Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGU 55M15EU/56 - błąd przepływomierza? i grzałki?

Brodataty 01 Kwi 2016 12:51 1899 0
  • #1 01 Kwi 2016 12:51
    Brodataty
    Poziom 1  

Dzień dobry,
    Zmywarka ma jakieś 5 lat i była kupiona w Holandii.
    Przeczytałem wiele wątków, jednak dalej mam ten sam błąd, a w zasadzie dwa, ale o tym dalej.
    Zmywarka ciągle napełnia i wypuszcza wodę. Prawdopodobnie błąd przepływomierza. Mam kilka pytań:
    - jeśli kontrakton jest dobry - zwiera po przyłożeniu magnesu (sprawdzone miernikiem) to czy warto go wymieniać?
    - czy sam przepływomierz może być uszkodzony, łopatki zakamienione, itd.? gdy się kręci jest impuls na kontaktron, ale może za mało impulsów?
    - czy da się jakoś sprawdzić sam przepływomierz pod kątem ilości impulsów w czasie;czy to w ogóle ma znaczenie?
    - czy jest sens wymieniać cały przepływomierz?

Podczas sprawdzania błędu w programie serwisowym- zacina się- woda leci w środku z ramion i tak w kółko.

Dodam, że zaczęło się z tym,że zmywarka nie mogła dokonczyć programu i nie grzała wody. Przeczytałem, że to przekaźnik. Okazało się, że ten model był wadliwy. Przyszedł serwisant i wstawił element przed przekaźnikiem zapobiegający przegrzaniu, powiedział że przekaźnik sprawny i grzałka też, ale nie ma napięcia na grzałce. Od tamtej pory zmywarka w ogóle przestała startować i pompuję i wylewa wodę non stop.
    Czy może to być wina grzałki?
    Odłączałem i przyłączałem ten element od grzałki i ten sam błąd.
    Rozbierałem tez drzwi, bo serwisant źle podłączył przekaźnik - tak, że nie dało się wcisnąć przycisków. Czy to może miec znaczenie?

Z góry dziękuję za pomoc i poradę co mógłbym sprawdzić zanim wezwę serwisanta. Jednak wolałbym sam naprawić, żeby się czegoś nauczyć i obniżyć koszty.

0 0
  • Relpol