Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer Avic-HD1BT - Jak podłączyć

02 Kwi 2016 17:48 1524 2
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam problem z podłączeniem radia Pioneer Avic-HD1BT.
    Kostka radia wygląda tak:

Natomiast wejście w samochodzie tak:

Do kostki wchodzą kable czarny, czerwony, żółty, niebieski, pomarańczowy, nie wiem tylko gdzie który podłączyć. Po podłączeniu radia do prostownika (żółty i czerwony do plusa, czarny do minusa) radio normalnie odpala. Sprawdzałem też miernikiem i w kostce w samochodzie w pierwszych dwóch kablach jest 12v. , Próbowałem już różnych kombinacji i radio nadal nie działa. Bardzo proszę o pomoc.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 35  
    Kostka na pierwszym zdjęciu to kable głośnikowe i nie podłączaj tam żadnych napięć bo możesz uszkodzić radio. Strona zasilająca jest rozebrana.

• Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    Tak, wiem że z lewej są kable głośnikowe, nie wiem po prostu jak podłączyć te kable po prawej. Mógłbyś może napisać które to kable podświetlenie oraz sterowanie wzmacniaczem? Bo rozumiem że masa - czarny, +12V - czerwony, stacyjka - żółty?

Edit
    Podłączone według schematu nadal nie działa

Już nie wiem co to może być, radio w domu podłączone pod prostownik włącza się normalnie, w samochodzie w kostce prąd jest, radio podłączam według schematu, i na wszystkie inne sposoby również i nie działa. Może gdybym podłączył zasilanie radia pod gniazdo zapalniczki? Czy coś takiego jest bezpieczne?