Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

47LA690S oraz modul CI+ UPC - powolna zmiana kanalow

tomrom1985 01 Apr 2016 07:35 2919 15
 • #1
  tomrom1985
  Level 30  
  Przepraszam za brak Polskich znaków, ale pisze z telefonu. Wczoraj zalozylem kablówkę od UPC. Technik zalozyl mi modul CI+ bo nie chciałem dekodera. Mój tv według ich strony jest kompatybilny z tym rozwiązaniem. Niby wszystko dobrze, ale zmiana kanalu zajmuje od 3 do 5 sekund. Czy to normalne? Wyjmowalem i wkladalem kartę jeszcze raz. Chciałbym dowiedziec się od Was jak wygląda to w przypadku innych osbob mających CI+ oraz dekodery. Zanim wezwę technika może jest cos co mogę sam sprawdzić. Poza tym jak zmieniam kanaly to na sekundę wyskakuje okno z info, ze nie mogę ogląda tego a jak chce to musze się skontaktować z upc. Potem znika i pojawia się obraz i fonia. Może za wolna komunikacja między modulem a centrala czy jak to nazwać inaczej. Zamieniać ci+ na dekoder czy rozwiązać umowę i wziac np. Cyfrowy Polsat? Pakiet max hd i net 250.
 • #2
  Krzychu7
  Level 40  
  Jeśli w opcjach modułu (ustawienia modułu CI) jest kontrola rodzicielska - to spróbuj wyłączyć.
 • #3
  tomrom1985
  Level 30  
  Niestety, ale chyba nie ma. Sprawdzę jeszcze raz. Sprawdziłem - w ustawieniach CI nie ma tego. Natomiast blokada rodzicielska w tv jest wyłączona.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  tomrom1985 wrote:
  Może za wolna komunikacja między modulem a centrala czy jak to nazwać inaczej

  Sygnał w kablu jest "na dotyk" - to nie ma żadnego na to wpływu.
  tomrom1985 wrote:
  wziac np. Cyfrowy Polsat?

  A antenę sat masz gdzie powiesić? - u nich też musisz brać z dekoderem, jeśli Twój tv nie ma wbudowanego własnego dekodera sat DVB-S2.

  Możesz poszukać do tv nowszego oprogramowania na stronie producenta tego tv - jeśli jest to wgrać - może to rozwiąże problem.

  Mam UPC z ich dekoderem PVR - i powiem, że na ich sprzęcie obraz się pojawia po 2/3 sekundach.
 • #6
  tomrom1985
  Level 30  
  Mój telewizor ma najnowsze oprogramowanie. Regularnie sprawdzam i aktualizuje. Telewizor posiada wszystkie dekodery DVB. Antenę mam gdzie powiesić. Kolega pisal o przetwazaniu - ten tv 2.5roku temu kosztował mnie 5k. Zmiana kanałów analogowych czy tez cyfrowych niekodowanych trwa sekundę lub mniej. Sprawszalem na wyjętym module i wyszukalem wszystkie dostępne za free kanaly wiec problemem jest modul. Czytałem inny artykuł i ktos tez pisal, ze wolno mu zmienia. U niego w cyfrowym Polsacie jak kolega wyżej napisal byla ustawiona blokada rodzicielska w module. Wylaczyl i byli odczuwalnie szybciej. U mnie nie ma takiej opcji.
 • #7
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  tomrom1985 wrote:
  problemem jest modul.

  tomrom1985 wrote:
  ten tv 2.5roku

  Raczej nie moduł:
  - kanał niekodowany tv musi tylko wyświetlić,
  - kanał kodowany tv musi sygnał odebrać, wysłać info do modułu z kartą kodową, ten komplet musi informację przetworzyć (sprawdzić czy masz prawo to oglądać), następnie odsyła info z powrotem do tv by pokazał obraz - to zajmuje trochę czasu.
 • #8
  tomrom1985
  Level 30  
  Czy myślicie,że wymiana na dekoder może polepszyć moją sytuację?
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  tomrom1985
  Level 30  
  Nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś. Zdanie nie jest logiczne i nic nie wnosi do tematu. Jesli nie chcesz pomoc to z laski swojej zajmij się czymś innym zamiast pisaniem postów, które nabijają punkty. Napisałeś 2 posty, które nic nie wnosza. Temat skierowany do osób, które chca pomoc.
 • #11
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #12
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  tomrom1985 wrote:
  wymiana na dekoder może polepszyć moją sytuację?

  Różnica będzie taka, że nie zobaczysz żadnej tabelki - po prostu przez te 2/3 sekundy będzie pusty i czarny ekran z dekodera.
 • #13
  tomrom1985
  Level 30  
  Kolega nagrał mi jak u niego wygląda sprawa z modułem na tv Samsunga. Czeka się tyle samo i tak samo występuje komunikat UPC. Teraz nasuwa się pytanie dlaczego dekoder UPC tez działa wolno a dekoder cyfrowego Polsatu działa szybko. Rozumiem, że to różne sposoby nadawania. Tym samym pytanie czy tv lepiej działałoby z satelitą zamiast z kablówka. Może ktoś ma już doświadczenia w tej materii.
 • #14
  User removed account
  User removed account  
 • #15
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  tomrom1985 wrote:
  Teraz nasuwa się pytanie dlaczego dekoder UPC tez działa wolno a dekoder cyfrowego Polsatu działa szybko. Rozumiem, że to różne sposoby nadawania.

  Nie - to dokładnie ten sam system kodowania (Nagravision Kudelski), ale tylko system kodowania jest taki sam - różnica polega na tym, że dekodery Polsatu odbierają wszystkie to samo i tak samo (bez różnicy jaki dekoder).
  W UPC jest inaczej - mają 3 RÓŻNE typy i modele dekoderów - każdy odbiera sygnał przeznaczony tylko dla danego konkretnego modelu: Mediaboxy Cisco, KAON no i już sławetny Horizon - każdy jest inną osobną platformą odbioru i dla każdego musi UPC przygotować inaczej sygnał - by trochę może wyjaśnić a może i zagmatwać powiem, że ów Horizon to dekoder, który działa w chmurze UPC - no i pamiętajmy, że jeszcze są moduły CI+.

  Co do modułu UPC - Dreambox 8000 PVR z głowicą kablową i moduł działa jak seria z Kałasznikowa - tylko, że ów tuner kiedyś kosztował prawie 4 tys zł - to cena tunera a Ty za CAŁY tv może tyle nie zapłaciłeś.
 • #16
  tomrom1985
  Level 30  
  Bardzo dziękuję za profesjonalne wyjaśnienie. Teraz już wszystko jasne. Co do TV - przez około rok jeździłem po sklepach i szukałem takiego, który spełni wszystkie moje oczekiwania. Po roku wybór pał na tego LG. Chyba w 08.2013 zapłaciłem za niego 4.8k i przez cały ten czas spisuje się dobrze.