Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GS1000 - wykrywanie zasilania zapalniczki jako komputer PC

01 Kwi 2016 19:40 2418 6
 • Poziom 9  
  Witam.

  Mam dziwny problem z zasilaniem kamery samochodowej GS1000

  Zacznę od tego że na jednym kablu do zasilania z zapalniczki do kamery wszystko było ok przez jakieś 2 lata ale pozniej zaczęły się problemy typu zawieszanie kamery i restarty. Podpiąłem kamere pod kompa - chodziła chyba 15 godzin i zero zwiechy itp. Wychodzi na to że problemem było zasilanie w samochodzie - może kabel (zasilacz) poszedł.

  Zakupiłem nowy zasilacz a nawet kilka nowych ale każdy kamera wykrywa jako podłączenie USB z kompem - zamiast nagrywania kamery po wykryciu napięcia - urządzenie się tylko ładuje i wyświetla menu którą opcje chcę wybrać:
  Ładowanie
  Kopiowanie danych (PC)
  Odtwarzanie filmów

  Na wcześniejszej ładowarce - kablu kamera uruchamiała się od razu sama - nie było menu tylko nagrywanie się włączało kiedy przekręciłem kluczyk w stacyjce (zasilanie podpięte pod stacyjke).

  Na nowym zasilaczu chociaż nie wiem jak bym kombinował ciągle mam menu wyboru i rejestrator nie nagrywa automatycznie.

  Na wielu forach ludzie pisali że to wina kabla USB który ma w sobie transmisje danych itp - ze trzeba mieć tylko same zasilanie puszczone - kamera wykrywa że w kablu idą dane i dlatego wyświetla to menu.

  Więc zrobiłem tak - połamałem środkowe piny we wtyczce miniusb nowego zasilacza (zostawiłem tylko napięcie i tzw ground) - ale nadal to samo.

  Uwaliłem kabel by zobaczyć ile w nim idzie przewodów i okazało się że tylko dwa (czerwony i czarny - zasilanie i ziemia).

  Podłączyłem na chwilę znowu stary zasilacz i uruchamia się wszystko automatycznie - śmiga jak trzeba. Nowy nadal ma problem. Kupiłem kolejny zasilacz i ciągle ten sam problem.
  Porównywałem napięcia w zasilaczach i wszystkie mają tak samo....

  Gdzie leży problem ?
 • Poziom 39  
  Zapewne w oryginalnym zasilaczu masz któreś piny zmostkowane i na podstawie tych pinów kamera wie, że jest podłączona do zasilacza, a nie do PC. Standardów ładowarek jest kilka, spotkałem się z mostkowanym 4 pinem do masy, do + zasilania, jak rownież rezystorem między pin 4 i masą. Sprawdź jak jest w oryginale.
 • Poziom 9  
  na pierwszym zasilaczu mam cos takiego:

  Mini 5P 4P+ 5P-
  Czyli wychodzi ze wtyczka miniusb 5 pinowa i 4 pin to plus a 5 to minus - tak to zrozumiałem

  nowy zasilacz to:
  Pin4,5(-), Pin1(+)

  i tutaj może byc rozwiązanie ale i także kolejny problem, bo z każdego zasilacza wychodzą tylko dwa kable - czerwony i czarny - ale nie wiem jaka jest kolejność podłączenia tego we wtyczce - a wtyczki nie rozbiorę - nie jestem w stanie zamienić przewodów we wtyczce.

  Jedyne wyjście jakie widze to wziąć kabel usb z kompa i uciąć wtyczkę z kawałkiem kabla - ten kabel połączyć z koncem kabla od zasilacza (nowego) - tylko jak to teraz dobrze połączyć by nie spalić kamerki ?
 • Poziom 39  
  Na wtyczce z komputera nic nie zrobisz, 4 pin masz z reguły nie podłączony. Jedyne wyjście rozsądne, to zakup wtyczki miniUSB na przewód, wlutowanie jej tak jak w oryginale.
 • Poziom 9  
  tylko ze ja nie wiem jak jest podpięte w oryginale bo nie dam rady rozebrac plastikowej wtyczki ktora podłączana jest do kamerki - to jest zalana wtyczka i nie rozbiorę jej.

  Zrobiłem tak:

  Uwaliłem wtyczkę usb od kompa (z drugiej strony mam mini usb tak jak potrzebuje do kamerki).
  Mam 4 przewody w tym kablu + zewnętrzna otulina i tzw sreberko. Na mój rozum 5 połączeń.
  I teraz idąc po schemacie i kolorach przewodów:

  Mam czarny,czerwony, biały i zielony + otulina i sreberko.

  Z tego co widzę po schematach w necie to:

  czerwony +
  czarny -
  zielony data+
  biały data -
  sreberko i otulina - wykrywanie podłączenia

  na mój łeb to muszę podłączyć pod sreberko i otulinę + a pod czarny -
  (łącza 4 i 5 we wtyczce)

  z tym że znalazłem jeszcze taki schemat i sie już pogubiłem całkowicie:

  GS1000 - wykrywanie zasilania zapalniczki jako komputer PC
 • Poziom 39  
  Nie bedzie działać na kablu z PC, bo żaden przewód nie jest połączony z pinem 4 (sense). A musisz połączyć na pin 4+, a na pin 5 -.
 • Poziom 9  
  zrobiłem to jeszcze inaczej - skoro na starym kablu/zasilaczu działało to rozebrałem stary zasilacz (wtyczkę do zapalniczki do auta) i odlutowałem kable które idą do wtyczki mini usb do kamerki. W nowym kablu przylutowałem kable do miejsca gdzie był kabel(nowy) i wszystko działa :)

  czyli zasilanie z nowego kabla a sam kabel ze starego