Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell GX270 - Nie działa poprawnie.

02 Kwi 2016 18:18 708 5
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    1.Popraw pisownię i słownictwo.

2.Sprawdź wizualnie stan kondensatorów elektrolitycznych na płycie głównej (w szczególności koło radiatora cpu, a przetwornicy.)

adam1243Q napisał:
    Dysk twardy są ok.

Skąd wiesz, że dyski są sprawne? Pokaż SMART dysków np. z programu HD Tune >> zakładka Health.

Uruchom Memtest86 na około godzinę. Jeśli pojawią się błędy (zaznaczone na czerwono), należy każdą kość testować osobno w celu wykluczenia wadliwej. Proszę o zamieszczenie zdjęć z testu.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Zadam może głupie pytanie, ale miałem GX280 następce i tam po jakimś czasie padały kondensatory przy procesorze, teoretycznie serwis pewnie to sprawdził, ale jak możesz pokazać zdjęcia wnętrza komputera było by łatwiej o diagnozę. Bo w moim GX280, wyglądało właśnie podobnie przy kondziorach, po wymianie wszystko działało jak złoto.
  • Poziom 22  
    Zanieś do tego samego serwisu pod hasłem że dalej nie działa i że nie zapłacisz złotówki więcej.
    Serwis do którego zaniosłeś ma mega ceny !!
    Wartość naprawy = wartość sprzętu
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    adam1243Q napisał:
    Jestem po technikum elektronicznym mam świadectwo z samymi czwórkami mam stacje lutowniczą z lidla tak więc postaram się je wymienić. W sklepie internetowym so zwykłe i low eser ktura serię brać. Brać na 85 cz 105 stopni? te na 105 będą się pewnie bardziej grzać i połykać więcej. Nigdy nie wymieniałem kondów.

Skończyłeś technikum o profilu elektronicznym i nie znasz budowy oraz podstawowych parametrów kondensatorów... :?:

adam1243Q napisał:
    Są napęczniałe, rozlane. kondy naprawiłem wbijając igłę w te napęczniałe i dolałem wody destylowane zlałem je kleję. Ale skubańce się grzeję a komp teraz martwy jest. Zepsyłem je bardziej :cry:

Nie włączaj więcej komputera dopóki nie wymienisz elektrolitów, ponieważ uszkodzisz przetwornice na płycie głównej i naprawa będzie nieopłacalna.