Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co wybrać Samsung UE48J5000, Philips 48PFT4100, Hitachi 49HBT62

javal666 01 Apr 2016 17:51 1131 5
    javal666
    Level 10  
    Na wstępie powiem, że wszystkie mają wystarczające parametry. Telewizor będzie oglądany nie więcej jak 2-4h dziennie i używany tylko przez 6 miesięcy w roku. Smart tv nie jest potrzebny, wystarczy wejście HDMI.

Więc w czym problem?

Chodzi głównie o niezawodność i o to, żeby jak najdłużej posłużył. Na necie mało mogę na ich temat znaleźć, na temat hitachi była jedna opinia, że jest marny. Na temat samsunga, że matryca od środka się kurzy i zaciemnia a gwarancja tego nie obejmuje.

A może jakiś inny model 42+ cali do 2000zł?

Czekam na opinie i oceny kogoś, kto na własnych oczach testował któryś z powyższych modeli.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 5x8m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-5
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? pod lekkim kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - z boku oraz zza telewizora, ten stoi w kącie od słońca praktycznie osłonięty.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - stary kineskopowy rupieć
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - żadne bajery nie są potrzebne
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - tv naziemna/satelita - nie wiem jaki to sygnał
    10 .Jakie urządzenia? - dekoder/nagrywarka
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - informacyjne / dokumentalne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
    16. Preferencje co do marki? - brak preferencji
    17. Preferencje co do wielkości? - 42+
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Politycy
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 2000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - nie
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    Hitachi mało kto kupuje, nikt tego nie testuje, więc nie można nic pewnego o tym powiedzieć - pod tym względem, niczym nie różni się od Manty.

Samsung h6400 rzeczywiście miał problemy z kurzem, ale z tego co wiem jego następca - j6200 już jest od takich problemów wolny.

Jeśli nie będziesz oglądał zbyt dużo dynamicznego obrazu - sportu, filmów akcji itp, to matryca 50Hz Ci wystarczy - aczkolwiek mówię to z bólem - bo 100Hz gra znacznie lepiej - ale podnosi też cenę.

Widziałem jak grał Samsung 5000 - i było to bardzo słabe wrażenie. Naprawdę.

Zobacz LG 652v - w rozmiarze 42 cale powinien kosztować około 2000zł.
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    Svetherus wrote:
    Hitachi mało kto kupuje, nikt tego nie testuje, więc nie można nic pewnego o tym powiedzieć - pod tym względem, niczym nie różni się od Manty.

Mam jeszcze podkreślić, żebyś zrozumiał sens zdania?

Moim zdaniem, kolega potrzebuje czegoś większego niż 40 cali - ale budżet za mały, więc lepiej pójść w jakość a nie w ilość (cali)...
    User removed account
    Level 1