Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link WR841Nv9 i iphone 6s

kuruptone 01 Kwi 2016 19:46 747 8
  • #1 01 Kwi 2016 19:46
    kuruptone
    Poziom 5  

Witam, posiadam router TP-Link tl-wr841n v9 z najnowszym oprogramowaniem sciagnietym ze strony producenta, router jest polaczony z modem z kablowki. Otóż problem polega na tym, że iphone 6s z nim ma strasznie niestabilne łącze, zywa je, jedyne co pomaga to polaczenie przez aplikacje umożliwiajace lacznosc przez VPN (SecureMe, Onavo, etc, etc), natomiast Iphone 6 i 4s dzialaja prawidlowo. ten wymieniony wyżej iphone 6s na innych routerach dziala prawidlowo. byl sprawdzany na tp-link tl-wr841nd v8 i linksys wrt54gh. takze mniemam ze problem tkwi w routerze. Może mial ktos podobny problem, bądz wie co może byc powodem tej dziwnej sytuacji.

Moderowany przez jimasek:

Temat poprawiłem, zwracam uwagę na pisownię

0 8
  • #2 01 Kwi 2016 20:13
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Szyfrowanie masz ustawione na WPA2PSK/AES w konfiguracji TP-linka?

0
  • #3 01 Kwi 2016 20:22
    kuruptone
    Poziom 5  

Tak, takie szyfrowanie mam ustawione

0
  • #4 01 Kwi 2016 20:35
    jimasek

Sprawdź jeszcze inne warianty konfiguracji - Link

0
  • #5 01 Kwi 2016 20:54
    kuruptone
    Poziom 5  

bez zmian, wciaz te sam problem

0
  • #6 01 Kwi 2016 20:55
    jimasek

To nie mam więcej pomysłów czego ten telefon może chcieć. Problemem może być jeszcze poziom sygnału i zakłócenia.

0
  • #7 01 Kwi 2016 21:02
    kuruptone
    Poziom 5  

jednak obstawialbym, że to cos z routeram jest nie tak, a nie z telefonem ... może ktos inny ma jakies pomysly?

0
  • #8 02 Kwi 2016 03:33
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Zaktualizowałeś oprogramowanie do wersji 151030? http://www.tp-link.com.pl/res/down/soft/pl/wr841nv9_pl_3_16_9_up(151030).zip
    Jeśli problem występuje tylko na Iphone - zaktualizowałeś w nim oprogramowanie do najnowszego? Czy problem występuje na komputerach korzystających z tego routera?
    Ostatecznie spróbuj alternatywnego oprogramowania na routerze, np Gargoyle:
    https://www.gargoyle-router.com/downloads/ima...1xx-generic-tl-wr841n-v9-squashfs-factory.bin (próbuj w ostateczności, w razie niepowodzenia przy zmianie oprogramowania możesz uszkodzić router, również w przypadku zmiany oprogramowania tracisz teoretycznie gwarancję).

0
  • #9 02 Kwi 2016 09:11
    kuruptone
    Poziom 5  

Tak, iphone dziala na najnowszym systemie ios 9.3.1, na kompyterach/laptopach nie zauwazylem zrywania polaczenia.

Router dziala na najnowszym oprogramowaniu pobranym ze strony producenta.

Spradze jeszcze to alternatywne oprogramowanie, router i tak dawno po gwarancji jest, wiec moge probowac bez obaw.

Wgrałem oprogramowanie gargoyle i łącze po wifi póki co jest stabilne.

0