4 kanałowy) , kablem cinch subwoofer do wzmacniacza , i na końcu wzmacniacz do kompa ( rca+3.5mm jack) , będzie działać? Pozdrawiam

0
  • #6 02 Kwi 2016 09:32
    Polon_us
    Poziom 40  

dawidexx12 napisał:
    A jeśli podepnę głośniki do wzmacniacza ( 4 kanałowy)

Do jakiego wzmacniacza? Model i producent.

Nie jestem pewien, o jakim wzmacniaczu kolega pisze.

Co do mojego poprzedniego wpisu. Ten wzmacniacz będzie grał z tymi kolumnami.
    Problem w tym, że będzie co nieco "wyżyłowany" w codziennym użyciu, a to może skutkować uszkodzeniem kolumn i może samego wzmacniacza. Kwestia czasu.

Wszystko zależy od poziomu głośności, jaki kolega będzie używał w codziennym użytkowaniu.

0
  • #7 02 Kwi 2016 10:51
    dawidexx12
    Poziom 7  

Witam,

Chodzi mi o Pioneer a 333 , 50% głośności max. Swoją drogą to naprawdę nie ma nic dobrego do 200 zł, jeśli wam się trochę nudzi to moglibyście mi polecić jakiś wzmacniacz do 200 max 300zł ? :-) ...Miałem okazje kupić Pioneer 508 za 330 zł ale niestety spóźniłem się.

A co do mojego pytania to czy takie połączenie jakie napisałem w poprzednim poście z Pioneerem a 333 będzie działać ?

I dziękuję bardzo za szbkie i fachowe odpowiedzi :-)
    Pozdrawiam

0
  • #8 02 Kwi 2016 10:56
    intenso
    Poziom 38  

Ten Pioneer wystarczy.
    Wzmacniacz nie posiada wyjścia na suba, bedziesz musiał podłączyć suba pod wyjścia na głośniki w wzmacniaczu, wtedy gdy pod-głosisz wzmacniacz razem z nim będzie podgłaszał się sub.

0
  • #9 02 Kwi 2016 11:31
    dawidexx12
    Poziom 7  

Ok , a jeśli rozdziele gniazdo jack w pc na 2 ( rozgałęźnikiem) i podłącze sub osobno a wzmacniacz z głośnikami osobno , to będę miał możliwą osobną regulację głośności , zadziała takie rozwiązanie ?

A co do wzmacniacza , macie może na myśli jakiś trochę lepszy niż ten który ja zaproponowałem taki który będzie miał wyjście na subba ? :-) Przedział cenowy 200-300 zł .

Pozdrawiam serdecznie

0
  • #10 02 Kwi 2016 11:42
    intenso
    Poziom 38  

Będziesz miał możliwość, ale tylko za pomocą komputera.
    I z tego co widzę to nie potrzebujesz żadnych rozdzielaczy.

0
  • #11 02 Kwi 2016 11:50
    dawidexx12
    Poziom 7  

Nawet jeśli to jest subb aktywny z wzmacniaczem który ma osobną regulację ? (P.S na samej górze są zdjęcia )

A co do wzmacniacza , macie może na myśli jakiś trochę lepszy niż ten który ja zaproponowałem taki który będzie miał wyjście na subba ? :-) Przedział cenowy 200-300 zł .

Pozdrawiam serdecznie

0
  • #12 02 Kwi 2016 11:55
    intenso
    Poziom 38  

Ale po co Ci inny wzmacniacz, skoro ten jest dobry, podłączysz go tak jak napisałem wyżej i będzie działał tak samo jak ze wzmacniaczem z wyjsciem na sub.

0
  • #13 02 Kwi 2016 12:12
    dawidexx12
    Poziom 7  

Tylko że jeśli zwiększę głośność to bass w subbie też pójdzie w górę a nie ukrywam że on bardzo "dudni" . P.S jak mam połączyć subb z wzmacniaczem jeśli wzmacniacz nie ma wejść na subba... możesz napisać jak owe kable /złącza się nazywają ?

Pozdrawiam serdecznie

Tak przy okazji Pioneer 508 jest dobrym wzmacniaczem ?

