Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaggio xevo 125 - brak ładowania akumulatora

03 Kwi 2016 20:24 1152 3
  • Poziom 2  
    Witam, zawiodło ładowanie akumulatora, na szczęście prąd skończył się pod domem :)

Sprawdziłem bezpiecznik przy akumulatorze 20A, prześwietliłem 3 przewody od alternatora - są ze sobą połączone, sprawdziłem czy nie mają przebicia do masy - wszystko ok. Po uruchomieniu silnika pomiędzy nimi zero napięcia. Czy macie jeszcze pomysł co sprawdzić przed rozkręceniem alternatora (nie chce mi się tego robić bo tu chyba trzeba płyn chłodniczy spuszczać i takie tam) może jakiś zagubiony bezpiecznik?
  • Poziom 21  
    Skoro wgl nie masz napięcia na cewce to najpewniej jest ona przerwana mechanicznie. Względnie podłącz pod nią małą żarówkę... Cewka inaczej działa pod "obciążeniem".
  • Poziom 2  
    Doczytałem co nieco i przestawiłem miernik na prąd zmienny :) - napięcie na żółtych przewodach jest jednak ok, na wolnych obrotach wynosi ponad 30v i rośnie wraz z obrotami silnika - do ponad 60V - tak wiec raczej problemem jest regulator napięcia, przepraszam za zamieszanie.
  • Poziom 8  
    W zdecydowanej większości przypadków powodem braku ładowania jest uszkodzony regulator napięcia lub stator/prądnica. Zacznij od sprawdzenia tańszego regulatora.