Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana Laskomex LF3 na Cyfral SMART 5P

01 Kwi 2016 22:52 3972 4
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam pytanie chce wymienić stary domofon firmy laskomex model LF3 na nowy Cyfrala SMART 5P. W bloku jest instalacja 5 przewodowa.

Podłączenie w laskomeksie wyglądało następująco :

1: Biały
    2: Żółty
    3: Brązowy
    4: Zielony
    5: Szary

Cyfral wygląda tak ( fotka poglądowa ) :

Podłączyłem go w następujący sposób : ( wykorzystując opis złączy z laskomeksa znaleziony w necie :) )

MASA - kabel zielony
    RING - kabel biały
    SPK - kable żółty
    MIC - kabel brązowy
    SW1 - kabel szary

Według instrukcji Cyfrala przy instalacji 5 przewodowej nie stosuje się zworek więc i ja żadnych nie zastosowałem.

Instrukcja Cyfrala :

Niestety to podłączenie nie dział poprawnie. Słyszę co się dzieje na dole ale nie działa otwieranie ani dzwonienie.

Proszę o pomoc w poprawnym podłączeniu.

Z góry dziękuje
  • Poziom 9  
    Witam
    Chciałbym podłączyć się pod temat. Mam ten sam problem co w temacie. Różnica polega na tym, że mam starszy model unifonu Lf-3. U mnie wygląda on tak

Pomocy. Jak to podłączyć do unifonu Cyfral Smart-5P
  • Pomocny dla użytkowników
    W LF-3 od góry masz kolejno:

wywołanie - brązowy
    słuchawka - niebieski
    mikrofon - czarny
    masa - szary
    zamek - zielony

Odnośnie zworek, to zgodnie z opisem w instrukcji, czyli ZW1 i ZW2 zdjęte a ZW3 założona.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za ekspresową odpowiedź. Szkoda, że podłączenie nie było ekspresowe...
    Przed napisaniem pierwszego posta podłączałem w taki właśnie sposób ale nic nie działało i myślałem, że wina leży po mojej stronie. Przewód był wcześniej sztukowany z powodu zmiany miejsca usytuowania. Okazało się, że tylko dwie żyły były prawidłowo połączone więc jak miało działać. Po rozkuciu ściany i ponownym połączeniu wszystko działa jak powinno.
    Jeszcze raz dziękuję.
    Pozdrawiam