Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ESET Smart Security 9 - ESET, Nie wyłapuję szkodliwego oprogramowania

Kry123 01 Kwi 2016 09:48 666 5
  • #1 01 Kwi 2016 09:48
    Kry123
    Poziom 3  

Witam, niedawno zainstalowałem ESET Smart Security 9 i chcąc, sprawdzić jego skuteczność ściągnąłem parę (cracków). I tu zaczyna, się problem ten ESET nic nie wyłapuje, tak samo wcześniej sprawdzałem program G DATA, z którego korzystałem, pół roku tylko skończyła mi się licencja. I tam gdzie G DATA pokazywała, wirusy ESET nic nie widzi. W internecie znalazłem coś takiego jak sprawdzić, czy antywirus działa prawidłowo. Rozpoczynamy od otworzenia nowego pliku tekstowego. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybieramy Nowy -> Dokument tekstowy.

Po utworzeniu nowego pliku wklejamy do niego następujący tekst:
    X5O!P%@AP[4PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*
    Na koniec zapisujemy plik.

Jeżeli antywirus zadziałał, to nie musimy się o nic martwić. Jeśli się tak jednak nie stało, to zaktualizujmy bazę wirusów. Może się zdarzyć, że i to nie pomoże???wtedy poszukajmy innej aplikacji tego typu i zainstalujmy ją.

Po tym triku ESET też nic nie znalazł. Może, ktoś sprawdzić kto używa ESET tę ostatnią metodę czy u niego też nic nie wykryje.

0 5
  • #2 01 Kwi 2016 10:10
    DG06
    Poziom 17  

Zapomniałeś nadmienić z jakim rozszerzeniem trzeba zapisać ten werset. Com?, dll? exe? Chyba nie txt...

0
  • #3 01 Kwi 2016 10:19
    Kry123
    Poziom 3  

Na koniec zapisujemy plik. Co ważne, niektóre programy antywirusowe usuwają go już w momencie zapisania go w rozszerzeniu .txt. Inne natomiast nie robią tego i reagują dopiero kiedy zapiszemy plik w postaci nazwa.exe.

0
  • #4 01 Kwi 2016 10:23
    Kolobos
    Spec od komputerów

Plik powinien nazywac sie eicar.com, to, ze antywirus go nie wykrywa nie oznacza, ze nie dziala. Do tego program moze byc zle ustawiony.

0
  • #5 01 Kwi 2016 10:45
    DG06
    Poziom 17  

A jednak nazwa.com. W rozszerzeniu txt na moim antywirusie nie robi to wrażenia. Pewnie po włączeniu głębokiej analizy linijka tekstu poszłaby do nadpisania kosza.

0
  • #6 01 Kwi 2016 15:08
    Kry123
    Poziom 3  

Ja sprawdzałem, z rozszerzeniem.txt to wtedy G DATA usuwała ten plik.

Dobra dzięki za odpowiedzi dam sobie spokój z tym Esetem Odnowię licencję G DATA i tyle. Miałem jeszcze przez chwilę, Bitdefender, ale po przeskanowaniu tak około 20 cracków G DATA wypadła lepiej. A po za tym po zainstalowaniu Bitdefendera na Win. 10 kilka razy wyskoczył, blue screen odinstalowałem i spokój.

Edit
    Jak by ktoś kiedyś trafił na ten temat to.

(Żeby ESET) wykrywał, malware musiałem włączyć w opcjach (Włącz wykrywanie potencjalnie niebezpiecznych aplikacji) standardowo było, to wyłączone. Po włączeniu tego program jest niezłą kosiarką na wirusy.

0