Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SmartTV UE50H6400 - słuchawki mi nie działają!

FifkaByrwuszka 02 Kwi 2016 16:42 768 8
  • #1 02 Kwi 2016 16:42
    FifkaByrwuszka
    Poziom 6  

Witam szanownych ekspertów!
    Problem jest tego typu, iż: posiadam Samsung Smart TV, docelowo chcę podłączyć pod niego jako kino domowe GŁOŚNIK SONY GTK-X1BT MOC 500W.
    Mam z tym problem, ponieważ głośnik nie ma światłowodu (czy czegoś takiego :D ).
    Próbowałam przez taki kabel, którym do tv podłączam mini jack, do głośnika idą dwa cinche. Na tv oczywiście ustawiony sygnał wyjścia dźwięku jako zewnętrzny, ale cisza nastała w moim domu.

To samo dzieje się nawet, kiedy do tv podłączę zwykłe słuchawki. Z głośnikiem SONY może będzie więcej zachodu, ale skoro dźwięk nie pojawia się w zwykłych słuchawkach, przy zmienionym trybie oddawania dźwięku, może mam problem z TV?

Jak myślicie, spece? :oops:

Pozdrawiam! :bye:

0 8
  • #2 02 Kwi 2016 18:32
    intenso
    Poziom 38  

A czy kolega w dobre wyjście podłącza te słuchawki?
    Tam na jacka jest też wyjście do podłączenia czujnika ir-da.

0
  • #3 03 Kwi 2016 08:17
    FifkaByrwuszka
    Poziom 6  

:sm31: :sm31:

To, że baba, nie znaczy, że nie rozróżnia :wink:

Tak, we właściwe wejście podłączam Jacka :)

Szukamy dalej? :please:

0
  • #4 03 Kwi 2016 17:24
    Polon_us
    Poziom 41  

Wiele telewizorów ma niezależne (od głośników) ustawienia dla wyjścia słuchawkowego.
    Koleżanka to sprawdziła?

0
  • #5 03 Kwi 2016 18:07
    FifkaByrwuszka
    Poziom 6  

Tak... Na wypadek, jakbym sama przeoczyła jakąś funkcję w TV, przewertowałam instrukcję.. Wg Samsunga, po podłączeniu słuchawek dźwięk powinien być dostępny i w słuchawkach i w głośnikach TV. Słuchawki też kilka razy zmieniałam :wink:

Telewizor jest w miarę świeżym nabytkiem, mimo to (skoro Panowie nie macie innych pomysłów :( ) wychodzi na to, że gniazdo jest uszkodzone..? :cry:

0
  • #6 03 Kwi 2016 18:26
    Polon_us
    Poziom 41  

Mam nadzieję, że nie były to słuchawki używane do telefonu. Tylko klasyczne - do słuchania muzyki.

Można rozróżnić to po wtyczce od owych słuchawek. Prawidłowa wtyczka powinna być podzielona na trzy części.

0
  • #7 03 Kwi 2016 19:53
    FifkaByrwuszka
    Poziom 6  

O! O tym nie wiem, podłączałam kilkoma słuchawkami, w tym też były telefoniczne. Samsung SmartTV UE50H6400 - słuchawki mi nie działają! Samsung SmartTV UE50H6400 - słuchawki mi nie działają! Samsung SmartTV UE50H6400 - słuchawki mi nie działają!

Różnią się? :?:

0
  • #8 03 Kwi 2016 20:02
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, wtyczki - czarna i biała - są prawidłowe.

Na wszelki wypadek, sugerowałbym jeszcze raz przejrzeć fizycznie ustawienia telewizora.
    Być może ma oddzielną regulację głośności dla słuchawek.
    Można również sprawdzić "Pomoc" w telewizorze.
    Instrukcja drukowana, zwykle jest bardzo generalna i może nie zawierać niuansów związanych z danym modelem telewizora.

A jak to nie pomoże, to chyba trzeba będzie przyjąć do wiadomości, że gniazdo słuchawkowe jest uszkodzone.
    Zakładam tu, że słuchawki są sprawne :)

0
  • #9 03 Kwi 2016 20:12
    intenso
    Poziom 38  

Ja mam taki sam tv tylko z większą przekątna, nic ne trzeba przestawiać, wpinasz słuchawki, dźwięk znika z głośników tv i gra na słuchawkach.

0