Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Auriol 4-LD4126-1 - Stacja pogody - czujnik zewnętrzny

31 Mar 2016 20:23 2538 4
  • Poziom 14  
    Zauważyłem, że czujnik zewnętrzny bardzo długo łapie poprawną temperaturę. Po tym jak z zewnątrz przeniosłem go do pokoju, żeby sprawdzić wskazanie z czujnikiem wbudowanym w stację, to dopiero po ok. 2h wskazał temperaturę panująca w pokoju. Czy to normalne, że tak długo trwał ten proces?
  • Poziom 14  
    Właśnie sprawdziłem dokładnie - moja stacja to Auriol 4-LD4126-1. Świeżo kupiona w Lidlu. Dziwna trochę ta powolna aktualizacja czujnika...
  • Poziom 8  
    Mam taką samą stację z lidla i po włączeniu urządzenia (zarówno panel jak i czujnik zew. były obok siebie w pokoju) dość długo trwało zanim wskazania obu były jednakowe. Gdy wystawiłem za okno czujnik zew. też dość długo się ochładzał, no ale nie były to aż 2h. Po prostu jak wsadziłeś do domu schłodzony czujnik, a jest dość spory, właściwy czujnik jest w środku, więc dopóki całe urządzenie nie nagrzeje się to nie pokazuje wlasciwej temp. Tak samo zauważyłem, że urządzenie dość rzadko aktualizuje odczyt z czujnika. Wydaje mi się, że specjalnie urządzenie ma pewną bezwładność, żeby odczyty nie szalały przy każdym podmuchu wiatru.
    edit:
    A tak przy okazji mały offtop. Wiesz może, albo ktokolwiek inny, gdzie można dokupić dodatkowy czujnik zewnętrzny do takiej stacji z lidla? Bo ma możliwość obsługi trzech, a w zestawie jest jeden.
    pzdr
  • Poziom 14  
    Dzięki za odpowiedź! Też zastanawiałem się, skąd wziąć same czujniki, ale raczej będzie to trudne. Chyba żeby zastosować od jakiegoś innego modelu Auriola. Ogólnie stacja jest OK, nawet prognoza pogody się sprawdza. Wg mnie wadą jest zbyt krótkie podświetlenie oraz migające słupki przy pogodzie, co jest trochę denerwujące. No i brak pomiaru wilgotności zewnętrznej.