Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony telewizor - nie dziala guzik wlacznika w pilocie

03 Kwi 2016 13:10 1299 17
  • Poziom 8  
    Witam, w pilocie sony nie działa guzik wlacznika i nie można z pilota wlaczyc ani wylaczyc telewizor dlatego pytam czy mogę zaprogramowc trochę starszy pilot od Samsunga czy będzie dzialal?
  • Poziom 43  
    hipcio_89 napisał:
    w pilocie sony nie działa guzik wlacznika

Prościej jest naprawić pilot.
    W większości wypadków do wyczyszczenia pilot, ewentualnie do wymiany gumka klawiatury.
  • Poziom 35  
    50ml izopropanolu/etanolu 98% + wacik kosmetyczny.
    Powinien wrócić do żywych.
    Tzn. mycie padów i gumek.

p.s. NIE. spirytus salicylowy się nie nadaje.

Nie wychodząc z apteki, można użyć gazików Hartmann Soft-Zellin :lol: :lol:
  • Poziom 8  
    powiem jeszcze ze rozbierałem pilota gumka jest ok ale miedzy plytka na gumka jest jakiś klejący smar? bądź cos kleistego, nie wiem skad się to wzielo baterie nie wylaly i zauwazylem na plytce na miejscu wlacznika lekke odbarwienie na plytce
  • Poziom 35  
    To nie smar, to ludzki łój który pełza sobie po gumce i się osadza gdzie mu wygodnie.
    Resztę już wiesz.
  • Poziom 8  
    a czym to najlepiej zczyscic domowym sposobem bo dziś niedziela jest....
  • Poziom 35  
    Gąbka i mydło (normalne a nie wynalazek w płynie).
    Spokojnie możesz umyć pod bieżącą wodą, byle od razu wytrzeć do sucha i odstawić na pół godziny w ciepłe miejsce.
  • Poziom 8  
    wytarłem to wacikiem i ok ale i tak ten przycisk wlycznika nie działa ( wszystkie guziki dzialaja tylko wlacznik na pilocie nie działa)
  • Poziom 35  
    Wycieranie nic nie da, musi być dokładnie umyte bo na gumce jest warstwa która nie chce przewodzić.
  • Poziom 8  
    wytarłem to dobrze ale to dziwne ze tylko jeden guzik nie dziala
  • Poziom 43  
    @A.Gieronimo Po co się męczysz? ;)
    Przecież on nie rozumie co ty piszesz.

Taki klasyczny przypadek czytania bez zrozumienia, bo tu nawet żadnej wiedzy nie potrzeba!
  • Poziom 8  
    A.Gieronimo zrobiłem jak mowiles i już wszystko działa, nie znam się na elektronice ale dzięki za pomoc i pozdro
  • Poziom 22  
    Dobrym sposobem sprawdzenia czy pilot jest sprawny jest zrobienie zdjęcia. Skieruj diodę nadawczą pilota na obiektyw komórki lub aparatu cyfrowego, naciśnij przycisk na pilocie i zrób zdjęcie. Jeżeli pilot jest sprawny na zdjęciu będzie widać świecącą diodę.
  • Poziom 35  
    Mirek99 napisał:
    Dobrym sposobem sprawdzenia czy pilot jest sprawny jest zrobienie zdjęcia. Skieruj diodę nadawczą pilota na obiektyw komórki lub aparatu cyfrowego, naciśnij przycisk na pilocie i zrób zdjęcie. Jeżeli pilot jest sprawny na zdjęciu będzie widać świecącą diodę.

Po co zdjęcie, na podglądzie widać, no chyba że ktoś ma lustrzankę no to ma pecha ;)
  • Poziom 43  
    Mirek99 napisał:
    naciśnij przycisk na pilocie i zrób zdjęcie.

Nie potrzeba robić zdjęcia, wystarczy sam podgląd obrazu i wiadomo czy nadajnik pilota wysyła sygnał i czy dioda nadawcza jest sprawna, ale mimo tego testu, zdarza się że pilot i tak nie działa. :D
  • Poziom 37  
    kokapetyl napisał:
    ale mimo tego testu, zdarza się że pilot i tak nie działa.

Ale wtedy nie działają także inne przyciski. W tym wypadku to było ewidentne zabrudzenie lub starcie gumki przewodzącej.
    Gdyby gumka (warstwa przewodząca) była na tyle starta, że pomimo czyszczenia nic z tego nie wychodzi - pozostaje doklejenie nowej. Czasem trzeba ściąć kawałek i na to miejsce w kleić nową gumkę, czasem wystarczy tylko naklejenie.
    Np taki zestaw. http://sklep.led.com.pl/gumki-do-pilotow-ag-100szt-klej-p-1808.html . Nie reklamuję, ale jest to link poglądowy, możesz poszukać innych zapewne też tańszych.
  • Poziom 43  
    000andrzej napisał:
    kokapetyl napisał:
    ale mimo tego testu, zdarza się że pilot i tak nie działa.

Ale wtedy nie działają także inne przyciski.

To była odpowiedź dla @Mirek99 #13, Opinię na temat tego zdarzenia określiłem w #2

000andrzej napisał:
    pozostaje doklejenie nowej. Czasem trzeba ściąć kawałek i na to miejsce w kleić nową gumkę, czasem wystarczy tylko naklejenie.

Z tym doklejaniem, to nie jestem pewien. Trzeba ściąć starą i dopiero w to miejsce wkleić nową.
  • Poziom 37  
    kokapetyl napisał:
    Z tym doklejaniem, to nie jestem pewien.

Nie wiem co to za pilot, ale jak do tej pory tylko raz (nie pamiętam gdzie to było) musiałem ścinać gumkę, bo była za wysoka i zwierała. Dlatego napisałem, że czasem trzeba ściąć, czasem udaje się bez ścięcia. Druga sprawa jaką grubość gumki masz. Ja miałem dość cienkie.