Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mechaniczny przełącznik klawiatury USB (PC <-> Tablet)

ZaxonXP 01 Kwi 2016 17:34 633 2
  • #1 01 Kwi 2016 17:34
    ZaxonXP
    Poziom 2  

Witam,

Od jakiegoś czasu myślę nad zrobieniem przełącznika klawiatury USB pomiędzy PC a tabletem (Nexus 7). Z elektroniki to za wiele doświadczenia nie mam, choć proste układy mogę zrobić, to najbardziej interesowało by mnie mechaniczne rozwiązanie przez jakiś przełącznik. No właśnie... ale jaki byłby najlepszy by nie spowodować awarii komputera czy tabletu?

Jak by to miało działać:
    Położenie 1 - Klawiatura podłączona do PC, Tablet dostaje zasilanie z zasilacza.
    Położenie 2 - Klawiatura podłączona do tabletu, odłączenie zasilania od tabletu.

Prąd ładowania może dochodzić do ok. 900 mA

Z tego co czytałem tu na forum to isostat odpada ze względu na możliwość uszkodzenia sprzętu przez to jaką ten przełącznik ma charakterystykę oraz mały prąd jaki może przenieść.

Dodatkowo chciałbym zrobić ten przełącznik jak najmniejszy, czyli gniazdo micro USB (do zasilacza), dwa kable (USB -> PC, micro USB -> Tablet), przełącznik i do jakiejś małej obudowy.

Prosiłbym o poradę jakie ścieżki trzeba przełączać (na USB) i jaki konkretnie przełącznik dobrać.

Pozdrawiam,
    Piotr

0 2
  • #2 01 Kwi 2016 18:10
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

ZaxonXP napisał:
    No właśnie... ale jaki byłby najlepszy by nie spowodować awarii komputera czy tabletu?

Masz tam 4 linie, od biedy wystarczy przełączanie trzech.

ZaxonXP napisał:
    Prąd ładowania może dochodzić do ok. 900 mA

Ładowania? Klawiaturę ładujesz?

0
  • #3 01 Kwi 2016 18:30
    ZaxonXP
    Poziom 2  

jdubowski napisał:

Masz tam 4 linie, od biedy wystarczy przełączanie trzech.

No nie takie proste, bo jednocześnie muszę podłączać lub odłączać zasilacz do Tabletu. Nie wiem czy to się na jednym przełączniku uda zrobić, bo nie mam rozeznania w przełącznikach

jdubowski napisał:
    Ładowania? Klawiaturę ładujesz?

Nie, Tablet. Tablet ma tylko jedno gniazdo micro USB, które nie obsługuje jednoczesnego ładowania i podłączenia urządzeń zewnętrznych (problem z kernelem, może kiedyś poprawią to wtedy wystarczy adapter typu Y a do drugiego przełącznik i po problemie)

Tak jak napisałem przełączanie ma dwa stany:

1) Klawiatura podłączona do PC. W tym samym czasie inne styki przełącznika podają napięcie z zasilacza na Tablet by go doładować (dlatego podałem prąd ładowania by ktoś mi mógł doradzić jaki przełącznik dobrać).

2) Klawiatura podłączona do Tabletu. W tym samym czasie zasilacz jest odłączany od Tabletu.

Chodzi mi konkretnie jaki typ oraz model przełącznika dobrać, by to chodziło bez ryzyka uszkodzenia PC czy Tabletu oraz taki by przeniósł prąd ładowania i miał wystarczająco styków by również 3 styki ładowarki włączać.

0