Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy opłaca się kupić pralkę BOSH WAN2006KPL? Czy łożyska są zintegrowane?

02 Kwi 2016 00:57 4836 9
  • Poziom 2  
    Witam.

Zastanawiam się nad pralką BOSH WAN2006KPL wiem, że jest produkowana w Polsce, ale dużo pralek ma zintegrowane łożyska z bębnem co powoduje duże koszty ewentualnej naprawy.

Ktoś może posiada wyżej wymieniony model i chce się podzielić informacjami.

Był też namysł nad pralkami marki BEKO, ale wydaje mi się, że BOSH jest bardziej zaufaną i mniej awaryjną marką.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 31  
    maniek91lca napisał:
    dużo pralek ma zintegrowane łożyska z bębnem
    Nie wiem czy czasem wszystkie już tak nie mają.
    maniek91lca napisał:
    Zastanawiam się nad pralką BOSH WAN2006KPL
    Jeżeli chodzi koledze o nową to mnie trudno doradzić , za to jeżeli używaną to zdecydowanie MIELE Novotronic bardzo trwałe pralki.
  • Poziom 2  
    No właśnie ten zintegrowany układ może stanowić duży problem. Szukałem dodatkowych informacji na temat rozbieralnego zbiornika i niestety zero informacji na temat serii WAN, która jest następcą serii WAE, gdzie łożyska były wymienialne, ale tutaj nic nie wiadomo.

Tak w grę wchodzi tylko nowa pralka.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    maniek91lca napisał:
    niestety zero informacji na temat serii WAN, która jest następcą serii WAE, gdzie łożyska były wymienialne, ale tutaj nic nie wiadomo.
    Wiadomo model BOSCH WAN2006KPL ma łożyska zintegrowane.
    Rozmawiałem z kolegą który prowadzi serwis między innymi pralek i powiedział , że dopiero te od około 2000zł są warte uwagi a o modelu WAN2006 to nie powinien się nazywać Bosch gdyż firma ta jest kojarzona z inna jakością.
    W poniedziałek kolega zobaczy u siebie w firmie gdzie ma w dobrym stanie Boscha ale taki model który nowy kosztuje ok.2500zł, za dużo mniej. Poda mi jej model.
  • Poziom 2  
    Rozumiem czyli nie warto pakować się w tanie pralki firmy BOSCH.
    Czytałem o LG to niby silniki spoko, ale przekaźniki podobno marnej jakości. Nie mam przekonania do Elektrolux czy Indesit a ni Gorenje. Samsunga pralki też bym nie kupił. Co najwyżej telewizor z tej firmy.
    Może coś z BEKO ? może faktycznie zastanowić się nad tymi modelami, które mają przedłużoną gwarancję do 5 lat ?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    antek1cza napisał:
    maniek91lca napisał:
    niestety zero informacji na temat serii WAN, która jest następcą serii WAE, gdzie łożyska były wymienialne, ale tutaj nic nie wiadomo.
    Wiadomo model BOSCH WAN2006KPL ma łożyska zintegrowane.
    Rozmawiałem z kolegą który prowadzi serwis między innymi pralek i powiedział , że dopiero te od około 2000zł są warte uwagi a o modelu WAN2006 to nie powinien się nazywać Bosch gdyż firma ta jest kojarzona z inna jakością.
    W poniedziałek kolega zobaczy u siebie w firmie gdzie ma w dobrym stanie Boscha ale taki model który nowy kosztuje ok.2500zł, za dużo mniej. Poda mi jej model.

Może czas najwyższy zmienić kolegów.
    Co do zintegrowanych łożysk - nie zaprzeczę ani nie potwierdzę co do serii WAN. W poniedziałek powrócę z odpowiedzią po wcześniejszej konsultacji z BSH.

WAE - jak najbardziej tak ,zespół piorący rozbieralny - nie zgrzewany. Dotychczas jedna z najlepiej sprzedających się serii Boscha i jednocześnie najmniej awaryjnych. Podstawowy model można wyrwać za 1000zł. W restauracji znajomych taki podstawowy model działał bez jakiejkolwiek awarii przez 6 lat piorąc po kilka razy dziennie często rzeczy z ciałami obcymi (resztki jedzenia). Wspomniana awaria to przetarcie się fartucha (zablokowanie ręcznika pomiędzy zespołem fartuch- drzwi).
    U mnie odpowiednik Boscha ,czyli Siemens robiony w Polsce śmiga też coś koło 6 lat.. Bez jakiejkolwiek awarii.

Nie wszystko co drogie najlepsze. Bierz śmiało WAE chyba że masz czas do poniedziałku to dam ci odpowiedź czy w WAN też jest rozbieralny zespół piorący.
  • Poziom 2  
    Czyli jednak poprzednia seria WAE i do tego też produkowana w Polsce. Na pewno rozejrzę się za tą serią i sprawdzę który model z tej serii będzie najbardziej odpowiedni. Bardzo dziękuje za pomoc.

Jeżeli nie robi to dla Państwa problemu to z czystej ciekawości się dowiem czy nowa seria WAN ma jeszcze rozbieralny zbiornik.
  • Poziom 22  
    W odpowiedzi na twoje pytanie poniżej zamieszczam odpowiedź na podstawie konsultacji z technikami B/S/H:
    Serie WAN (produkcja polska) mają zespół piorący rozbieralny ale w przypadku wymiany łożysk trzeba wymienić całą kompletną tylną część obudowy - kadź.
    Sumując - naprawa będzie droższa niż w przypadku serii WAE z powodu potrzeby sprowadzania kompletnego zespołu ułożyskowania -kadzi z serwisu fabrycznego.
    Plusem serii WAN jest silnik inwerterowy ,WAE - szczotkowy.
  • Poziom 31  
    antek1cza napisał:
    W poniedziałek kolega zobaczy u siebie w firmie gdzie ma w dobrym stanie Boscha
    Niestety ale właśnie w poniedziałek 4.04.2016 sprzedał ją.
    maniek91lca napisał:
    może faktycznie zastanowić się nad tymi modelami, które mają przedłużoną gwarancję do 5 lat
    A czy nie jest tak, że można dopłacić do wydłużonej gwarancji nie zależnie od modelu. Warto to sprawdzić.
    Przemeek1988 napisał:
    Nie wszystko co drogie najlepsze
    Zgodzę się tylko akurat w tym przypadku odniosłem się do jednej marki i doświadczeń serwisu AGD.
    Przemeek1988 napisał:
    w przypadku wymiany łożysk trzeba wymienić całą kompletną tylną część obudowy
    Fajnie , że kolega zrobił tak dokładne rozeznanie (konkretna odpowiedź może się przydać) ale nie zmienia to faktu, że naprawa tego elementu jest nieopłacalna.

Proponuję koledze @maniek91lca przejść się po różnych marketach podać swoje założenia jaka to ma być pralka np :
    1. Załadunek 5, 6 czy 7kG ?
    2. Z możliwością suszenia (wysokie obroty) czy nie ?
    3. Gabaryty (jeżeli ograniczone miejsce dla niej) ?
    4. Gwarancja jak długa i w jaki sposób realizowana ?
    5. Co sądzą sprzedawcy o trwałości konkretnych modeli ?
    itd. I na podstawie tych informacji coś wybrać.
    Jak już do tego dojdzie to może kolega napisze na co się zdecydował i dlaczego .
    Powodzenia :L)
  • Poziom 22  
    Pytanie czy kupuje się sprzęt dla gwarancji czy do użytku. Jakoś czarno widzę gdyby pralka z 5 letnią gwarancją 4/5 swojego życia była w dyspozycji serwisantów. Aczkolwiek nawiązując do tego tematu to Bosch/Siemens ma najlepsze podejście do klienta w tym temacie. Własna sieć serwisowa a nie jak w przypadku większości - serwisy autoryzowane.