Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston ALDS 100 EX pompuje wodę bez przerwy

katiamar63 03 Kwi 2016 10:45 894 2
  • #1 03 Kwi 2016 10:45
    katiamar63
    Poziom 2  

Witam,
    Z innych postów dowiedziałem się że może to być kłopot z hydrostatem lub wężykiem do hydrostatu. Odłączyłem hydrostat i sprawdziłem że załącza przy lekkim dmuchnięciu (rezystancja styków się zmienia). Wężyk razem z plastikowym kubkiem też przedmuchałem. Przepłukałem też tę grubą rurę do bębna pralki (mogło zostać trochę wody w bębnie bo pralka była przechylona).

Po ponownym zainstalowaniu tego ustrojstwa pralka zachowuje się następująco:
    1. po włączeniu programu pralka pobiera wodę przez ok. minutę, potem słychać załączenie hydrostatu i bęben kręci się kilka obrotów,
    2. powtarza czynność z punktu pierwszego (pobiera wodę, załącza hydrostat po raz 2 i potem kręci bęben, tyle że w przeciwnym kierunku)
    3. powtarza czynność jak wyżej (wody ciągle jeszcze jest tyle ile powinno)
    4. pompuje wodę do szuflady środków piorących i woda z szuflady spływa do bębna
    5. pompuje wodę do bębna przez cały czas (do zalania całego bębna, aż woda zaczyna wylewać się przez szufladę środków piorących).

Bardzo zależy mi na naprawie pralki, ze względu na to że jest dopasowana rozmiarami do mojej kuchni. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
    Zastanawia mnie do czego służą aż trzy śrubki regulacyjne hydrostatu (na razie ich nie ruszałem - wiem że ogólnie do regulacji ilosci wody, ale czemu trzy?)

0 2
  • Pomocny post
    #2 03 Kwi 2016 11:05
    Robert B
    Poziom 43  

To nie hydrostat. Szykuj się na wymianę/naprawę elektroniki.
    http://elektrotanya.com/ariston_alds100ex.pdf/download.html

0