Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S II (GT-i9100) - Pojemność pamięci wewnętrznej sama maleje

MS96AMG 03 Kwi 2016 18:36 1080 6
  • #1 03 Kwi 2016 18:36
    MS96AMG
    Poziom 2  

Witam. Ostatnio mam spory kłopot z samoistnie malejącą pojemnością pamięci wewnętrznej w moim Samsungu Galaxy S II. Dzisiaj po tym, jak na kilka minut zgubił zasięg, nagle stracił 60 MB pamięci wewnętrznej. Żeby było ciekawiej - jak wchodzę w ustawienia i wybieram "Pamięć", pojawia mi się coś takiego:
    Pamięć operacyjna
    Pamięć łącznie 1.97 GB
    Aplikacje 1.23 GB
    Dostępne miejsce 41.27 MB

Dodam, że cały cache miałem czyszczony, a w trakcie zgubienia zasięgu (a potem utraty pamięci) nie korzystałem z żadnej aplikacji. Na telefonie mam też zainstalowany Android Assistant, którym często robię porządki w telefonie (np. czyszczenie cache) i do tej pory mnie nie zawiódł.

Pozdrawiam.

0 6
  • #2 03 Kwi 2016 18:57
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Pamięć operacyjna? Przecież to RAM. Napisz dokładnie o co tobie chodzi. W samsungach z tego okresu pamięć masowa oraz pamięć na aplikacje (partycja data) są rozdzielone. O którą pamięć tobie chodzi?

0
  • #3 03 Kwi 2016 20:12
    MS96AMG
    Poziom 2  

Chodzi o pamięć, którą zajmują m.in. aplikacje instalowane z Google Play, dane tych aplikacji, aplikacje systemowe (np. Internet) i inne rzeczy typu Klawiatura Samsung, przechowywanie multimediów, pamięć kontaktów, itd.

0
  • #4 04 Kwi 2016 00:15
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Multimedia takie jak muzyka, zdjęcia itp przechowywane w pamięci opisanej jako pamięć usb. Ty natomiast piszesz o "pamięci użytkownika" Możliwe, że miejsce zajmuje np. cache przeglądarki. Najlepiej wejść w aplikacje w ustawieniach i sprawdzić co zajmuje tą pamieć.

0
  • #5 04 Kwi 2016 15:58
    cxzcxz123
    Poziom 32  

MS96AMG napisał:
    Dzisiaj po tym, jak na kilka minut zgubił zasięg, nagle stracił 60 MB pamięci wewnętrznej. Żeby było ciekawiej - jak wchodzę w ustawienia i wybieram "Pamięć", pojawia mi się coś takiego:
    Pamięć operacyjna
    Pamięć łącznie 1.97 GB
    Aplikacje 1.23 GB
    Dostępne miejsce 41.27 MB

No i co w tym dziwnego.
    Łącznie 1.97 GB,
    Aplikacje 1.23 GB,
    no i wolnę 41.27 MB, bo resztę zajmuje system operacyjny.
    Stracił 60 MB pamięci wewnętrznej, ale 60 MB to nie majątek. Zawsze można włożyć kartę pamięci jeśli telefon posiada slot.

Pewnie nie o to chodzi w twoim problemie, ale kiedyś miałem tak, że sam się tworzył jakiś plik o nazwie thumbdata (w folderze DCIM z tego co pamiętam) i on zajmował dużo miejsca (w moim przypadku ok 1 GB). Nawet po usunięciu tworzył się z powrotem. Nie pamiętam jak sobie poradziłem z tym problemem ale tu są podobne tematy o tym.

https://forum.dobreprogramy.pl/w-telefonie-nie-zgadza-sie-pamiec-telefonu-486199t.html

http://www.mpcforum.pl/topic/1238870-thumbdata/#entry10581442

0
  • #6 04 Kwi 2016 16:39
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

@Up Thumbdata to cache miniaturek w galerii.
    Poza tym partycja z systemem nie jest tu uwzględniona, a folder ze zdjęciami (DCIM) również nie znajduje się w tych 1.97 GB. Najpierw trzeba znać układ partycji i co na nich się znajduje. Na początek spróbuj wpisać na klawiaturze telefonu *#9900# wybierz pozycje nr. 2 “Delete dumpstate/logcat” usunie to zawartość /data/log -> folder widoczny tylko z uprawnieniami roota. Może zwolni się trochę miejsca.

1
  • #7 24 Maj 2017 15:05
    janosh
    Poziom 12  

sylweksylwina napisał:
    @Up Na początek spróbuj wpisać na klawiaturze telefonu *#9900# wybierz pozycje nr. 2 “Delete dumpstate/logcat” usunie to zawartość /data/log -> folder widoczny tylko z uprawnieniami roota. Może zwolni się trochę miejsca.

Potwierdzam. Zwolniło ponad 1GB.

0