Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy opłaca się kupić pralkę BOSH WAN2006KPL? Czy łożyska są zintegrowane?

maniek91lca 02 Apr 2016 00:57 5805 9
Bosch
    maniek91lca
    Level 2  
    Witam.

Zastanawiam się nad pralką BOSH WAN2006KPL wiem, że jest produkowana w Polsce, ale dużo pralek ma zintegrowane łożyska z bębnem co powoduje duże koszty ewentualnej naprawy.

Ktoś może posiada wyżej wymieniony model i chce się podzielić informacjami.

Był też namysł nad pralkami marki BEKO, ale wydaje mi się, że BOSH jest bardziej zaufaną i mniej awaryjną marką.
  • Bosch
    antek1cza
    Level 31  
    maniek91lca wrote:
    dużo pralek ma zintegrowane łożyska z bębnem
    Nie wiem czy czasem wszystkie już tak nie mają.
    maniek91lca wrote:
    Zastanawiam się nad pralką BOSH WAN2006KPL
    Jeżeli chodzi koledze o nową to mnie trudno doradzić , za to jeżeli używaną to zdecydowanie MIELE Novotronic bardzo trwałe pralki.
  • Bosch
    maniek91lca
    Level 2  
    No właśnie ten zintegrowany układ może stanowić duży problem. Szukałem dodatkowych informacji na temat rozbieralnego zbiornika i niestety zero informacji na temat serii WAN, która jest następcą serii WAE, gdzie łożyska były wymienialne, ale tutaj nic nie wiadomo.

Tak w grę wchodzi tylko nowa pralka.
  • Helpful post
    antek1cza
    Level 31  
    maniek91lca wrote:
    niestety zero informacji na temat serii WAN, która jest następcą serii WAE, gdzie łożyska były wymienialne, ale tutaj nic nie wiadomo.
    Wiadomo model BOSCH WAN2006KPL ma łożyska zintegrowane.
    Rozmawiałem z kolegą który prowadzi serwis między innymi pralek i powiedział , że dopiero te od około 2000zł są warte uwagi a o modelu WAN2006 to nie powinien się nazywać Bosch gdyż firma ta jest kojarzona z inna jakością.
    W poniedziałek kolega zobaczy u siebie w firmie gdzie ma w dobrym stanie Boscha ale taki model który nowy kosztuje ok.2500zł, za dużo mniej. Poda mi jej model.
    maniek91lca
    Level 2  
    Rozumiem czyli nie warto pakować się w tanie pralki firmy BOSCH.
    Czytałem o LG to niby silniki spoko, ale przekaźniki podobno marnej jakości. Nie mam przekonania do Elektrolux czy Indesit a ni Gorenje. Samsunga pralki też bym nie kupił. Co najwyżej telewizor z tej firmy.
    Może coś z BEKO ? może faktycznie zastanowić się nad tymi modelami, które mają przedłużoną gwarancję do 5 lat ?
  • Helpful post
    Przemeek1988
    Level 22  
    antek1cza wrote:
    maniek91lca wrote:
    niestety zero informacji na temat serii WAN, która jest następcą serii WAE, gdzie łożyska były wymienialne, ale tutaj nic nie wiadomo.
    Wiadomo model BOSCH WAN2006KPL ma łożyska zintegrowane.
    Rozmawiałem z kolegą który prowadzi serwis między innymi pralek i powiedział , że dopiero te od około 2000zł są warte uwagi a o modelu WAN2006 to nie powinien się nazywać Bosch gdyż firma ta jest kojarzona z inna jakością.
    W poniedziałek kolega zobaczy u siebie w firmie gdzie ma w dobrym stanie Boscha ale taki model który nowy kosztuje ok.2500zł, za dużo mniej. Poda mi jej model.

Może czas najwyższy zmienić kolegów.
    Co do zintegrowanych łożysk - nie zaprzeczę ani nie potwierdzę co do serii WAN. W poniedziałek powrócę z odpowiedzią po wcześniejszej konsultacji z BSH.

WAE - jak najbardziej tak ,zespół piorący rozbieralny - nie zgrzewany. Dotychczas jedna z najlepiej sprzedających się serii Boscha i jednocześnie najmniej awaryjnych. Podstawowy model można wyrwać za 1000zł. W restauracji znajomych taki podstawowy model działał bez jakiejkolwiek awarii przez 6 lat piorąc po kilka razy dziennie często rzeczy z ciałami obcymi (resztki jedzenia). Wspomniana awaria to przetarcie się fartucha (zablokowanie ręcznika pomiędzy zespołem fartuch- drzwi).
    U mnie odpowiednik Boscha ,czyli Siemens robiony w Polsce śmiga też coś koło 6 lat.. Bez jakiejkolwiek awarii.

Nie wszystko co drogie najlepsze. Bierz śmiało WAE chyba że masz czas do poniedziałku to dam ci odpowiedź czy w WAN też jest rozbieralny zespół piorący.
    maniek91lca
    Level 2  
    Czyli jednak poprzednia seria WAE i do tego też produkowana w Polsce. Na pewno rozejrzę się za tą serią i sprawdzę który model z tej serii będzie najbardziej odpowiedni. Bardzo dziękuje za pomoc.

Jeżeli nie robi to dla Państwa problemu to z czystej ciekawości się dowiem czy nowa seria WAN ma jeszcze rozbieralny zbiornik.
    Przemeek1988
    Level 22  
    W odpowiedzi na twoje pytanie poniżej zamieszczam odpowiedź na podstawie konsultacji z technikami B/S/H:
    Serie WAN (produkcja polska) mają zespół piorący rozbieralny ale w przypadku wymiany łożysk trzeba wymienić całą kompletną tylną część obudowy - kadź.
    Sumując - naprawa będzie droższa niż w przypadku serii WAE z powodu potrzeby sprowadzania kompletnego zespołu ułożyskowania -kadzi z serwisu fabrycznego.
    Plusem serii WAN jest silnik inwerterowy ,WAE - szczotkowy.
    antek1cza
    Level 31  
    antek1cza wrote:
    W poniedziałek kolega zobaczy u siebie w firmie gdzie ma w dobrym stanie Boscha
    Niestety ale właśnie w poniedziałek 4.04.2016 sprzedał ją.
    maniek91lca wrote:
    może faktycznie zastanowić się nad tymi modelami, które mają przedłużoną gwarancję do 5 lat
    A czy nie jest tak, że można dopłacić do wydłużonej gwarancji nie zależnie od modelu. Warto to sprawdzić.
    Przemeek1988 wrote:
    Nie wszystko co drogie najlepsze
    Zgodzę się tylko akurat w tym przypadku odniosłem się do jednej marki i doświadczeń serwisu AGD.
    Przemeek1988 wrote:
    w przypadku wymiany łożysk trzeba wymienić całą kompletną tylną część obudowy
    Fajnie , że kolega zrobił tak dokładne rozeznanie (konkretna odpowiedź może się przydać) ale nie zmienia to faktu, że naprawa tego elementu jest nieopłacalna.

Proponuję koledze @maniek91lca przejść się po różnych marketach podać swoje założenia jaka to ma być pralka np :
    1. Załadunek 5, 6 czy 7kG ?
    2. Z możliwością suszenia (wysokie obroty) czy nie ?
    3. Gabaryty (jeżeli ograniczone miejsce dla niej) ?
    4. Gwarancja jak długa i w jaki sposób realizowana ?
    5. Co sądzą sprzedawcy o trwałości konkretnych modeli ?
    itd. I na podstawie tych informacji coś wybrać.
    Jak już do tego dojdzie to może kolega napisze na co się zdecydował i dlaczego .
    Powodzenia :L)
    Przemeek1988
    Level 22  
    Pytanie czy kupuje się sprzęt dla gwarancji czy do użytku. Jakoś czarno widzę gdyby pralka z 5 letnią gwarancją 4/5 swojego życia była w dyspozycji serwisantów. Aczkolwiek nawiązując do tego tematu to Bosch/Siemens ma najlepsze podejście do klienta w tym temacie. Własna sieć serwisowa a nie jak w przypadku większości - serwisy autoryzowane.