Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uprawnienie do zajmowania się eksploatacją urządzeń.E

Techxxx 01 Apr 2016 15:42 702 12
    Techxxx
    Level 7  
    Witam moja sytuacja wygląda tak że jestem w 4 klasie technikum elektrycznego niestety nie zdam (z przedmiotów nie związanych z zawodem) i moje pytanie jest takie jak obecnie wygląda podejście do egzaminu na elektryka ponieważ nie mam zamiaru kontynuować nauki w technikum dziennym a w mojej okolicy niestety nie ma technikum dla dorosłych o profilu elektrycznym , mam zdane 3 kwalifikację e.07 , e.08 i e.24 klasę 3 technikum ukończyłem czy mogę podejść do takiego egzaminu ?
    czy po takim egzaminie mam wykształcenie zawodowe elektryka ? jakie są ceny egzaminów ? czy po ukończeniu kursu elektryka mógłbym przystąpić do egzaminu o odbiór instalacji elektrycznej (wiem że to bardzo trudny egzamin ale pytam czy jest taka szansa )?
    karolark
    Level 42  
    Z przykrością stwierdzam że teraz uprawnienia elektryczne może mieć każda .........
    Po opłaceniu kursu zdawalność 100% :cry:
    mateja1341
    Level 11  
    Uprawnienia SEP Eksploatacja w szkole kosztują około 350zł.
    Oczywiście możesz to zrobić prywatnie z tym że cena może odbiegać od normy.
    A co do odbioru temat dla mnie nieznajomy ale chętnie się dowiem co i jak.

2 lata temu u mnie w szkole nie zdały 3 osoby(pewnie za mało zapłacili :) )
    freebsd
    Level 41  
    @Techxxx Dokończ szkołę i zwróć szczególną uwagę na naukę pisania.
    bodzio507
    Level 30  
    A skąd wiesz że nie zdasz? Masz jeszcze kilka tygodni szkoły.
    Walcz, może dasz radę w sierpniu. Jak zdał byś poprawki to dostajesz dyplom technika.

Co rozumiesz pod pojęciem egzamin na elektryka?
    Techxxx
    Level 7  
    @bodzio507 zostały 2 tygodnie z czego jestem pewien że nie zdążę i na sierpień też nie dam rady się wyrobić , co do egzaminu kiedyś słyszałem o czymś takim że jak ktoś uczy się w zawodzie ale nie dokończy nauki lub zrezygnuje z nauki to może iść do sep i ubiegać się właśnie o taki egzamin po którym ma zawód (jak po zawodówce) elektryka.
    bodzio507
    Level 30  
    Odnośnie ocen z przedmiotów ogólnych to nie wierzę że jak Cię 3 lata przepuszczali to na koniec 4 klasy wszyscy Ci chcą postawić niedostateczny. Twój podstawowy błąd jest taki że poddajesz się. Dwa tygodnie to dużo czasu. Wybierz lżejsze przedmioty i z nich powalcz. A dwa najgorsze zostaw sobie na sierpniowe poprawki.
    Albo powiedz że nie będziesz podchodził do matury i niech Ci dadzą dopuszczający.

Odnośnie egzaminu to co Ty chcesz jeszcze zdawać skoro wszystko już zdałeś (wszystkie kwalifikacje) i masz na to papier. Dorób sobie jeszcze egzamin do 1kV i masz wszystko.
    Chociaż dziwię się ze jeszcze go nie masz. U mnie w szkole jest to obowiązek żeby iść na praktyki.

Nie patrz na to co było kiedyś, bo ty idziesz zupełnie innym trybem nauczania. Poprzednie klasy, które szły starym programem jeżeli przerywali naukę, albo dostali jedynkę na koniec 4 klasy nie mieli nic. Nie mogli podejść do zawodowego i matury.
    Teraz jest inaczej bo kwalifikacje zdajesz w czasie trwania szkoły i masz już z nich świadectwa, które możesz przedstawić pracodawcy.

Jeżeli zależy Ci na tytule technika elektryka to wystarczy ukończyć szkołę średnią. Więc możesz zapisać się do szkoły weekendowej. A z racji że masz 3 klasy skończone to większość Ci zaliczą. I nie musisz nawet podchodzić do matury. Wystarczy ukończenie szkoły.
    Techxxx
    Level 7  
    @bodzio507 w szkole mnie nie przepuszczą mimo tego że mówiłem że nie podejdę do matury (niestety spóźniłem się z tym żeby wycofać deklaracje) , co do 1kV u nas był zorganizowany sam egzamin (nie dla naszej klasy ale dzień wcześniej ktoś podobno ktoś powiedział że możemy się zapisać jak chcemy) niestety wtedy mnie nie było .

Widziałem podobne tematy z 2010 i zdaje sobie sprawę z tego że idę nowym programem , nie wiedziałem tylko że te kwalifikacje dają mi zawód , dzięki za informacje twoje posty bardzo mi pomogły i wyjaśniły co i jak .
    bodzio507
    Level 30  
    Masz Świadectwa z kwalifikacji czyli potwierdzenie że coś umiesz.
    Np. elektryk po zawodówce potwiedza kwalifikacje E.7 i E.8 i ma zawód.

Techxxx wrote:
    dzięki za informacje twoje posty bardzo mi pomogły i wyjaśniły co i jak .

To klikasz "pomocny post"
    zdzichra
    Level 31  
    karolark wrote:
    Z przykrością stwierdzam że teraz uprawnienia elektryczne może mieć każda .........

To niestety prawda znam takich elektryków, a właściwie to osoby które zdały egzamin.Jedna osoba to meliorant :D Ci ludzie nie mają podstaw teoretycznych nawet z zakresu szkoły ponadpodstawowej(gimnazjum bo wyżej nie ma co sięgać) ale papier mają :cry:
    Imekxus
    Level 17  
    karolark wrote:

Zdanie testu SEP w przypadku wymagania tego co faktycznie mówią, że trzeba umieć było by praktycznie niemożliwe, i nie wmówisz mi, że znasz na pamięć te wszystkie przepisy prawne i normy, które podawane są na kursach a później niby wymagane na egzaminie...
    zdzichra
    Level 31  
    Oj tam zaraz znać wszystkie przepisy prawne i normy.Sporą część egzaminowanych po kursie bez podwalin ze szkoły średniej uwalisz na pytaniu o prawo Ohma lub połączenia szeregowe i równoległe:D