Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung le32c450e1wxxu - Dziwna usterka

tao 02 Kwi 2016 23:17 2955 17
  • #1 02 Kwi 2016 23:17
    tao
    Poziom 11  

Witam wszystkich i proszę o wszelkie porady. Dzisiaj dostałem w/w telewizor z uszkodzeniem wizji. Problem polega na tym że, gdy włączę tv to obraz jest normalny jednak po kilku minutach na obrazie pojawiają się kolorowe paski i brak kontrastu. Jak na zdjęciach poniżej. Na złączu scart obraz jest dobry z małymi przekładania, lecz gdy przyłącze na hdmi po chwili sceny są zamrożone i nakładają się na siebie. Proszę o jakiekolwiek porady co może być uszkodzone? Od czego zacząć? Może t-con do wymiany?

0 17
  • Napad.pl
  • #2 03 Kwi 2016 09:45
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Może użyjesz jakiejś metody poszukiwań uszkodzenia , air hot czy zamrażacz ?

0
  • #3 03 Kwi 2016 09:48
    tao
    Poziom 11  

Nie ma problemu z użyciem zamrażacza czy hota czy nawet stacji irda ponieważ na codzień naprawiam laptopy. Tylko od czego zacząć?

0
  • Napad.pl
  • #4 03 Kwi 2016 10:13
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Użyć metody termicznej do lokalizacji usterki , T CON i Main gdzie jest wizja :)

0
  • #5 03 Kwi 2016 10:16
    tao
    Poziom 11  

Tylko jak dostać się do t-cona? On jest w dolnej części matrycy. Jedyne jest dojście do tasiemki.

0
  • #6 03 Kwi 2016 10:45
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Oddaj we właściwe ręce które wiedzą jak zdemontować kilka modułów...

0
  • #7 03 Kwi 2016 11:00
    tao
    Poziom 11  

Nie przesadzaj kolego. Pytam ponieważ nie spotkałem się wcześniej aby t-con był umieszczony w tym miejscu przeważnie jest łatwy dostęp a nie chciałbym uszkodzić przypadkiem czegoś. Każdy ma jakiś sposób. Tak samo robię naprawiąc laptopy a w tym już mam długoletni staż. Ten telewizor dostałem od kolegi aby go wykorzystać do cctv a wcześniej nie naprawiałem tv więc postanowiłem spróbować.

0
  • #8 05 Kwi 2016 20:59
    tao
    Poziom 11  

Chciałbym dodać że po odpienciu tasiemki i włożeniu obraz powraca na kilka minut.

1
  • #9 06 Kwi 2016 00:43
    buli1
    Poziom 24  

tao napisał:
    Tylko jak dostać się do t-cona?

hmmm zapewne trzeba wziąć śrubokręt i troszkę poodkręcać śrub..
    T-con - zobacz czy masz tam uklad AS15 - jeśli tak to trzeba go sprawdzić.
    Kolega wyżej już ci napisał jak możesz to zrobić.

0
  • #10 06 Kwi 2016 00:54
    tao
    Poziom 11  

Już wykorzystałem cały zamrażacz nic się nie nagrzewa po za normę. Napięcie na wyjściu zasilacza zgodne. T- con z lcd panel to ltf320ap08. Jutro zobaczę czy jest taki układ.

0
  • #12 06 Kwi 2016 01:32
    tao
    Poziom 11  

Dzisiaj właśnie znalazłem tą stronę tylko trochę nie kumam z tymi napisami o co chodzi. Jak możesz to przybliż mi trochę o co chodzi. Bardzo proszę.

Dodano po 15 [minuty]:

Zastanawia mnie tylko jeden fakt czy usterka nie leży gdzieś w płycie głównej ponieważ na sygnale doprowadzonym do scart obraz jest ok z chwilowym brakiem odświeżania obrazu lecz gdy przełącze na sygnał z hdmi nagle zaczynają się najazdy pasków itp. jak na zdjęciach.

0
  • #13 06 Kwi 2016 10:31
    buli1
    Poziom 24  

tao napisał:
    Dzisiaj właśnie znalazłem tą stronę tylko trochę nie kumam z tymi napisami o co chodzi. Jak możesz to przybliż mi trochę o co chodzi. Bardzo proszę.

Żółta kreska za zdjęciu to jest zworka - czyli musisz połączyć te punkty np kawałek kabelka, a czerwone pola (rezystory SMD) - musisz je wylutowac.

0
  • #14 06 Kwi 2016 14:14
    tao
    Poziom 11  

Ok.dzieki. Jednak zanim to zrobię poczekam do piątku ponieważ będę miał sprawną płytę główną na chwilową podmiane. Co o tym myślisz buli1, raczej jej nie uszkodze ?

0
  • #16 07 Kwi 2016 17:55
    tao
    Poziom 11  

Dzisiaj podmieniłem płytę główną lecz efekt był taki sam. Wykorzystałem linka od "buli1" i teraz telewizor poprawnie wyświetla obraz choć są małe smugi po prawej stronie ale da się już używać. Bardzo dziękuję za pomoc

0
  • #18 07 Kwi 2016 21:23
    tao
    Poziom 11  

Zgodnie z rysunkiem od wschodnich kolegów wylutowalem dwa elementy i połączyłem trzy elementy tak jak na rysunku. Zdjęcie zrobione po połączeniu. Wiem że nie estetycznie ale to była pierwsza próba, jak było wszystko w porządku poprawiłem lutowanie i estetyke. Pierwsze zdjęcie zaporzyczone z innej strony drugie moje. Samsung le32c450e1wxxu - Dziwna usterka

1