Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S II (GT-i9100) - Pojemność pamięci wewnętrznej sama maleje

MS96AMG 03 Apr 2016 18:36 1923 6
    MS96AMG
    Level 2  
    Witam. Ostatnio mam spory kłopot z samoistnie malejącą pojemnością pamięci wewnętrznej w moim Samsungu Galaxy S II. Dzisiaj po tym, jak na kilka minut zgubił zasięg, nagle stracił 60 MB pamięci wewnętrznej. Żeby było ciekawiej - jak wchodzę w ustawienia i wybieram "Pamięć", pojawia mi się coś takiego:
    Pamięć operacyjna
    Pamięć łącznie 1.97 GB
    Aplikacje 1.23 GB
    Dostępne miejsce 41.27 MB

Dodam, że cały cache miałem czyszczony, a w trakcie zgubienia zasięgu (a potem utraty pamięci) nie korzystałem z żadnej aplikacji. Na telefonie mam też zainstalowany Android Assistant, którym często robię porządki w telefonie (np. czyszczenie cache) i do tej pory mnie nie zawiódł.

Pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Pamięć operacyjna? Przecież to RAM. Napisz dokładnie o co tobie chodzi. W samsungach z tego okresu pamięć masowa oraz pamięć na aplikacje (partycja data) są rozdzielone. O którą pamięć tobie chodzi?
    MS96AMG
    Level 2  
    Chodzi o pamięć, którą zajmują m.in. aplikacje instalowane z Google Play, dane tych aplikacji, aplikacje systemowe (np. Internet) i inne rzeczy typu Klawiatura Samsung, przechowywanie multimediów, pamięć kontaktów, itd.
    sylweksylwina
    Multimedia takie jak muzyka, zdjęcia itp przechowywane w pamięci opisanej jako pamięć usb. Ty natomiast piszesz o "pamięci użytkownika" Możliwe, że miejsce zajmuje np. cache przeglądarki. Najlepiej wejść w aplikacje w ustawieniach i sprawdzić co zajmuje tą pamieć.
    cxzcxz123
    Level 32  
    MS96AMG wrote:
    Dzisiaj po tym, jak na kilka minut zgubił zasięg, nagle stracił 60 MB pamięci wewnętrznej. Żeby było ciekawiej - jak wchodzę w ustawienia i wybieram "Pamięć", pojawia mi się coś takiego:
    Pamięć operacyjna
    Pamięć łącznie 1.97 GB
    Aplikacje 1.23 GB
    Dostępne miejsce 41.27 MB

No i co w tym dziwnego.
    Łącznie 1.97 GB,
    Aplikacje 1.23 GB,
    no i wolnę 41.27 MB, bo resztę zajmuje system operacyjny.
    Stracił 60 MB pamięci wewnętrznej, ale 60 MB to nie majątek. Zawsze można włożyć kartę pamięci jeśli telefon posiada slot.

Pewnie nie o to chodzi w twoim problemie, ale kiedyś miałem tak, że sam się tworzył jakiś plik o nazwie thumbdata (w folderze DCIM z tego co pamiętam) i on zajmował dużo miejsca (w moim przypadku ok 1 GB). Nawet po usunięciu tworzył się z powrotem. Nie pamiętam jak sobie poradziłem z tym problemem ale tu są podobne tematy o tym.

https://forum.dobreprogramy.pl/w-telefonie-nie-zgadza-sie-pamiec-telefonu-486199t.html

http://www.mpcforum.pl/topic/1238870-thumbdata/#entry10581442
    sylweksylwina
    @Up Thumbdata to cache miniaturek w galerii.
    Poza tym partycja z systemem nie jest tu uwzględniona, a folder ze zdjęciami (DCIM) również nie znajduje się w tych 1.97 GB. Najpierw trzeba znać układ partycji i co na nich się znajduje. Na początek spróbuj wpisać na klawiaturze telefonu *#9900# wybierz pozycje nr. 2 “Delete dumpstate/logcat” usunie to zawartość /data/log -> folder widoczny tylko z uprawnieniami roota. Może zwolni się trochę miejsca.
    janosh
    Level 12  
    sylweksylwina wrote:
    @Up Na początek spróbuj wpisać na klawiaturze telefonu *#9900# wybierz pozycje nr. 2 “Delete dumpstate/logcat” usunie to zawartość /data/log -> folder widoczny tylko z uprawnieniami roota. Może zwolni się trochę miejsca.

Potwierdzam. Zwolniło ponad 1GB.