Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony vaio- BIOS nie widzi dysku, a Linux widzi

rozpruwacz04 02 Apr 2016 18:45 1452 2
    rozpruwacz04
    Level 2  
    Posiadam laptopa sony viao vgn-nw150j.
    Problem jest taki ze w biosie nie widać dysku, komputer sie nie bootuje z CD ani hard drive. Udało mi się uruchomić live gparted pod linuxem i tam dysk był widoczny.
    Zainstalowałem również ubuntu na nim, ale podczas ponownego uruchamiania wyskakuje "Operating system not found".
    A jak chcę instalować windowsa 7 wyskakuje bład, że nie mam zainstalowanego dysku albo zebym wczytał odpowiedni sterownik.

Próbowałem resetować bios przez odłaczenie baterii, formatować dysk na różne sposoby w gparted ale bez skutku.
    BIOS to american megatrends ver. 1.23.1109. Nie mam w nim dużo opcji do regulowania, tylko botowanie, ustawianie hasła i przywracanie do ustawien fabrycznych.
    Dodam, że w biosie nie działa mi klawiatura i muszę podpinać zewnatrzną na USB, ale już pod linuxem albo hirens bootem działa wsyszystko poprawnie.
    Pomóżcie !
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    bogiebog
    Level 43  
    Sprawdź kompatibilność sprzętu z dyskiem.
    Miałem przypadek gdzie laptop nie widział dysku, okazało się że laptop nie wspierał jakiegoś tam standardu SATA.
    rozpruwacz04
    Level 2  
    To nic nie dało wrzuciłem 2 albo 3 rozne dyski i dalej to samo.