Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór odpowiedniego routera do sieci domowej

Caviez 01 Kwi 2016 13:07 477 2
  • #1 01 Kwi 2016 13:07
    Caviez
    Poziom 12  

Mam ogromny problem i proszę o pomoc fachowców. Mieszkam w domku jednorodzinnym i obecnie mam łączę stacjonarne w Netia na linii TPSA czyli ANNEX A.. Używam obecnie Netgear DGN2200v4 bo netiaspot (wiadomo gorszy).

Sprawa wygląda tak, że ten Netgear nie oferuje tego czego wymagam. Chciałbym w domu móc ograniczać transfer wybranym komputerom (czyli porty IP) oraz abym mógł dokładniej monitorować ile maszyn aktualnie jest podłączonych i które z nich pobierają .. Ważne bym mógł np ograniczyć transfer z sieci Bittorrent a zwiększyć np przeglądanie stron.

Netgear jest bardo ubogi. Często nawet źle wyświetla które maszyny są podłączone do sieci (wifi, ethernet). Szukam alternatywnego sposobu i proszę was o pomoc.

Nie chcę wydawać bardzo dużo pieniędzy na drogie routery bo uważam, że chyba taki do 250zł powinien wystarczyć. Teraz tylko co kupić? Często moja sieć spowalnia i nie da się pracować bo inni domownicy pobierają z sieci. A niestety nie mogę im grzebać w kompie.

Dowiedziałem się, że rotuery z aDSL nie mają tych funkcji (jak mają to są bardzo drogie). I ponoć dobry sposób jest taki aby załatwić sobie modem DSL + router xDSL. Ja mam NetiaSpot to może go wykorzystać jako sam modem DSL + dołączyć jakiś router xDSL i w nim wszystko kierować? Czy jest to możliwe?

W domu mam podłączone 2 PC (Ethernet), Konsola, 3x TV, 4x Smarftony i 3 laptopy na wifi. + jeszcze mam telewizję z NetiaPlayer (Na Wifi lub ethernet). A jeszcze mam 2 wzmacniacze Tp-linki by zwiększać moc Wifi. Ogólnie moja przepustowość łącza to max 20 mbit od Netii mało ale jakoś to działa gdy nikt nie ściąga z torrentów :(

Proszę was o pomoc co zrobić / co zakupić.
    Gdyby można było netiespot użyć wyłącznie jako modem DSL i np dokupiłbym takie cacko TP-LINK WR941ND xDSL http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-9_TL-WR941ND.html - Czy to będzie grało? Jak sądzicie? Może macie lepszy pomysł?

0 2
  • #2 01 Kwi 2016 13:12
    hermes-80
    Poziom 43  

NS w tryb bridge + Mikrotik, router pod Tomato, router pod Gargoyle. Na OFW trudno znaleźć soft który odpowiadał by twoim wymaganiom za 250zł

0
  Szukaj w 5mln produktów