Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung le32c450e1wxxu - Dziwna usterka

tao 02 Apr 2016 23:17 3501 17
Optex
    tao
    Level 11  
    Witam wszystkich i proszę o wszelkie porady. Dzisiaj dostałem w/w telewizor z uszkodzeniem wizji. Problem polega na tym że, gdy włączę tv to obraz jest normalny jednak po kilku minutach na obrazie pojawiają się kolorowe paski i brak kontrastu. Jak na zdjęciach poniżej. Na złączu scart obraz jest dobry z małymi przekładania, lecz gdy przyłącze na hdmi po chwili sceny są zamrożone i nakładają się na siebie. Proszę o jakiekolwiek porady co może być uszkodzone? Od czego zacząć? Może t-con do wymiany?
  • Optex
    SERVICE-AV
    Level 39  
    Może użyjesz jakiejś metody poszukiwań uszkodzenia , air hot czy zamrażacz ?
    tao
    Level 11  
    Nie ma problemu z użyciem zamrażacza czy hota czy nawet stacji irda ponieważ na codzień naprawiam laptopy. Tylko od czego zacząć?
    SERVICE-AV
    Level 39  
    Użyć metody termicznej do lokalizacji usterki , T CON i Main gdzie jest wizja :)
  • Optex
    tao
    Level 11  
    Tylko jak dostać się do t-cona? On jest w dolnej części matrycy. Jedyne jest dojście do tasiemki.
    SERVICE-AV
    Level 39  
    Oddaj we właściwe ręce które wiedzą jak zdemontować kilka modułów...
    tao
    Level 11  
    Nie przesadzaj kolego. Pytam ponieważ nie spotkałem się wcześniej aby t-con był umieszczony w tym miejscu przeważnie jest łatwy dostęp a nie chciałbym uszkodzić przypadkiem czegoś. Każdy ma jakiś sposób. Tak samo robię naprawiąc laptopy a w tym już mam długoletni staż. Ten telewizor dostałem od kolegi aby go wykorzystać do cctv a wcześniej nie naprawiałem tv więc postanowiłem spróbować.
    tao
    Level 11  
    Chciałbym dodać że po odpienciu tasiemki i włożeniu obraz powraca na kilka minut.
    buli1
    Level 25  
    tao wrote:
    Tylko jak dostać się do t-cona?

hmmm zapewne trzeba wziąć śrubokręt i troszkę poodkręcać śrub..
    T-con - zobacz czy masz tam uklad AS15 - jeśli tak to trzeba go sprawdzić.
    Kolega wyżej już ci napisał jak możesz to zrobić.
    tao
    Level 11  
    Już wykorzystałem cały zamrażacz nic się nie nagrzewa po za normę. Napięcie na wyjściu zasilacza zgodne. T- con z lcd panel to ltf320ap08. Jutro zobaczę czy jest taki układ.
    tao
    Level 11  
    Dzisiaj właśnie znalazłem tą stronę tylko trochę nie kumam z tymi napisami o co chodzi. Jak możesz to przybliż mi trochę o co chodzi. Bardzo proszę.

Dodano po 15 [minuty]:

Zastanawia mnie tylko jeden fakt czy usterka nie leży gdzieś w płycie głównej ponieważ na sygnale doprowadzonym do scart obraz jest ok z chwilowym brakiem odświeżania obrazu lecz gdy przełącze na sygnał z hdmi nagle zaczynają się najazdy pasków itp. jak na zdjęciach.
    buli1
    Level 25  
    tao wrote:
    Dzisiaj właśnie znalazłem tą stronę tylko trochę nie kumam z tymi napisami o co chodzi. Jak możesz to przybliż mi trochę o co chodzi. Bardzo proszę.

Żółta kreska za zdjęciu to jest zworka - czyli musisz połączyć te punkty np kawałek kabelka, a czerwone pola (rezystory SMD) - musisz je wylutowac.
    tao
    Level 11  
    Ok.dzieki. Jednak zanim to zrobię poczekam do piątku ponieważ będę miał sprawną płytę główną na chwilową podmiane. Co o tym myślisz buli1, raczej jej nie uszkodze ?
    tao
    Level 11  
    Dzisiaj podmieniłem płytę główną lecz efekt był taki sam. Wykorzystałem linka od "buli1" i teraz telewizor poprawnie wyświetla obraz choć są małe smugi po prawej stronie ale da się już używać. Bardzo dziękuję za pomoc
    tao
    Level 11  
    Zgodnie z rysunkiem od wschodnich kolegów wylutowalem dwa elementy i połączyłem trzy elementy tak jak na rysunku. Zdjęcie zrobione po połączeniu. Wiem że nie estetycznie ale to była pierwsza próba, jak było wszystko w porządku poprawiłem lutowanie i estetyke. Pierwsze zdjęcie zaporzyczone z innej strony drugie moje. Samsung le32c450e1wxxu - Dziwna usterka