Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

47LA690S oraz modul CI+ UPC - powolna zmiana kanalow

tomrom1985 01 Kwi 2016 07:35 1869 15
  • #1 01 Kwi 2016 07:35
    tomrom1985
    Poziom 30  

Przepraszam za brak Polskich znaków, ale pisze z telefonu. Wczoraj zalozylem kablówkę od UPC. Technik zalozyl mi modul CI+ bo nie chciałem dekodera. Mój tv według ich strony jest kompatybilny z tym rozwiązaniem. Niby wszystko dobrze, ale zmiana kanalu zajmuje od 3 do 5 sekund. Czy to normalne? Wyjmowalem i wkladalem kartę jeszcze raz. Chciałbym dowiedziec się od Was jak wygląda to w przypadku innych osbob mających CI+ oraz dekodery. Zanim wezwę technika może jest cos co mogę sam sprawdzić. Poza tym jak zmieniam kanaly to na sekundę wyskakuje okno z info, ze nie mogę ogląda tego a jak chce to musze się skontaktować z upc. Potem znika i pojawia się obraz i fonia. Może za wolna komunikacja między modulem a centrala czy jak to nazwać inaczej. Zamieniać ci+ na dekoder czy rozwiązać umowę i wziac np. Cyfrowy Polsat? Pakiet max hd i net 250.

0 15
  • #2 02 Kwi 2016 21:25
    Krzychu7
    Poziom 39  

Jeśli w opcjach modułu (ustawienia modułu CI) jest kontrola rodzicielska - to spróbuj wyłączyć.

0
  • #3 02 Kwi 2016 21:28
    tomrom1985
    Poziom 30  

Niestety, ale chyba nie ma. Sprawdzę jeszcze raz. Sprawdziłem - w ustawieniach CI nie ma tego. Natomiast blokada rodzicielska w tv jest wyłączona.

0
  • #4 03 Kwi 2016 06:16
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 03 Kwi 2016 06:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

tomrom1985 napisał:
    Może za wolna komunikacja między modulem a centrala czy jak to nazwać inaczej

Sygnał w kablu jest "na dotyk" - to nie ma żadnego na to wpływu.
    tomrom1985 napisał:
    wziac np. Cyfrowy Polsat?

A antenę sat masz gdzie powiesić? - u nich też musisz brać z dekoderem, jeśli Twój tv nie ma wbudowanego własnego dekodera sat DVB-S2.

Możesz poszukać do tv nowszego oprogramowania na stronie producenta tego tv - jeśli jest to wgrać - może to rozwiąże problem.

Mam UPC z ich dekoderem PVR - i powiem, że na ich sprzęcie obraz się pojawia po 2/3 sekundach.

0
  • #6 03 Kwi 2016 08:06
    tomrom1985
    Poziom 30  

Mój telewizor ma najnowsze oprogramowanie. Regularnie sprawdzam i aktualizuje. Telewizor posiada wszystkie dekodery DVB. Antenę mam gdzie powiesić. Kolega pisal o przetwazaniu - ten tv 2.5roku temu kosztował mnie 5k. Zmiana kanałów analogowych czy tez cyfrowych niekodowanych trwa sekundę lub mniej. Sprawszalem na wyjętym module i wyszukalem wszystkie dostępne za free kanaly wiec problemem jest modul. Czytałem inny artykuł i ktos tez pisal, ze wolno mu zmienia. U niego w cyfrowym Polsacie jak kolega wyżej napisal byla ustawiona blokada rodzicielska w module. Wylaczyl i byli odczuwalnie szybciej. U mnie nie ma takiej opcji.

0
  • #7 03 Kwi 2016 08:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

tomrom1985 napisał:
    problemem jest modul.

tomrom1985 napisał:
    ten tv 2.5roku

Raczej nie moduł:
    - kanał niekodowany tv musi tylko wyświetlić,
    - kanał kodowany tv musi sygnał odebrać, wysłać info do modułu z kartą kodową, ten komplet musi informację przetworzyć (sprawdzić czy masz prawo to oglądać), następnie odsyła info z powrotem do tv by pokazał obraz - to zajmuje trochę czasu.

0
  • #8 03 Kwi 2016 08:51
    tomrom1985
    Poziom 30  

Czy myślicie,że wymiana na dekoder może polepszyć moją sytuację?

0
  • #9 03 Kwi 2016 11:53
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 03 Kwi 2016 11:58
    tomrom1985
    Poziom 30  

Nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś. Zdanie nie jest logiczne i nic nie wnosi do tematu. Jesli nie chcesz pomoc to z laski swojej zajmij się czymś innym zamiast pisaniem postów, które nabijają punkty. Napisałeś 2 posty, które nic nie wnosza. Temat skierowany do osób, które chca pomoc.

0
  • #11 03 Kwi 2016 12:07
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #12 03 Kwi 2016 18:56
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

tomrom1985 napisał:
    wymiana na dekoder może polepszyć moją sytuację?

Różnica będzie taka, że nie zobaczysz żadnej tabelki - po prostu przez te 2/3 sekundy będzie pusty i czarny ekran z dekodera.

0
  • #13 03 Kwi 2016 22:22
    tomrom1985
    Poziom 30  

Kolega nagrał mi jak u niego wygląda sprawa z modułem na tv Samsunga. Czeka się tyle samo i tak samo występuje komunikat UPC. Teraz nasuwa się pytanie dlaczego dekoder UPC tez działa wolno a dekoder cyfrowego Polsatu działa szybko. Rozumiem, że to różne sposoby nadawania. Tym samym pytanie czy tv lepiej działałoby z satelitą zamiast z kablówka. Może ktoś ma już doświadczenia w tej materii.

0
  • #14 03 Kwi 2016 23:18
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 21 Kwi 2016 18:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

tomrom1985 napisał:
    Teraz nasuwa się pytanie dlaczego dekoder UPC tez działa wolno a dekoder cyfrowego Polsatu działa szybko. Rozumiem, że to różne sposoby nadawania.

Nie - to dokładnie ten sam system kodowania (Nagravision Kudelski), ale tylko system kodowania jest taki sam - różnica polega na tym, że dekodery Polsatu odbierają wszystkie to samo i tak samo (bez różnicy jaki dekoder).
    W UPC jest inaczej - mają 3 RÓŻNE typy i modele dekoderów - każdy odbiera sygnał przeznaczony tylko dla danego konkretnego modelu: Mediaboxy Cisco, KAON no i już sławetny Horizon - każdy jest inną osobną platformą odbioru i dla każdego musi UPC przygotować inaczej sygnał - by trochę może wyjaśnić a może i zagmatwać powiem, że ów Horizon to dekoder, który działa w chmurze UPC - no i pamiętajmy, że jeszcze są moduły CI+.

Co do modułu UPC - Dreambox 8000 PVR z głowicą kablową i moduł działa jak seria z Kałasznikowa - tylko, że ów tuner kiedyś kosztował prawie 4 tys zł - to cena tunera a Ty za CAŁY tv może tyle nie zapłaciłeś.

0
  • #16 22 Kwi 2016 10:57
    tomrom1985
    Poziom 30  

Bardzo dziękuję za profesjonalne wyjaśnienie. Teraz już wszystko jasne. Co do TV - przez około rok jeździłem po sklepach i szukałem takiego, który spełni wszystkie moje oczekiwania. Po roku wybór pał na tego LG. Chyba w 08.2013 zapłaciłem za niego 4.8k i przez cały ten czas spisuje się dobrze.

1