0
  • #14 02 Kwi 2016 12:15
    intenso
    Poziom 38  

Chłopie, masz w subie Gain gdzie ustawia się czułość wejścia, ustawiasz sobie to tak jak Ci pasuje i masz tyle basu ile trzeba.
    Napisałem wyżej jak masz go podłączyć.
    Do tych twoich kolumn to każdy wzmacniacz stereo będzie dobry.

0
  • #15 02 Kwi 2016 12:29
    dawidexx12
    Poziom 7  

intenso napisał:
    Ten Pioneer wystarczy.
    Wzmacniacz nie posiada wyjścia na suba, bedziesz musiał podłączyć suba pod wyjścia na głośniki w wzmacniaczu, wtedy gdy pod-głosisz wzmacniacz razem z nim będzie podgłaszał się sub.

Ok , czyli mam podpiąć subb do wzmacniacza pod wyjścia na głośniki w wzmacniaczu ale jakim kablem...........
    Jestem zielony w tym , gdybym wiedział to bym wam głowy nie zawracał tymi pierdołami , na wszystkim się nie mogę znać , pomożesz ? Jakiś link albo coś

Dzięki...

0
  • #16 02 Kwi 2016 12:32
    intenso
    Poziom 38  

W subie pod Hi level In a w wzmacniaczu pod terminale głośnikowe, takim samym kablem co kolumny do wzmacniacza.

0
  • #17 02 Kwi 2016 12:37
    dawidexx12
    Poziom 7  

W 1 kanał + i - , 2-gi zostaje wolny ( w subbie) zgadza się ?

A kablem chincz + jack z wzmacniacza do pc i ma działać tak ?

Pozdrawiam serdecznie

0
  • Pomocny post
    #18 02 Kwi 2016 12:41
    intenso
    Poziom 38  

Sprawdź sobie czy będzie różnica jak podłączysz się pod jeden lub pod dwa wejścia w subie.

0
  • #19 02 Kwi 2016 12:50
    dawidexx12
    Poziom 7  

Tyle zabawy po to tylko by człowiekowi dogodzić . Dzięki za porady . Jak podłączę to dam znać czy to wszystko było warte zachodu .

Pozdrawiam.

0
  • #20 02 Kwi 2016 12:54
    intenso
    Poziom 38  

Pamiętaj że plus do plusa a minus do minusa.

0
  • #21 02 Kwi 2016 13:26
    dawidexx12
    Poziom 7  

Kto się zaśmiał łapka w górę ha..............

Dzięki :-)

Dodano po 25 [minuty]:

Wzmacniacz CAT CS900 czy Pioneer A-333 , który wybrać ?

0
  • Pomocny post
    #22 02 Kwi 2016 13:29
    intenso
    Poziom 38  

Jasne ze Pioneer.

0
  • #23 02 Kwi 2016 13:36
    dawidexx12
    Poziom 7  

Mogę Cię jeszcze pomęczyć ?

PIONEER Sa-560 lipa też ?

Dodano po 2 [minuty]:

Tayama SA-30

Dodano po 1 [minuty]:

PIONEER Sa-560
    Tayama SA-30
    PIONEER A 333

Wybierz jeden , który na Twój gust jest najlepszy z najtańszych , pięknie Ci podziękuję i zamykam temat .

0
  • #24 02 Kwi 2016 13:36
    intenso
    Poziom 38  

Pioneer A-333 a najlepiej Denon pma 500ae

0
  • #25 02 Kwi 2016 13:38
    dawidexx12
    Poziom 7  

Nie wiem czy przeczytałeś ostatni temat bo dodałem 1 min temu .

PIONEER Sa-560
    Tayama SA-30
    PIONEER A 333

Jak Pioneer A-333 to nie odpisuj , Dziękuję Piękne

P.S Ten co podałeś bardzo chętnie bym go wziął ale nie ma żadnego w mojej okolicy ...

0
  • #29 02 Kwi 2016 13:53
    dawidexx12
    Poziom 7  

Ale masz gust.... a trochę tańszy? xDDDD

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo