Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 4s, nieprawidłowo "odblokowany" simlock ?

majkos07 01 Kwi 2016 15:49 510 7
  • #1 01 Kwi 2016 15:49
    majkos07
    Poziom 3  

Mam ogromny problem. Zapłaciłem za usługę odblokowania simlocka w iphonie 4s, sieć Telstra, Australia. Po kilku dniach przyszła wiadomość, że tel. został odblokowany. Pomimo połączenia z iTunes nie doszło do samoczynnego odblokowania, aktywacji. W telefonie jak i w iTunes cały czas, tak jak było na początku widnieje obraz (patrz foto).
    1.Telefon jest synchronizowany z programem.
    2. Karta sim nie ma pin (próbowano aktywacji na trzech różnych)
    3. Sieć, operator z którego zdjęto simlocka, na pewno był prawidłowo przypisany do usługi odblokowania
    4. Kilkakrotnie wykonywano metodę dfu
    Proszę o pomoc, bo telefon nie jest mój, tylko mojej pracodawczyni, która na pewno nie odda mi nie małej kasy za tą usługę :(
    5. Pan z firmy przekazał telefonicznie oraz mailowo, że usługa została wykonana, ale najważniejsze to jest to,że nie mam jej na telefonie.

• #2 01 Kwi 2016 18:14
    gsmowiec
    Użytkownik obserwowany

Nie może byc nieprawidłowo odblokowany - albo jest zdjęty simlock albo nie. Iphony odblokowuje sie dodając imei do bazy apple wiec innej opcji nie ma.

Cytat:
    4. Kilkakrotnie wykonywano metodę dfu

Samo wprowadzenie iphone w dfu nic nie daje. Sprobuj wgrac softa poprzez itunes i wtedy aktywować.
    Czy telefon przypadkiem nie jest na czarnej liscie?
    Możesz również wykupić za parę złotych na znanym portalu aukcyjnym usługę sprawdzenia simlocka (locked/unlocked) oraz czarnej listy.

• #3 01 Kwi 2016 20:44
    marcinziemko
    Poziom 14  

50zł to pewnie nie majątek. Gdyby telefon był na czarnej liście to nie byłoby info zwrotnego o odblokowaniu. Jeżeli iphone nie ma icloud (albo jeżeli ma i ktoś zna maila i hasło) można wyzerować ustawienia i zawartość i wtedy próbować podłączyć pod itunes, nie ma sensu wgrywać oprogramowania na nowo.

• #4 01 Kwi 2016 21:59
    gsmowiec
    Użytkownik obserwowany

Cytat:
    50zł to pewnie nie majątek

Dla jednych tak dla innych nie...

Cytat:
    Gdyby telefon był na czarnej liście to nie byłoby info zwrotnego o odblokowaniu.

info poszło a jednak telefonu nadal nie można aktywować wiec coś tu jest podejrzanie i najlepiej wykonać raport i sprawdzic a później ewentualnie reklamować usługę u sprzedawcy a nie pisać ze 50zł to nie majątek.....

Cytat:
    nie ma sensu wgrywać oprogramowania na nowo.

ale po co sobie utrudniac skoro wgranie softu do 4s to jest minuta roboty i max 15 czekania?

• #5 02 Kwi 2016 09:33
    majkos07
    Poziom 3  

w dfu już soft wgrywałem, niestety bez rezultatu. dostałem również info niby przypisane do mojego telefonu od usługodawcy o treści (nie podałem w nim imei)

Initial Activation Policy ID: 50
    MEID:
    Activation Policy Description: Australia Telstra.
    Applied Activation Policy ID: 10
    Part Description: iPhone 4S
    Applied Activation Policy Description: Unlock.
    Product Version: 9.1
    Next Tether Policy ID: 10 Last Restore Date:
    Next Tether Activation Policy Description: Unlock.
    Bluetooth MAC Address:
    First Unbrick Date: 19/3/12
    Last Unbrick Date:
    Unbricked:
    Unlocked: true
    Unlock Date: 30/03/16

• #6 02 Kwi 2016 13:06
    Rhingsm

Poziom 29  

Według tego telefon jest odblokowany:
    Unlocked: true
    Unlock Date: 30/03/16

Także to tylko kwestia zrobienia ewentualnego update przez itunes

• #7 02 Kwi 2016 14:19
    majkos07
    Poziom 3  

update przez itunes bylo robione, efektu w postaci odblokowania brak.

• #8 02 Kwi 2016 14:20
    Rhingsm

Poziom 29  

No to reklamacja u sprzedającego! Zgarnął kasę więc teraz niech ci pomaga w rozwiązaniu problemu

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson