Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Scenic II (2003) Auto gaśnie raz na jakiś czas i resetują się liczniki.

02 Kwi 2016 13:19 1068 8
  • Poziom 2  
    Niedawno kupiłem scenica II 1.6 benzyna. Przez pierwszy miesiąc jeździłem na benzynie i nie dostrzegłem żadnych awarii, więc postanowiłem założyć LPG. Po dwóch tygodniach jazdy, czyli od momentu założenia LPG, samochód podczas zatrzymania się na skrzyżowaniu zgasł, a po uruchomieniu silnika ponownie zauważyłem, że wyzerował się zegarek, licznik kilometrów dziennych, kalkulacje spalania itp.
    Choć sam fakt zgaśnięcia silnika by dało się wytłumaczyć źle wyregulowaną instalacją LPG, to zerowanie się liczników dla mnie jakąś zagadką. Zwykle dzieje się to podczas zatrzymania się, jednak raz zdarzyło się, że podczas jazdy zrobiło tak samo. Ktoś ma jakiś pomysł na zlokalizowanie problemu?
    Przepraszam jeśli źle umieściłem ten temat ale to mój pierwszy na elektrodzie :)
  • Poziom 10  
    Bezpieczniki na + klemie
  • Poziom 27  
    Korozja lub luźna klema plusowa.
  • Poziom 27  
    Myśląc o korozji, miałem na myśli zaśniedziały, brudny, styk klemy plusowej, oraz kontakt bezpieczników tych przy klemie akumulatora tak jak napisał bokolek.
  • Poziom 2  
    Niestety problem nie został rozwiązany. Zauważyłem, że liczniki nie resetują się przy niespodziewanym gaśnięciu silnika( które zostało wyeliminowane regulacją gazu) ale przy działającym silniku. Ostatnio podczas jazdy zresetował się 3 razy w przeciągu 10 minut. Objawia się to tym, że zapalą się wszystkie kontrolki (tak jak tuż przed odpaleniem silnika powinny się zaświecać na moment) i w tym samym momencie zegar, licznik kilometrów, raporty spalania resetują się na 0000. Ktoś wie co to się dzieje?
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Zanim wymienisz to podaj mu masę i zasilania z innego miejsca. Jeżeli tez będzie się włączał od nowa w czasie jazdy to wtedy dopiero zainteresuj się licznikiem.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Do wymiany kondensatory i przelutować okolice przetwornicy.
  • Poziom 2  
    Problem z licznikiem ustał bez żadnej mojej ingerencji. Z tego względu zamykam temat. Pozdrawiam