Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CWU - Uderzenie gorącej wody po użyciu wody w innym punkcie czerpalnym

03 Kwi 2016 18:36 1503 7
 • Poziom 14  
  Instalacja cwu w domu 1 rodzinnym, ciśnienie około 4,5atm, naczynie przeponowe około 12 litrów.

  Problem polega na tym że po użyciu wody (zarówno ciepłej jak i zimnej) przez moment ( około 0,5 litra wody) w innym kranie zaczyna leciec zbyt gorąca woda.

  Przykład: kąpie się pod prysznicem, żona spuszcza wodę w WC. Otwiera sie zawór napełniania spłuczki a pod prysznicem (bateria termostatyczna) nagle temperatura wzrasta o parę stopni (parzy). Za chwilę znów OK.

  Może to jest efekt sprężynowania naczynia przeponowego? stan nieustalony powoduje wybicie ciśnienia ciepłej (ze sprężynowania membrany) i przepompowanie do rurki zimnej? (przy otwartym kranie)
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 14  
  W moim przypadku gdy się kąpię, po spuszczeniu wody w kiblu nie spada mi strumień wody w kąpieli. Więc wydaje się że nie powinno być problemu
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 16  
  Arbiter napisał:
  Instalacja cwu w domu 1 rodzinnym...


  Masz zaburzone ciśnienia w instalacji. Leci ciepła woda pod prysznicem, pewnie przez zawór lewo prawo z mieszaczem. Zabierasz zimną wodę z drugiego punktu czerpalnego, wiec spada ciśnienie zimnej wody na wylewce pod prysznicem, ergo wzrasta ciśnienie ciepłej wody a tym samym jej przepływ, dlatego rośnie temp. na tej wylewce. Ten drugi zawór się zamyka, czyli pod prysznicem wyrównuje się ciśnienie i przepływ obu obiegów wody (ciepłej i zimnej) sytuacja wraca do normy.

  Przyczyna ?? Ciśnienie na instalacji lub przepływ lub obie rzeczy jednocześnie. Co należy zrobić - sprawdzić najpierw ciśnienie w naczyniu przeponowym, jeśli nie to, sprawdzić średnice rur i dobór naczynia przeponowego. Ewent. zawory dławiące lub perlatory na wylewkach. Aaaa -zakładam, że problem pojawił się teraz a nie - "od początku tak było" :D
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 35  
  Jak tam jest osiągana ciepła woda? Czy Junkers, czy zasobnik. Jeśli Junkers, to najlepiej tak go wyregulować, by podgrzewał wodę do takiej temperatury, jaka potrzebna jest do kąpieli, bez konieczności mieszania z zimną.
 • Poziom 14  
  bojler 160l ogrzewany przez kocioł. CWU ustawione na około 54C